Χαιρετισμούς σε όλους (#3)

  • protos

    protos

    ACA Member

    George_Best_7 wrote:
    Ευχαριστώ πολύ. Ο προυπολογισμός θα κυμαίνεται από Ε 200,00 έως Ε 300,00 ίσως και κάτι παραπάνω αν αξίζει.

    Σ'αυτή τη κατηγορία νομίζω πολλοί από μας δεν ασχολούμαστε ιδιαίτερα και ίσως δεν υπάρχουν πολλές προσωπικές απόψεις.
    Πάντως επειδή υπάρχουν άλλοι πολλοί που έχουν γράψει τις απόψεις τους νομίζω ότι εδώ οι κατασκευαστές που συγκεντρώνουν την πιο θετική ετυμηγορία είναι Audioquest (Dragonfly), Schiit (Modi 2), Meridian (Explorer), iFi (διάφορα).
    Συνήθως εδώ η κατηγορία αφορά USB dac, με τροφοδοσία του USB αν και υπαρχουν εξαιρέσεις.

    25  31 May 2017  
  • protos

    protos

    ACA Member

    Νομίζω ο Toptubes έχει προσωπική εμπειρία με το iFi......

    26  31 May 2017  
  • George_Best_7

    George_Best_7

    Registered

    Καλημέρα σε όλους τους Κυρίους. Αν, υποθετικά μιλώντας, το προσπαθούσα για το Exposure 2010 DAC, πιστεύετε πως θα ήταν υπερβολή ή θα άξιζε τα χρήματά του. Ευχαριστώ.

    27  31 May 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    panelistas wrote:
    ενδιαφερον αυτό που λες,για καντο μας λιανα,αν δεν βαριεσαι..

    βαριέμαι..

    28  31 May 2017  
  • protos

    protos

    ACA Member

    George_Best_7 wrote:
    Καλημέρα σε όλους τους Κυρίους. Αν, υποθετικά μιλώντας, το προσπαθούσα για το Exposure 2010 DAC, πιστεύετε πως θα ήταν υπερβολή ή θα άξιζε τα χρήματά του. Ευχαριστώ.

    Στην κατηγορία τιμής περίπου στα 1000 ευρώ υπάρχει τεράστιος ανταγωνισμός με πάρα πολλές καλές επιλογές. Δυστυχώς η εταιρία exposure δεν έχει αποκτήσει όνομα στα ψηφιακά. Αυτό δεν σημαίνει οπωσδήποτε ότι το συγκεκριμμένο DAC δεν είναι καλό αλλά δεν θα ήταν η πρώτη επιλογή μου.
    Σίγουρα θα δεις διαφορά ποιότητας πηγαίνοντας από κατηγορία 200-300 ευρώ σε 850-1100 ευρώ.

    29  31 May 2017  
  • La_mj

    La_mj

    Registered

    Προσωπικά χρησημοποιώ το oppo 105D το οποίο έχω για πηγή και dac και εχει και δυνατότητες streaming. Θα το χαρακτήριζα σαν ένα καλό ελβετικό σουγιά που με χαμηλό κόστος έχει επιδόσεις πολύ ακριβότερων μηχανημάτων σε ήχο και εικόνα. Αν σκέφτεσαι να πιεστείς οικονομικά ίσως να κοίταζες και κάτι τέτοιο (όλα σε ένα). Θα σου έδινε την ευκαιρία να αναβαθμίσεις στο μέλλον σε μεμονομένα πλέον πραγματικά καλά μηχανήματα, χωρίς να χάνεις μέχρι τότε πολλά.

    30  1 Jun 2017  
  • linsasa

    linsasa

    Registered

    Thanks for sharing, it makes me a lot.
    link

    31  22 Nov 2018  
 
page 3/3 rows 12/31 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 85ms (19 queries, 55ms)