Το Σύστημά Μου

  • xristoswin

    xristoswin

    Registered

    ενισχυτης ολοκληρωμενος : line magnetic lm 501ia
    ψηφιακη πηγη : Line Magnetic LM-515 CD player DAC
    ηχεια : neat acoustics momentum sx3i
    φιλτρο ρευματος : furman elite 10ei

    1  23 Feb 2017  
  • xristoswin

    xristoswin

    Registered

    2  23 Feb 2017  
  • xristoswin

    xristoswin

    Registered

    3  23 Feb 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Φίλε Χρήστο υπέροχο και ξεχωριστό το σύστημά σου.. γράψε μας και τίποτα εντυπώσεις..

    ***
    δυστυχώς ο τίτλος του θέματος έπρεπε να αλλάξει με εντολή της Διαχειριστικής Ομάδας λόγω ασύμβατου με το site περιεχομένου..

    4  24 Feb 2017  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Καλησπέρα Χρήστο!

    Τα neat είναι εξαίρετα ηχεία. Μου έχει δοθεί η ευκαιρία να τα ακούσω αρκετές φορές.
    Μου αρέσουν πάρα πολύ!
    Βέβαια πάντοτε τα άκουγα με ενισχυτικά στερεάς κατάστασης, μέσης προς υψηλής ισχύος με εντυπωσιακά αποτελέσματα.
    Δεν μου έχει τύχει να τα ακούσω με ενισχυτικά και θα είχε πολύ ενδιαφέρον να διαβάσουμε λίγες εντυπώσεις.
    Τα line magnetic δεν είχα την τύχη να τα ακούσω εκτενέστερα στο παρελθόν.

    Το furman πρέπει να κάνει πολύ καλή δουλειά. Σωστά;

    5  24 Feb 2017  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Ωραίο σύστημα.

    Με TIDAL παίζεις?

    6  24 Feb 2017  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Τελικά αυτά τα Line Magnetic κερδίζουν τις εντυπώσεις οπτικά και ηχητικά...

    Ωραίο σύστημα Χρήστο να το χαίρεσαι φίλε...

    7  26 Feb 2017  
  • xristoswin

    xristoswin

    Registered

    Παιδιά σας ευχαριστώ..οι εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες!! απιστευτες μεσαίες τρομερο χαμηλο και σουπερ υψηλες.. βεβαια θελει ακομα ψάξιμο στην διαμορφωση του χωρου...

    τα neat φιλε παναγιωτη δεν ειναι μονο απλα εξαίρετα ηχεια..για να καταληξω στα neat περπατησα παρα πολυ..θα σου πω και κατι που το εζησα..
    ημουν στα παιδια της soundgallery και ειχε ερθει μια παρεα για ακροαση ενος κορυφαιου συστηματος γερμανικης εταιρειας ultra high-end που μονο ο ολοκληρωμενος ενισχυτης και τα ηχεια της κοστιζουν 20000 ευρω, ειρήσθω εν παρόδω τα ηχεια ειναι παντοκατευθυντικα,πηγη ειχαν το line magnetic lm 515 cd.. εγω καθομουν διπλα με τα παιδια και μιλουσαμε. μετα απο μια ωρα ο Νικος τους προτεινε στην παρεα να ακουσουν τα neat. το μονο που εκανε ηταν να αλλαξει τα ηχεια..εγω ημουν απο πισω τους, και με το που τα εβαλε και πατησε το play γυρισαν ολοι ταυτοχρονα και κοιτουσαν ο ενας τον αλλον με το στομα ανοιχτο... τι μεσαιες απιστευτες ο ενας, τι εικονα μεγαλη ο αλλος, επαθαν την πλακα τους με τα neat που κοστιζουν το 1/4 σε σχεση με τα παντοκατευθυντικα.

    Αλεξη δεν εχω tidal.. με spotify premium ακουω μουσικη και ειμαι μια χαρα...!!!

    ναι το furman πολυ καλο..!!

    8  27 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Συστηματάρα Χρήστο να το χαίρεσαι!
    Σε τι χώρο ακούς?

    9  27 Feb 2017  
  • xristoswin

    xristoswin

    Registered

    στο σαλονι ακουω..ο χωρος ειναι σχετικα αδειος απο ακουστικα πανελς κλπ. ειναι 28 τμ και ακουω σε αποσταση λιγοτερο των 2 μετρων..συντομα σκεφτομαι να τον φτιαξω τον χωρο...αλλα θελει πολυ ψαξιμο και πρσωπικη δουλεια, εκτος αν βρω ετοιμα πανελς και bass traps σε σχετικα καλη τιμη..

    10  9 Mar 2017  
  • IoannisSweden

    IoannisSweden

    ACA Member

    Oreo sistima !
    Line Magnetics is good stuff!
    / Ioannis, Sweden

    11  16 Apr 2017  
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 43ms (18 queries, 17ms)