North-South

  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Θελω να εκφρασω μια αποψη για τον τιτλο του thread και το πρωτο post του Ακη οπου περα απο χιουμορ και ουσια βεβαια, διοτι οντως κατι τρεχει στα νοτια, μπορει να θεωρηθει αλλαζονικος και υπεροπτικος για τον λογο οτι η Αθηνα εχει και αλλες περιοχες,central,east,west...και βεβαια το forum απευθυνεται και σε μελη αλλων περιοχων του λεκανοπεδιου και της υπολοιπης Ελλαδας φυσικα.
    Μου θυμιζει λιγο το διαλογο δυο Αθηναιων που γνωριζονται στις διακοπες και η πρωτη αυθορμητη και εκατερωθεν ερωτηση ειναι
    Που μενεις;

    1  5 Nov 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Είναι μια έκφραση που ανέκαθεν χρησιμοποιήσουμε στο ACA, ειναι καθαρά χιουμοριστικό!

    2  6 Nov 2012  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Μιχάλη μη μου στεναχωριέσαι.
    Είναι νέος ΘΑ ΜΑΘΕΙ...

    3  6 Nov 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Ωραία παρατήρηση πάντως!!!!
    Γενικότερα όπως κατάλαβες απο την πρώτη ημέρα το ACA είναι ένα σάιτ διεθνές που στόχο έχει να σπάσει τα εγχώρια σύνορα. Όπως βλέπεις και ο ίδιος στη σελίδα των επίτιμων μελών έχουμε μέλη απο τη διεθνή κοινότητα, κορυφαίους στο είδος τους. Ποτέ δέν θα μπορούσαμε ούτε για ανέκδοτο να βάλουμε σύνορα και ταμπέλες σε αυτή την προσπάθεια!!!

    Το βόρειοι - νότιοι είναι ένας τίτλος πολύ παλιός στο ACA και μάλλον έχει τις ρίζες του στο χιουμοριστικό βόριοι - νότιοι της Αμερικής και τα σχετικά ιστορικά που δέν τα γνωρίζω και τόσο.
    Είναι καθαρά χιουμοριστικό. Όπως ας πούμε το να πείς "το ψηφιακό άνδρο", "το αναλογικό άνδρο" και τα λοιπά.
    Φυσικά μπορείς και εσύ να συνεχίσεις το αστείο και όταν παρουσιάσεις κάτι να γράψεις "η δύναμη του κέντρου", "ο εραστής των εξαρχείων" και δέν ξέρω τί άλλο. Ή αν είσαι Θεσσαλονικιός να γράψεις κάτι όπως "ο αληθινός Βοράς" και τα λοιπά.
    Κανείς δέν θα σε παρεξηγήσει.

    Εγώ νοιώθω χαρούμενος που μετά απο ένα χρόνο λειτουργίας εμφανίζεται ένα μόνο "παράπονο" σε αυτό το χώρο. Μακάρι τα παράπονα των μελών να είναι αυτού του τύπου και μόνο!!

    4  6 Nov 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    προσωπικά κι εμένα μου ακούγεται κάπως το 'Βόρειοι και Νότιοι' όχι για κάπιοιον άλλον λόγο, αλλά γιατί το χρησιμοποιούσαν κατά κόρον κάποιοι ανεπιθύμητοι και έκπτωτοι πλέον από το CLUB...

    5  6 Nov 2012  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Καλά τα λέει ο Χρήστος,διότι αλλού μένει και αλλού είναι το μυαλό του.

    6  6 Nov 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Γεροπαραξενοι

    7  6 Nov 2012  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Και που να δειτε τι εχει να γινει μολις αρχισει
    ΚΑΙ η διαμαχη στο ACA μεταξυ ΔΥΣΗΣ και ΑΝΑΤΟΛΗΣ !!!
    Στο τελος ομως οπως παντα την Ιστορια τη γραφει ο Νικητης!!!
    Δηλαδη ΟΙ ΝΟΤΙΟΙ ...

    8  6 Nov 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Ούστ ρε ψωνάρες...

    9  6 Nov 2012  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Aei trava koimisou re !!!
    Exeis douleia avrio koita na eisai freskos...

    10  7 Nov 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Τελικά την δουλειά δεν την κάναμε... όλο ατυχίες με αυτή την αντλία...

    Αλλά ρε φίλε τι ήταν αυτό που ακούσαμε εχθές;;;

    Μεγάλε να το χαίρεσαι το εργαλείο...

    Είχα πολλά χρόνια να ακούσω τέτοιο πικάπ το ομολογώ.

    11  8 Nov 2012  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 55ms (18 queries, 24ms)