Devialet Expert 200 & B&W 802N

  • DrIoannis

    DrIoannis

    Registered

    Όχι δεν έχω ακούσει Triangle. Είχα τα B&W 805Ν παλαιότερα και πραγμαικά ήταν εξαιρετικά. Τώρα έχω B&W 802N τα οποία είναι επίσης εξαιρετικά αλλά θέλουν περισσότερο ψάξιμο με θέση ακρόασης και room treatment...λογικό.

    Moved on 2018-01-06 18:52:00 from «To sistima mou ! xairetismata apo Souidia !»

    1  29 Dec 2017  
  • Epantaz

    Epantaz

    Registered

    Με τι οδηγεις τα 802n?

    Moved on 2018-01-06 18:52:00 from «To sistima mou ! xairetismata apo Souidia !»

    2  1 Jan 2018  
  • DrIoannis

    DrIoannis

    Registered

    Δεν είναι το σωστό topic αλλά οδηγούνται από έναν προς το παρόν, Devialet Expert 200 με προοπτική για διπλασιασμό .

    Moved on 2018-01-06 18:52:00 from «To sistima mou ! xairetismata apo Souidia !»

    3  3 Jan 2018  
  • IoannisSweden

    IoannisSweden

    ACA Member

    DrIoannis wrote:
    Όχι δεν έχω ακούσει Triangle. Είχα τα B&W 805Ν παλαιότερα και πραγμαικά ήταν εξαιρετικά. Τώρα έχω B&W 802N τα οποία είναι επίσης εξαιρετικά αλλά θέλουν περισσότερο ψάξιμο με θέση ακρόασης και room treatment...λογικό.

    Ta B&W eina oraia. Ala theloune pola watt na tragoudisoune :)

    Moved on 2018-01-06 18:52:00 from «To sistima mou ! xairetismata apo Souidia !»

    4  6 Jan 2018  
  • Vasilis

    Vasilis

    Registered

    Συμφωνω. Εχω ενα ζευγαρι B&W DM 640i, 4ohm, τα οδηγουσε ενας ολοκληρωμενος DENON αλλα δεν...
    Τα ακουσα σπιτι μου με εναν PS Audio Stellar S300, αλλος ηχος!
    Θεωρω οτι τα B&W θελουν ενισχυτη με ρευματα και μεγαλο συντελεστη αποσβεσης.

    Moved on 2018-01-06 18:52:00 from «To sistima mou ! xairetismata apo Souidia !»

    5  6 Jan 2018  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    DrIoannis wrote:
    Δεν είναι το σωστό topic αλλά οδηγούνται από έναν προς το παρόν, Devialet Expert 200 με προοπτική για διπλασιασμό .

    απ' ότι βλέπω ήδη τα κατήργησε τα 200 και πουλά τα 220 οπότε φίλε DrIoannis αν θελήσεις να πας σε διπλασιασμό θα πρέπει να βρεις μεταχειρισμένο 200 ή να αναβαθμίσεις το ήδη υπάρχον, ή να πας σε καινούργιο ζευγάρι 220.. και ζητά πολλά χρήματα η Devialet για τα Expert με δεδομένο το διακοπτικό τροφοδοτικό και τα λίγα σχετικά watts.. προσωπικά δεν τα έχω ακούσει, φαινονται ενδιαφέροντα, πολύ θα ήθελα να τ' ακούσω..

    Moved on 2018-01-06 18:52:00 from «To sistima mou ! xairetismata apo Souidia !»

    6  6 Jan 2018  
  • DrIoannis

    DrIoannis

    Registered

    Η αναβάθμιση είναι πολύ ακριβή(5000)αυτό είναι αλήθεια. Ο ήχος είναι εξαιρετικός με φοβερό έλεγχο και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ησυχία . Πιστεύω με τον 400 θα έχει πολύ ενδιαφέρον . Συνεχίζει βέβαια να μην είναι το σωστό topic sorry

    Moved on 2018-01-06 18:52:00 from «To sistima mou ! xairetismata apo Souidia !»

    7  6 Jan 2018  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    επειδή το θέμα έχει ενδιαφέρον για περαιτέρω συζήτηση μετακινήθηκε εδώ..

    DrIoannis δεν έχεις τίποτα links από photos του συστήματος να κάνουμε τίποτε οφθαλμόλουτρο?? αν θες πάντως στέλνεις photos στο mail: kondo_ma@hotmail.com και τις ανεβάζω εγώ..

    8  6 Jan 2018  
  • DrIoannis

    DrIoannis

    Registered

    Good move

    9  6 Jan 2018  
  • DrIoannis

    DrIoannis

    Registered

    Ο Devialet έχει πραγματικά εξαιρετικό ήχο. Όταν τον άκουσα μου έπεσε το σαγόνι.
    Μία άλλη τρελή ιδέα είναι να προσθέσω έναν Ncore NC500 (2χ400w) για τα χαμηλά αντί 2ου Devialet γιατί τα 802Ν θέλουν watt. Υπάρχει δυνατότητα crossover αν το πάμε πιο μακριά.
    Photo όταν με το καλό μαζευτεί λίγο ο χώρος

    10  6 Jan 2018  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    είμαι πολύ περίεργος να τον ακούσω.. με διακοπτικό τροφοδοτικό??

    by the way το καλύτερο μηχάνημα με Ncore που έχω ακούσει είναι τα Theta Promitheus.. με 1xN-Core 1200 και 1x1.4KvA linear τερατώδες τροφοδοτικό το κάθε μονομπλόκ, από τους καλύτερους ήχους.. αφού τους άκουσα διάβασα τα specs.. απλά δεν υπάρχει άλλο μηχάνημα να μετρά έτσι..

    11  6 Jan 2018  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 51ms (18 queries, 22ms)