Καλώς με! (#2)

  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Μην λες τέτοια για μένα ...
    Τα υπόλοιπα παιδιά θα έρθουν οικειοθελώς (ενώ θα τα κτυπώ με το μαγικό μου ραβδάκι)

    Τι είναι tannoy;

    13  24 Oct 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Είναι κάτι πολύ καλά ηχεία κάπως ακριβά αλλά με θαυμάσιο ήχο που έχουν το εξής χαρακτηριστικό. Όσο πας σε ποιο υψηλό μοντέλο τόσο ποιο άθλια εμφάνιση έχουν. Τα μεγάλα που παίζουν εξαιρετικά μοιάζουν σαν τον καρυδένιο κομό της προγιαγιάς μου.

    Να ένα παράδειγμα...

    Να και άλλο ένα λίγο χειρότερο.

    Έχουν και σε κομοδίνο...

    Πάντως τελευταία κάνουν και ανθρώπινα μοντέλα.

    14  24 Oct 2011  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Thanks, Toptubes!

    Όντως, είναι λίγο ασχημούλια και παλιομοδίτικα, αλλά αφού λες ότι βγάζουν θαυμάσιο ήχο, μπορούμε να τους το συγχωρήσουμε ...

    p.s. πολύ παραστατική περιγραφή!

    15  24 Oct 2011  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Επίσης στα μεγάλα ηχεία όπως στις φωτό, μαζί με αυτά παραδίδεται στον κάτοχο ένα μπουκάλι σκωτσέζικο ουίσκυ. Δηλαδή, σε περίπτωση που δεν του αρέσει ο ήχος.... πίνει για να ξεχάσει. Χαχα!

    Μπορώ και αστειεύομαι εκ του ασφαλούς wanda μας, μια και δουλεύω στην αντιπροσωπεία. Στο Avatar μου έχω μια ξύστρα.... εεεε συγνώμη, ένα super tweeter της Tannoy.

    16  24 Oct 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Λοιπόν τα δύο μοντέλα που έβαλα ποιο πάνω δεν τα έβαλα τυχαία. Τα έχω ακούσει και τα δύο και μάλιστα πολλές φορές και με διάφορους ενισχυτικούς συνδυασμούς και πάντα με το super tweeter. Έχω να πω ότι είναι συγκλονιστικά ηχεία και το ουίσκυ μάλλον θα σου μείνει στο ράφι ή θα στο πιουν οι φίλοι που θα έρχονται να ακούσουν το ηχείο.

    17  25 Oct 2011  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    Να και ενα ακρως συλλεκτικο μοντελο

    Tannoy RHR - Chameleon Rack -ebony wood hand made

    18  25 Oct 2011  
 
page 2/2 rows 12/18 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 47ms (19 queries, 20ms)
invisible cron image