To sistima mou ! xairetismata apo Souidia ! (#4)

  • IoannisSweden

    IoannisSweden

    ACA Member

    Oreo design ! 45w class A einai pragma.. exo trela me tubes xaxa!
    Skeftome na ftiaxo ena setup stin ellada, na akou ta kalokairia pou eimai kato!

    37  7 Jul 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    Ioanni min psaxneis adika.. ayta edo ennooysa..
    link
    -=-=-=-=-

    ωραια,πες του και την τιμη τωρα.

    38  7 Jul 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    τι αξία έχουν 25.000 μπρος στην αιωνιότητα!!

    39  8 Jul 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    Ioanni min psaxneis adika.. ayta edo ennooysa..
    link
    -=-=-=-=-

    καποιος ορκιζεται ότι τα consonance 211/845 ισως και να παιζουν καλυτερα...χωρις να περιμενεις την αιωνιοτητα

    40  8 Jul 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    και η θεία μου η Μαρίκα ορκίζεται ότι τα καλιτσούνια που φτιάχνει είναι τα καλλίτερα στον κόσμο.. και άμα φας κερδίζεις την αιωνιότητα..

    41  8 Jul 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    panelistas wrote:
    καποιος ορκιζεται ότι τα consonance 211/845 ισως και να παιζουν καλυτερα...χωρις να περιμενεις την αιωνιοτητα

    για την ακριβεια consonance cyber 211/845.

    42  8 Jul 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    και η θεία μου η Μαρίκα ορκίζεται ότι τα καλιτσούνια που φτιάχνει είναι τα καλλίτερα στον κόσμο.. και άμα φας κερδίζεις την αιωνιότητα..

    προφανως ζεις,αρα δεν εχεις δοκιμασει...

    43  8 Jul 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    φίλε πανελίστας η μομφή ήταν για δυο λόγους

    ο πρώτος είναι ότι τα 2 ενισχυτικά είναι "μη συγκρίσιμα" όσον αφορά στην ισχύ, την ποιότητα κατασκευής την τοπολογία και την τιμή.. τα Consonance (που τα έχω ακούσει και τα θεωρώ τίμια μηχανήματα) είναι 18 watts με την μια 211 ενώ τα Audio Note είναι 45 watts με 2 X 211 PSET έχουν πολύ ανώτερα υλικά και κοστίζουν 5 φορές παραπάνω !!

    ο δεύτερος είναι ότι πραγματικά έχω κουραστεί με αυτού του τύπου τις μυστικοφέρουσες παπαγαλιές, ότι "κάποιος" είπε αυτό και "κάποιος" άλλος είπε το άλλο κλπ κλπ.. εξ ου και η παραπομπή στη θεία Μαρίκα..

    ας μας πεις ποιος το είπε να αξιολογήσουμε κι εμείς το λεχθέν..

    φιλικά..

    44  8 Jul 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    δεν το θεωρησα μομφή,αλλα πολύ επιφανειακη προσεγγιση,γιαυτο και η αναλογου επιπεδου απαντηση μου.Δεν μας ειπες όμως αν παιζουν και πεντε φορες καλυτερα, η εστω δυο.Αν μπορω να γλυτωσω καποιον από ένα επιπλεον εξοδο 15000 ευρω,εχω την υποχρεωση να πω τη γνωμη μου,και εκεινος ας το ψαξει.Οσο για το ποιος το λεει είναι ευκολο να το διαβασεις αν ψαξεις.Και κατι τελευταιο, τον audio note τον εχεις ακουσει,η βγαζεις συμπερασμα από τις φωτογραφιες.Το ότι κοστιζουν 5 φορες πανω δεν λεει ολη την αληθεια...

    45  8 Jul 2016  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    δεν θα έγραφα τη γνώμη μου από φωτογραφίες.. με ξέρετε πια.. ούτε θα πω αν παίζουν 5 ή 10 φορές καλύτερα.. το hi-end είναι hi-end..

    τους Audio Note Ankoru τους έχω ακούσει αρκετές φορές και τους θεωρώ από τα καλύτερα ενισχυτικά παραγωγής.. βέβαια για να πω την αλήθεια τους Ankoru τους έχω ακούσει πάντα σε κορυφαία συστήματα ενώ τους Consonance τους έχω ακούσει με κάτι κόρνες που που "φτύνανε" ξυραφάκια και στιλέτα στο κεφάλι οπότε δεν θεωρώ ότι πραγματικά τους έχω ακούσει στο 100%.. πάντως είναι τίμια μηχανήματα και σε καλή τιμή..

    46  8 Jul 2016  
  • IoannisSweden

    IoannisSweden

    ACA Member

    Hello !

    Exo pari afofasi. Telika tha paro ena T+A DAC 8 DSD.
    Den ksero gia poso kairo exi psaksi dac.....

    47  14 Jul 2016  
  • IoannisSweden

    IoannisSweden

    ACA Member


    To neo mou dataki. T+A DAC 8 DSD

    48  1 Sep 2016  
 
page 4/6 rows 12/63 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 50ms (19 queries, 22ms)