Σαν φθινοπωρινό όνειρο...

  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ας υποθέσουμε ότι είναι απογευματάκι και μόλις έχεις επιστρέψει από μια δύσκολη και απαιτητική διαδρομή της καθημερινότητάς σου.
    Αποφασίζεις λοιπόν, να κάνεις ένα μικρό δώρο στον εαυτό σου, αφιερώνοντας λίγη ώρα χαλάρωσης, σερφάροντας σε άγνωστα νερά του διαδικτύου, τώρα που το καλοκαίρι έχει αρχίσει να απομακρύνεται διακριτικά και τα πρώτα δροσερά πρωινά κάνουν δειλά την εμφάνισή τους.

    Ναι, είναι Οκτώβρης και παρόλο που έχεις δηλώσει “ξυπνήστε με όταν ο Σεπτέμβρης τελειώσει” δεν ελπίζεις σε τόσα πολλά…

    … όμως, το φθινόπωρο, παρόλο που του χρεώνουν την αρχή των μελαγχολικών ημερών, σε πείσμα όλων των δεινών, μπορεί να εξελιχθεί σε μια πολλά υποσχόμενη εποχή!

    Και ναι!
    Τελικά πάντα κάτι μπορεί να κάνει την διαφορά…

    … και κει που όλα μοιάζουν αδιάφορα, μουντά, πικραμένα και άχρωμα, εκεί που δεν περιμένεις κάτι πραγματικά ιδιαίτερο να τραβήξει την προσοχή σου, εκεί εντελώς απρόσμενα ξεδιπλώνεται η μαγεία του aca, σαν ένας πολύτιμος πάπυρος γεμάτος από μυστικά μουσικά μονοπάτια, που περνούν ανάμεσα σε έντονες ζωηρές αποχρώσεις για να βρεθούν σε απόλυτη ταύτιση με την αύρα των ήχων.

    Αυτό που σήμερα έχουμε μπροστά μας, δεν είναι απλά ένα site με μουσική θεματολογία.
    Είναι τόσο μοναδικό όσο μοναδική είναι μια σονάτα του Μότσαρτ, ένα κονσέρτο του Μπαχ, μια συμφωνία του Μπετόβεν…
    Είναι η διαδρομή ενός δημιουργού που άγγιξε το αδύνατο, μέσα από το στενό χώρο του δυνατού,
    όπως ο κάθε μεγάλος δημιουργός, που γι αυτό ενώ πάντα ερμηνεύεται, πάντα μένει και ανερμήνευτος.

    Αγαπητοί υπεύθυνοι αυτού του υπέροχου χώρου, απλά, λιτά και ειλικρινά …

    1  10 Oct 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Τώρα τι να πούμε εμείς εδώ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...Ρε πως τα κάνει αυτά και αναβοσβήνουν?

    2  10 Oct 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Φανταστικό post! :)

    Πάμε γερά παιδια!

    3  10 Oct 2011  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    Μπράβο σ' όλους αλλά κυρίως στον Κυριάκο. Αυτή είναι μόνον η αρχή!!!
    Μπράβο και πάλι!

    4  10 Oct 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Καλώς τον Απόστολο...

    5  10 Oct 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Ρε δεν τα έκανα μόνος μου... είχα και πολλούς που με βοήθησαν. Απόστολε βάλε ένα avatar στον λογαριασμό σου.

    6  11 Oct 2011  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    wanda wrote:
    Αγαπητοί υπεύθυνοι αυτού του υπέροχου χώρου, απλά, λιτά και ειλικρινά …

    Νομίζω ότι είναι τα πιο θερμά και ειλικρινή συγχαρητήρια που έχουν γραφτεί ποτέ για το ACA και για το λόγο αυτό έχουν ιδιαίτερη σημασία. Θέλω να ζητήσω από τη Wanda με τις έντονες καλλιτεχνικές της αναζητήσεις να μας επισκέφτεται συχνά και να μας λέει τις απόψεις της.
    Το κείμενο της Wanda είναι ένας ακόμη λόγος, να γίνει
    ιδαίτερη μνεία στον Υπεύθυνο που ανέλαβε να διακπεραιώσει το τεράστιο αυτό έργο και που δεν είναι άλλος από τον Κυργιάκο, ο οποίος, εκτός από το να εργάζεται νυχθημερόν, έκανε και τις κατάλληλες επιλογές προσώπων και όχι μόνον. Έπρεπε σε καθημερινή βάση να αποφασίζει για διάφορα θέματα και να κάνει τις απαραίτητες επιλογές. Να μη φανταστεί κανείς ότι αυτό ήταν εύκολο. Το θέμα τον απασχολεί για όσους τον γνωρίζουν καλά περισσότερο από δύο χρόνια...
    Το ACA αισθάνεται τυχερό που έχει τέτοια μέλη. Αποδεικνύεται ότι εδώ και καιρό είναι στο σωστό δρόμο.

    7  11 Oct 2011  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Κύριε Πρόεδρε,

    αισθάνομαι την ανάγκη να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια και μπορώ να σας βεβαιώσω ότι δεν χρειάζεται να μου ζητήσετε να σας επισκέπτομαι τακτικά.
    Η παρουσία μου εδώ, νομίζω ότι είναι η πιο αντιπροσωπευτική απάντησή μου.

    Το νέο, άκρως ανανεωμένο site σας, λειτουργεί σαν μαγνήτης για οποιοδήποτε βλέμμα πέσει πάνω του, τυχαία ή σκόπιμα …

    Και πώς θα μπορούσε να ήταν διαφορετικά;
    Μια νέα σελίδα ξετυλίγεται στην κυριολεξία, στο πρώτο δευτερόλεπτο, στην πρώτη ματιά,
    μεγαλειώδης, αριστοκρατική, με άποψη και προσωπικότητα, λαξεμένη από το μαγικό χέρι του zoglair, πλησιάζοντας τόσο επικίνδυνα την τελειότητα…

    Όσες φορές και να κοιτάξω, δεν βρίσκω κάτι ομορφότερο!

    8  11 Oct 2011  
  • FEDRA

    FEDRA

    Registered

    Wanda Είσαι μαγική!!! Καλώς σας βρήκα

    9  21 Oct 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλώς ήρθες Φαιδρα! Χαίρομαι ιδιαίτερα που είσαι εδω!

    10  22 Oct 2011  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Καλώς μας ήρθες, φιλενάδα!
    Ανυπομονώ να συνεχίσουμε τις μουσικές μας αναζητήσεις μέσα από τις αστείρευτες γνώσεις σου!

    11  22 Oct 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    wanda wrote:
    Καλώς μας ήρθες, φιλενάδα!
    Ανυπομονώ να συνεχίσουμε τις μουσικές μας αναζητήσεις μέσα από τις αστείρευτες γνώσεις σου!

    12  22 Oct 2011  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 49ms (18 queries, 17ms)