Σύστημα Αναπαραγωγής με Βάση τον Υπολογιστή (#10)

  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Mikekan wrote:
    Παράδειγμα.
    Μου πήρε 10 μήνες αλλά άκουσα ΟΛΗ τη bebop (και λίγο πιο πριν) σκηνή από charlie parker και dizzy gillespie σε miles davis και coltrane μέχρι σήμερα. Μιλάμε για περίπου 1000 album! Νon stop αυτούς τους μήνες δεν άκουγα τίποτα άλλο. Τα άκουσα μάλιστα στη σωστή χρονολογική σειρά (ψάχνοντας στη wiki κάθε φορά το επόμενο) συν ότι άκουσα πάνω από 100 album miles και Coltrane. Παράλληλα διάβαζα μέσω iphone και wiki όλη την ιστορία των καλλιτεχνών της σκηνής κτλ κτλ. Αυτό χωρίς τις σημερινές ευκολίες ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ!!!!!ΠΟΤΕ!!!!!! Γενικά αμφιβάλω πόσοι έχουν κάνει κάτι παρόμοιο παγκοσμίως.
    Άρα είναι στο χέρι μας πόσο θα εκμεταλλευτούμε τις καινούργιες αυτές δυνατότητες. Μην τις φοβάστε να τις εκμεταλλευτείτε σωστά θα έχετε πολλαπλά κέρδη.

    +1000

    Είπαμε η σύγχρονη τεχνολογία και πρόσβαση στο διαδύκτιο ΕΥΝΟΕΙ τους μουσικοφιλους. Πραγματικά δεν έχω κάποιο κόμπλεξ να παραδεχτώ ότι έχω χαλάσει του κόσμου τα λεφτά και 25 χρόνια από τη ζωή μου για μία δισκοθήκη περίπου 6,500 αλμπουμς, αλλά από την άλλη σήμερα αντί να χώνομαι με τις ώρες στο Jazz Rock, στο Pop Eleven, στο Metropolis και στη Λέσχη του Δίσκου, ψάχνω με τις ώρες στο ιντερνετ για τις μουσικές που γουστάρω......

    109  12 Jun 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Εμένα πάλι το να ψάχνω στα δισκάδικα για βινύλια ή cd αποτελεί μια από τις top ever καλύτερες ασχολίες μου... Τις περισσότερες φορές κλείνω ακόμα και το κινητό να μη με απασχολεί κανένας...
    Φυσικά ψωνίζω και από το internet αλλά είναι αυτό είναι διαφορετικό...

    Τέλος πάντων νομίζω πως έχουμε λοξοδρομήσει λίγο...Μπορούμε ν' ανοίξουμε ένα άλλο νήμα για δισκοθήκες φυσικές ή ηλεκτρονικές κλπ...

    Ας πούμε εδώ για τo CBAR Computer Based Audio Reproduction...

    110  12 Jun 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    HD SOURCES....

    2L:link

    B&W:link

    Chesky:link

    DG:link

    HDtracks:link

    HifiTrack:link

    Linn Record:link

    MusicGiants:link

    Naim:link

    Reference Recordings:link

    Unipheye Music:link

    High Definition Tape Transfers : link

    itrax : link

    gimell : link

    pristine classical : link

    111  12 Jun 2010  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Τωρα κοιταζω ενα ενα αυτα που εβαλες για μας Μανο...

    Που ήσουν και δεν ηρθες στον Προτο?

    112  14 Jun 2010  
  • Morfeas

    Morfeas

    Registered

    themiloc wrote:
    ...
    Όσο για το ....falling in love with technology, 45 χρόνια ακρόαση και δουλειά με μουσική ίσως σε πείσουν οτι δεν κινδυνεύω. Και θάλεγα να μην ρισκάρεις ψυχογραφήματα.

    Μάλλον δεν έγινα κατανοητός και ζητώ συγνώμη γι αυτό.

    113  14 Jun 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Trouble wrote:
    Τωρα κοιταζω ενα ενα αυτα που εβαλες για μας Μανο...
    Που ήσουν και δεν ηρθες στον Προτο?

    ....Δουλειά....

    Πως ήταν το σύστημα και η ακρόαση ???
    Είπατε κάτι για το site???

    Για γράφτε τίποτα....

    114  14 Jun 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Παιδιά, εγώ από τη πολλή δουλειά δεν πήρα χαμπάρι ότι είχαμε meeting αυτό το Σάββατο.

    115  14 Jun 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Και επίσημα τέλος τα PC, HTPC κτλ:

    link

    116  15 Jun 2010  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Με κλειστά μάτια...

    117  15 Jun 2010  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    AlexD wrote:
    Με κλειστά μάτια...

    Lets see how much it costs with 3 tera hard drive(s) inside it first and then we see the total cost with wireless keyboard and 220 volt extension....

    Otherwise, Apple has taken the world by suprise..

    P.S this is what Nikos Protos has at his home...for those of you who missed it..

    118  15 Jun 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Tony it cannot take 3 tb inside, only outside. I would estimate that with 3tb and wireless keyboard, mouse would cost around 900E.

    119  15 Jun 2010  
  • Trouble

    Trouble

    ACA Member

    Mikekan wrote:
    Tony it cannot take 3 tb inside, only outside. I would estimate that with 3tb and wireless keyboard, mouse would cost around 900E.

    Then what does it offer at the 1000 euro mark except size? And some savings on the hydro bill...if you add extra hard drives it becomes just an ugly piece of the puzzle on a desk!!

    I think

    120  15 Jun 2010  
 
page 10/11 rows 12/129 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 72ms (19 queries, 41ms)