pickup virgin

  • scoup

    scoup

    Registered

    καλησπερα στην παρεα!!!υπαρχει καποιος ιστοτοπος οπου μπορω να μαθω τα βασικα περι πικαπ διοτι ποτε δεν ημουν κατοχος αναλογικης συσκευης κ με ενδιαφερει η ιδεα να συνυπαρξει μια μαζι με το cd.

    1  28 Nov 2013  
  • scoup

    scoup

    Registered

    λαθος τιτλος...turntable virgin

    2  28 Nov 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    βρε scoup, βρίσκεσαι στο ACA και ψάχνεις άλλον ιστότοπο για πικάπ?? μπανάρεσαι για 28 χρόνια προκαταβολικά με αναστολή..

    λεπόν.. κατ' αρχή ανασκοπείς το σχετικό νήμα που θα σε πείσει τελειωτικά...

    κατά δεύτερον.. αφού μάλλον δεν έχεις πικάπι απ' ότο γράφεις παραπάνω ασ ξεκινήσουμε με την θεμελιώδη ερώτηση... τι φράγκα διαθέτεις??

    3  28 Nov 2013  
  • scoup

    scoup

    Registered

    δεν ηθελα να ευλογησω τα γενια μας για λογους ανωτερωτητας...χαχαχαχ,ωστοσο ειμαι υπολογος!!!η τιμη τι περιλαμβανει???1000 ειναι κατι εφικτο μιας κ εκει θα κοιταγα κ για cd

    4  28 Nov 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    για να μιλήσουμε σοβαρά, κάτω από 1000 άρικο το πακέτο, άστο καλύτερα.. δηλαδή πικάπ-βραχίονας-κεφαλή..

    αν χρειαστεί και ξεχωριστό phono stage καντα 1200 - 1500 και θα έχεις χωρίς πλάκα καλή πηγή...

    5  28 Nov 2013  
  • scoup

    scoup

    Registered

    ωραια....θα διαβασω την αναλυση του θεματος απο την σελιδα μας κ επανερχομαι με ρωτησεις..ο κουραστικος scoup!!!

    6  28 Nov 2013  
  • scoup

    scoup

    Registered

    οταν ο ενισχυτης εχει εισοδο phono σημαινει οτι ενα εξωτερικο phono ειναι προαιρετικο???

    Manos_Bits wrote:
    για να μιλήσουμε σοβαρά, κάτω από 1000 άρικο το πακέτο, άστο καλύτερα.. δηλαδή πικάπ-βραχίονας-κεφαλή..
    αν χρειαστεί και ξεχωριστό phono stage καντα 1200 - 1500 και θα έχεις χωρίς πλάκα καλή πηγή...
    7  28 Nov 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ναι.. αν όμως πας στο μπάτζετ που λέμε, γύρω στο 1200άρι θα πρέπει ο ενισχυτής η ο προ να έχει καλό phono.. αλλιώς πας σε εξωτερικό και το συνδέεις σε είσοδο line.. (και προσθέτεις στα έξοδα + ένα καλώδιο)

    8  28 Nov 2013  
  • scoup

    scoup

    Registered

    ο plinius 9100 ελπιζω σε 1 φαση να μην θελει ωστε να ανεβει το buget στα υπολοιπα...προτιμοτερο ειναι ετοιμες λυσεις ή καθε κομματι απο αλλη εταιρια???

    9  28 Nov 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    Ο 9100 νομίζω δεν εχει phono, ο 9200 εχει mm και mc
    Αν δεν εχεις βινύλια αρκετά, δεν αξιζει κατα την γνώμη μου να ασχοληθείς.
    Αν επιμένεις υπάρχουν 2 επιλογές....
    1)Παίρνεις κάτι έτοιμο, προ ρυθμισμένο οπως clearaudio, βάζεις να παίζουν δισκάκια και τέλος.
    2)βρίσκεις ένα παλιό linn lp12 φθηνά, με βασικό βραχίονα.
    Διαβάζεις διαβάζεις διαβάζεις ρυθμίζεις διαβάζεις ρυθμίζεις ακούς ρυθμίζεις διαβαζεις ρυθμίζεις ακούς.
    Το αποτ´ελεσμα θα σε δικαιώσει και σε γνώση αλλα και σε άκουσμα αν εχεις υπομονή.

    10  29 Nov 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    στην κατηγορία γύρω στο 1000άρικο παίζουν pro-ject & rega τα οποία και θα συνιστούσα.. έτοιμα με κεφαλή τα συνδέεις και παίζεις δίσκους..

    δεν θα έλεγα με τίποτα να πας σε vintage πικάπ γιατί δεν γνωρίζεις την κατάστασή του..

    λίγο πιο ψαγμένα στην κατηγορία αυτή τα Music Hall MMF 5.1 και Nottingham Analogue Horizon..

    11  29 Nov 2013  
  • scoup

    scoup

    Registered

    οχι αρκετα,καθολου δεν εχω διοτι δεν ειχα ποτε αναλογικη πηγη,απλα θα ηθελα να δοκιμασω κ το βινυλιο κ ηχητικα αλλα κ σαν "παραδοση".Ισως να ακουστει αστειο ή περιεργο παρολο που εχω ακουσει ατελειωτες ωρες μουσικη κ ευχομαι να μπορω να ακουω-παιζω στην υπολοιπη ζωη οσο γινεται περισσοτερο,βινυλιο δεν εχω ακουσει ουτε ΜΙΑ φορα!!!

    vet wrote:
    Ο 9100 νομίζω δεν εχει phono, ο 9200 εχει mm και mc
    Αν δεν εχεις βινύλια αρκετά, δεν αξιζει κατα την γνώμη μου να ασχοληθείς.
    Αν επιμένεις υπάρχουν 2 επιλογές....
    1)Παίρνεις κάτι έτοιμο, προ ρυθμισμένο οπως clearaudio, βάζεις να παίζουν δισκάκια και τέλος.
    2)βρίσκεις ένα παλιό linn lp12 φθηνά, με βασικό βραχίονα.
    Διαβάζεις διαβάζεις διαβάζεις ρυθμίζεις διαβάζεις ρυθμίζεις ακούς ρυθμίζεις διαβαζεις ρυθμίζεις ακούς.
    Το αποτ´ελεσμα θα σε δικαιώσει και σε γνώση αλλα και σε άκουσμα αν εχεις υπομονή.
    12  29 Nov 2013  
 
page 1/2 rows 12/13 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 73ms (19 queries, 44ms)