ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!

  • ntinosp

    ntinosp

    Registered

    ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ
    ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ ΣΤΟ LAPTOP
    ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΜΟΥ.
    ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ USB ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΚΡΙΒΟ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ.

    1  13 Jan 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλώς ήλθες στο ACA...

    Σε τι επίπεδο τιμής θέλεις να κινηθείς; αφού έχεις laptop μάλλον για εξωτερική κάρτα θα μιλάς...

    Σου κάνω αυτή την ερώτηση για να προετοιμάσω το έδαφος για τους ποιο έμπειρους να απαντήσουν ποιο συγκεκριμένα...

    2  13 Jan 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλωσήρθες Ντίνο..

    δεν είναι και η καλύτερη ιδέα η εξωτερική κάρτα ήχου για λαπτοπ... προτιμότερο θα ήταν να πήγαινες σε ένα usb dac...

    είναι φασαρία να εγκαταστήσεις την ίδια την κάρτα με τους drivers.. (έχω πικράν πείρα με την Audigy2 ZS)

    είναι επίσης φασαρία να κάνεις κάθε τόσο updates με αμφίβολα αποτελέσματα..

    εφ' όσον θα 'καταργήσεις' την φορητότητα του λαπτοπ κάνοντας χρήση usb συσκευής, η λύση dac είναι προτιμότερη και πιο audiphile θα έλεγα..

    (*** στα φόρουμ γράφουμε με μικρά γράμματα όλοι.. τα μεγάλα γράμματα σημαίνουν ότι 'φωνάζουμε'..
    φιλικά .. Μάνος)

    3  13 Jan 2014  
  • ntinosp

    ntinosp

    Registered

    Toptubes wrote:
    Καλώς ήλθες στο ACA...
    Σε τι επίπεδο τιμής θέλεις να κινηθείς; αφού έχεις laptop μάλλον για εξωτερική κάρτα θα μιλάς...
    Σου κάνω αυτή την ερώτηση για να προετοιμάσω το έδαφος για τους ποιο έμπειρους να απαντήσουν ποιο συγκεκριμένα...

    Σ'ευχαριστω για το ενδιαφερων σου και σου λεω οτι ναι για εξωτερικη usb καρτα μιλαω που να εχει εισοδο για ακουστικα γιατι ακουω πολυ μουσικη με ακουστικα.Ευχαριστω πολυ

    4  14 Jan 2014  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Και εγς δοκιμασα τιν εξωτερικη καρτα με διαφορα τεχνασματα, θα ελεγα οτι ο Μανος τα λεει απο πειρα αυτα που λεει.

    Απλως δεν κολλαει το ενα με το αλλο για πραγματικι ακριβια στο αποτελεσμα.

    5  25 Jan 2014  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 41ms (18 queries, 17ms)