Καλησπέρα!

  • NikolasTop

    NikolasTop

    Registered

    Είναι τόσα λίγα ώστε να μην απαντήσει κανείς???

    25  6 Mar 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Καλημέρα. Είναι πολλοί. Κάνε ένα τηλέφωνο στην Υψιλον και στην TLA. Κάτι νομίζω ετοιμάζουν σε ολοκληρωμένο 211,845.
    Αλήθεια, γι αυτόν τον συνδυασμό ποιος σε συμβούλεψε;
    Στην θέση σου εγώ (και με όλο το θάρρος) θα κράταγα τον accuphase και θα έδινα τα ηχεία.

    26  7 Mar 2014  
  • NikolasTop

    NikolasTop

    Registered

    Ωραία απάντηση! Ναι ο Accuphase είναι καταπληκτικός ενισχυτής. Απλά με τα Klipschorn δεν είναι ο καλύτερος συνδιασμός. Μετά από αυτά που έχω διαβάσει (νομίζω έχει δυνατότητες αυτό το ηχείο) ίσως θα μπορούσα να αλλάξω 2-3 πράγματα στα ηχεία (crossovers, tweeters, drivers κτλ) και να γίνει super. Το έχουν κάνει κάποιοι στο εξωτερικό, έχω επικοινωνήσει μαζί τους, είναι πολύ ευχαριστημένοι..
    Να τα πουλήσω είναι μια εναλλακτική ιδέα, αλλά θα πρέπει να αρχίσω να ψάχνω από την αρχή ηχεία..

    27  7 Mar 2014  
  • TANNOYMAN

    TANNOYMAN

    ACA Member

    Αγαπητέ φίλε

    εχω δυο προτάσεις κατι απο τα δυο πρεπει να αλλάξεις

    α) αν θελεις να κρατήσεις τα ηχεία ο Τσακιρίδης εχει κατι μονοφωνικούς με 845 που ταιριάζουν με τα ηχεία σου και θα έχεις και ρεστα απο το budget σου πολλα.

    β) αν θέλεις να κρατήσεις τον ενισχυτή ξεφορτώσου τα ηχεια και βρες ενα ζευγάρι Tannoy dual concenrtic 12 h 15 inches απο την σειρά Prestige ταιριάζουν τέλαι με τα Accuphase... πιστεψέμε.

    οπως λένε και οι φίλοι μας οι Αγγλοι: there is more than one way to skin a cat!!!!

    28  16 Mar 2014  
  • NikolasTop

    NikolasTop

    Registered

    Καλησπέρα!
    Ναι είδα μόλις τώρα ότι έχει μονοφωνικούς που παίζουν είτε με 845 είτε με 211.
    Έχω ακούσει ότι ο Accuphase παίζει καλά με Tannoy, άλλα δεν έχω ακούσει ποτέ.

    Είχα δει στην Ιταλία, στο Bergamo, ένα απίστευτο μαγαζί, στο οποίο έπαιζε τα Canterbury με Accuphase A-200 μονοφωνικούς και C-3800 προενισχυτή, άλλα δεν είχα τη χαρά... Καλύτερα, γιατί δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ..

    Τα Canterbury ή ακόμα καλύτερα τα Westmister πρέπει να είναι υπέροχα ηχεία. Κάποια στιγμή θα ήθελα να τα ακούσω.

    Προς το παρόν θέλω να στρώσω τα δικά μου ηχεία γιατί ακόμα δεν είναι στρωμένα, και να τα ακούσω να παίζουν με λάμπα. Τον ενισχυτή θα τον κρατήσω. Αν το τελικό αποτέλεσμα δεν μου αρέσει (θα ήταν περίεργο) η λύση των μεγάλων Tannoy είναι η αμέσως επόμενη επιλογή. Γενικά μου αρέσουν τα vntage ηχεία, γιαυτό και η επιλογή των Klipschorns..
    Ευχαριστώ για την απάντηση!

    29  16 Mar 2014  
 
page 3/3 rows 12/29 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 60ms (19 queries, 22ms)