Test Original CD vs Copy CD (#4)

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    γιατί βρε Geno μας δεν δέχεσαι κόσμο στο σπίτι?? και έχεις και καλά μηχανήματα.. δεν ειν κακό.. μια παρέα βλεμένων θα έρθουμε με πρόσχημα ν' ακούσουμε διαφορές στα CD, στην ουσία θα ξεκινήσουμε με μπυρόνια και τσίπουρα και θα καταλήξουμε σε ουίσκια και τεκίλες μετά συνοδείας δισκακίων ψηφιακών και αναλογικών.. δεν ειν κακό..

    ***
    (φυσικά και αστειεύομαι, μας αρέσει η πλάκα εδώ, είναι σεβαστή η διάθεση και τα θέλω του καθενός..)

    37  2 Sep 2014  
  • geno

    geno

    Registered

    Αν είναι να αφήσετε λεφτά φεύγοντας ή αν έρθετε με κάνα καλώδιο για δώρο θα το σκεφτώ.

    38  2 Sep 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    έκλεισε το deal.. εγώ σου φέρνω 2 ινδερκονέκτ Γιοσιμούρα-Γιαμαμούρα-Σιλβερχαμούρα.. εκεί ν' ακούσεις διαφορές..

    39  2 Sep 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    ειναι πολυ καλη προσφορα!

    40  2 Sep 2014  
  • geno

    geno

    Registered

    41  2 Sep 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Να πάρετε και μια κουρτίνα μαζί σας...

    42  3 Sep 2014  
  • GTO

    GTO

    Registered

    Πολλή κατατοπιστική και ενδιαφέρουσα συζήτηση,διαφωτιστική για μένα σε πολλά πράγματα,αν και κάποια τεχνολογικά δεν τα πολυπιάνω.Εγώ εχω κάνει αντίγραφα απο τα πρωτότυπα CDς μόνο με CD Recorder,με αριστα αποτελέσματα,γεγονός που με έκανε να μην ασχοληθώ με συγκρίσεις και τέτοια.Τα CD recorders που έγιναν οι εγγραφές ήταν τα MARANTZ 640 Pro και PIONEER PD-609 με το πρώτο να κάνει τέλεια αντίγραφα,τόσο στα Ψηφιακά όσο και στα Βινύλια,identical,που λέει και ο φίλος μου ο Μάνος.

    43  3 Sep 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλωσήρθες στη συζήτηση Γιώργο.. οι γνώμες όλων είναι πολύτιμες εδώ.. τα CD Recorders συνήθως φτιάχνουν πολύ καλά αντίγραφα γιατί έχουν καλούς οδηγούς και τρέχουν σε μικρές ταχύτητες..

    44  3 Sep 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    για την ιστορία και μιας και ανασκαλεύτηκε ξανά το παρόν ανεβάζω τις (λίγες) φοτος από το θέμα που έχει ανέβει και στα αγγλικά εδώ..

     

    Audiograbber Comparisson fourier comparisson

     

    Division Bell Orig copy

    45  3 Sep 2014  
  • geno

    geno

    Registered

    Γιατί να υπάρχουν διαφορές; τα ίδια τραγούδια είναι. Το πρόγραμμα δουλεύει σωστά απλά είναι αδύνατον να αποτυπώσει όλα τα χαρακτηριστικά του ήχου. Ένα από αυτά κάνει τον ήχο του πικάπ διαφορετικό από του cd, αυτό δεν μπορεί να αποτυπωθεί σε μέτρηση αλλά "ακούγεται".

    46  3 Sep 2014  
  • geno

    geno

    Registered

    Έχεις συγκρίνει 1η έκδοση cd με remastered; για κάντο..

    47  3 Sep 2014  
  • spmk

    spmk

    Registered

    Αυτό είναι άλλο πραγμα...

    48  3 Sep 2014  
 
page 4/5 rows 12/60 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 80ms (19 queries, 49ms)