Πρώτες Εντυπώσεις

  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Θα ήθελα να εκφράσω λίγες σκέψεις μου, τώρα που το ολοκληρωμένο SITE μας είναι πια πραγματικότητα, μετά από ΔΥΟ χρόνια όπου το ACA λειτουργούσε μόνο με Forum. Πιστεύω ότι το διάστημα αυτό, ήταν απαραίτητο για να απαλλαγή από τις αγκυλώσεις που το καθιστούσαν δέσμιο του παρελθόντος, να γίνουν οι απαραίτητες ζυμώσεις, αλλά κυρίως για να εμφανιστεί το πραγματικό πρόσωπο του ACA με χαρακτηριστικά στοιχεία, την ενότητα, τη φιλική ατμόσφαιρα και την προσωπικότητα των μελών του.
    Τώρα πια έχουμε ένα SITE-FORUM, που όσο και αν ψάξει κανείς, δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τα καλύτερα άλλων χωρών. Το www.aca.gr συνδυάζει το παλιό-στατικό (ιστορία του ομίλου) και το νέο (δημιουργικό-αναπτυξιακό). Έχει δηλαδή πληροφορίες από παλιές και πρόσφατες Συναντήσεις του ACA, τα συστήματα των μελών του, περιγραφή μουσικών γεγονότων κλπ, αλλά είναι και ζωντανό παρουσιάζοντας τις τελευταίες audio καινοτομίες και προϊόντα. Θα κάνει ζωντανές αναμεταδόσεις, θα έχει πρόγραμμα ραδιοφώνου και θα είναι πάντα ανοιχτό σε ιδέες και γόνιμες συζητήσεις.
    Σκοπός μας θα είναι η συνεχής βελτίωση του site-forum και θα υπάρχει συνεχής και σε καθημερινή βάση ενημέρωση για όλα τα audio θέματα και μουσικά γεγονότα. Η δισκογραφία θα εξακολουθήσει να μας απασχολεί έντονα κυρίως σε επίπεδο ερμηνείας, αλλά και ηχητικής απόδοσης. Οι συνεργασίες του ACA με την ECM, με μουσικούς και άλλα μουσικά συγκροτήματα για τη διοργάνωση μουσικών εκδηλώσεων θα είναι για εμάς προτεραιότητα και θα υπάρχει εκτενής κάλυψη.
    Το Forum θα είναι βήμα διαλόγου, παράθεσης ιδεών και προβληματισμού, αλλά και τρόπος ανάπτυξης κοινωνικών και φιλικών σχέσεων, γιατί η μουσική ενώνει τους ανθρώπους.
    Όλα τα ανωτέρω θα ήταν άνευ λόγου αξίας, αν πίσω από το εγχείρημα αυτό δεν ήσαν άτομα σαν τον Κυργιάκο (Κύριος Υπεύθυνος SITE-FORUM) , τον Τόνυ (Απείρου κάλους Πέννα), τον Μάνο (Ντόμπρος και Ελεύθερος άνθρωπος), τον Άλεξ (Αθόρυβα Δημιουργικός) και τον Μιχάλη (Πρεσβευτής ACA)
    ΥΣ: Η πλατφόρμα που έχει βασιστεί η όλη προσπάθεια είναι καταπληκτική, τεχνικά άψογη, πανέμορφη, εύκολη στο χειρισμό και είναι αποτέλεσμα της σοβαρής και υπεύθυνης δουλειάς του zoglair στον οποίον αξίζουν Συγχαρητήρια.

    1  13 Oct 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Πολύ ωραίο κείμενο Γιώργο και πιστεύω μας εκφράζει όλους.

    Εγώ θα έλεγα ότι το site-forum δεν είναι απλώς αντάξιο άλλων παρόμοιων site αλλά πολύ καλύτερο, και το λέω με γνώση των λεγόμενων μου!

    Από κει και πέρα θα ήθελα να το βλέπω να σφύζει από κόσμο και ζωντάνια! Και θα γίνει! Είμαστε μόνο στην αρχή!

    2  13 Oct 2011  
  • Caraudiotest

    Caraudiotest

    Registered

    Θα μπορούσε να έχει και car audio?

    3  13 Oct 2011  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Μπραβο! Εξαιρετικό το νέο site - forum! Συγχαρητήρια!

    Το Hi-Fi Hi-End έχει πολύ ισχυρή παρουσία στη χώρα μας και πρέπει να το στηρίζουμε σοβαρά και δυνατά!

    4  13 Oct 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλώς ήρθες Πανο! Σε ευχαριστούμε για τα καλα σου λόγια! Να περνάμε καλα, αυτο είναι το ζητούμενο φιλε!

    5  13 Oct 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Caraudiotest wrote:
    Θα μπορούσε να έχει και car audio?

    Μπορείς να ανοίξεις οποιοδήποτε θέμα θέλεις.Αν επίσης το επιθυμείς μπορείς να φτιάξεις κάποιο άρθρο/review/συγκριτικό στα Αγγλικά και να το βάλουμε στο κεντρικό site με την υπογραφή σου απο κάτω.
    Δυστυχώς αν θέλεις να βάλεις κάτι στα Ελληνικά θα πρέπει να το τοποθετήσεις στο φόρουμ οπου και θα χαρούμε να το διαβάσουμε.
    Για κατηγορία car audio δέν έχουμε πεί...Αλλα γιατί όχι στο μέλλον?
    Τώρα το μαθαίνουμε...κάτσε να το μάθουμε...

    6  13 Oct 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    panos_adgr wrote:
    Μπραβο! Εξαιρετικό το νέο site - forum! Συγχαρητήρια!
    Το Hi-Fi Hi-End έχει πολύ ισχυρή παρουσία στη χώρα μας και πρέπει να το στηρίζουμε σοβαρά και δυνατά!

    Πάνο ευχαριστούμε!

    7  13 Oct 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Πολύ όμορφα λόγια!!! Μπράβο παιδιά.
    Επιτρέψτε μου να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον άνθρωπο που είναι πίσω από όλα αυτά και μας βοήθησε να φτιάξουμε αυτό το υπέροχο site. Τον zoglair που έκανε ένα πραγματικό θαύμα με την σπουδαία δουλειά του. Και μη σκεφτεί κανένας ότι έκανε κάτι εύκολο γιατί εργάστηκε χρόνια για να δημιουργήσει αυτή την πλατφόρμα από το μηδέν. Δεν είναι παραμετροποίηση κάποιου έτοιμου προγράμματος αλλά είναι κάτι που το έφτιαξε από την αρχή και δεν υπάρχει πλατφόρμα που να τα έχει όλα σαν και αυτή, δηλαδή site και forum όλα σε ένα πρόγραμμα. Το φοβερό σε αυτή την πλατφόρμα είναι ότι είναι τόσο εύκολη στο χειρισμό της και τόσο γρήγορη όσο τίποτα άλλο στην πιάτσα.
    Έχοντας γνώση μερικών πολύ δημοφιλών προγραμμάτων της αγοράς, όπως το Joomla και το Wordpress, σας διαβεβαιώνω ότι η zoglair είναι η καλλίτερη και η ευκολότερη.
    Ελπίζω όταν αυτός ο αξιέπαινος επιστήμονας της πληροφορικής τελειώσει με όλα αυτά που θέλει να ενσωματώσει στην πλατφόρμα του, πράγμα δύσκολο λόγω τελειομανίας, να την δώσει στην αγορά να σωθεί ο κόσμος που ταλαιπωρείται με τα προγράμματα με τα 2000 κουμπιά που δεν κάνουν τίποτα.

    Επίσης να προσθέσω ότι μου έκαναν εντύπωση τα ευμενή σχόλια μερικών μελλών του AV site, για τον zoglair.

    Τον ευχαριστώ από καρδιάς και του εύχομαι το καλλίτερο γιατί το αξίζει.

    8  13 Oct 2011  
  • vlasis

    vlasis

    Registered

    Kαλημεραααααααααααααααααααααααααααα..............
    Τι να πω τωρα.....οτι η πλατφορμα και το νεο προσωπο του ACA ειναι απλα πανεμορφα ,οτι κοσμει με το στησιμο της τον χωρο αλλα και το internet?

    Πολλα ειλικρινη μπραβο και απο μενα ρε λεβεντες και μια λεβεντησα......αντε και αμα περασει η κριση(λεω εγω τωρα....)να δειτε τι εχει να γινει

    9  14 Oct 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Kαλημέρα φιλαράκο!

    Χαιρόμαστε που είσαι μαζί μας φίλε!

    10  14 Oct 2011  
  • Caraudiotest

    Caraudiotest

    Registered

    Toptubes wrote:
    Πολύ όμορφα λόγια!!! Μπράβο παιδιά.
    Επιτρέψτε μου να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον άνθρωπο που είναι πίσω από όλα αυτά και μας βοήθησε να φτιάξουμε αυτό το υπέροχο site. Τον zoglair που έκανε ένα πραγματικό θαύμα με την σπουδαία δουλειά του. Και μη σκεφτεί κανένας ότι έκανε κάτι εύκολο γιατί εργάστηκε χρόνια για να δημιουργήσει αυτή την πλατφόρμα από το μηδέν. Δεν είναι παραμετροποίηση κάποιου έτοιμου προγράμματος αλλά είναι κάτι που το έφτιαξε από την αρχή και δεν υπάρχει πλατφόρμα που να τα έχει όλα σαν και αυτή, δηλαδή site και forum όλα σε ένα πρόγραμμα. Το φοβερό σε αυτή την πλατφόρμα είναι ότι είναι τόσο εύκολη στο χειρισμό της και τόσο γρήγορη όσο τίποτα άλλο στην πιάτσα.
    Έχοντας γνώση μερικών πολύ δημοφιλών προγραμμάτων της αγοράς, όπως το Joomla και το Wordpress, σας διαβεβαιώνω ότι η zoglair είναι η καλλίτερη και η ευκολότερη.
    Ελπίζω όταν αυτός ο αξιέπαινος επιστήμονας της πληροφορικής τελειώσει με όλα αυτά που θέλει να ενσωματώσει στην πλατφόρμα του, πράγμα δύσκολο λόγω τελειομανίας, να την δώσει στην αγορά να σωθεί ο κόσμος που ταλαιπωρείται με τα προγράμματα με τα 2000 κουμπιά που δεν κάνουν τίποτα.
    Επίσης να προσθέσω ότι μου έκαναν εντύπωση τα ευμενή σχόλια μερικών μελλών του AV site, για τον zoglair.
    Τον ευχαριστώ από καρδιάς και του εύχομαι το καλλίτερο γιατί το αξίζει.
    Και λίγα λες, πιστεύω ότι είναι η καλύτερη "πλατφόρμα" μιας και την απολαμβάνω κι εγώ με το caraudiotest.gr, ο Νίκος (zoglair) έδωσε όλο του το είναι για να φτιάξει τόσο λειτουργική ιστοσελίδα, κάτι που το γνωρίζουμε όσοι την δουλεύουμε από την πίσω σελίδα.

    Αλέξη,
    υπάρχουν έστω και λίγα αυτοκίνητα που αγγίζουν ίσως και να εισχωρούν στο Hi-End. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν δυο αυτοκίνητα εν Ελλάδι που βρίσκονται σε αυτή την κατηγορία. Στην Ευρώπη από όσα αυτοκίνητα έχω ακούσει υπάρχουν 5-6 που είναι καλύτερα των δικών μας, αλλά με πολύ, πάρα πολύ παραπάνω οικονομικό μπάτζετ.
    Τα δικά μας αυτοκίνητα φοράνε scanspeak-seas-brax-macintosh, συν τους ισχυρούς επεξεργαστές ήχου pioneer-alpine.

    Ίσως κάποια στιγμή να οργανώσουμε μια άτυπη κόντρα caraudio vs homeaudio που μπορεί να χάσει το αυτοκίνητο αλλά θα ""πέσει"" ηρωικά και με μικρή διαφορά, πάντα στα ίδια οικονομικά πλαίσια ηχοσυστημάτων, τουλάχιστον έτσι πιστεύω.
    Πλάκα θα έχει.

    11  14 Oct 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    To Ford του Λάμπρου (Regunus) που είχα ακούσει είχε φοβερό ήχο πάντως!

    12  14 Oct 2011  
 
page 1/2 rows 12/16 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 59ms (19 queries, 22ms)