Heart rate monitor

  • madmacs99

    madmacs99

    Registered

    Digital:
    Audirvana
    Mac Mini + 10TB RAID Array Storage
    Synergistic Research Tricon USB
    Line Magnetic 515 CD - AudioNote DAC 4.1x Balanced

    Το DAC είναι το συγκεκριμένο που είχε το άρθρο στο positive feedback ο Andy Schaub AudioNote DAC 4.1

    Power:
    Line Magnetic 518 IA - AudioNote Jinro
    Signal Projects Amethyst Speaker cable
    Shunyata Dark Field cable elevators

    Vinyl:
    Linn Majik LP12
    LFD LE SE Phono Stage
    LFD Grainless Interconnect

    Speakers:
    Marten Miles III (Αν και κάποιοι θα περίμεναν να γράψω για ηχείο το Audio Note SPe SE HE Signature που έχω βάλει στο avatar, θα σας στεναχωρήσω κάπως. Δέχομαι δωρεές/προσφορές για Tune Audio Anima)

    More Power:
    2.5mm2 solid core dedicated wall outlets
    Dedicated Phase
    8xLessLoss FireWall
    PFC, Lightning Protection

    Room:
    Υπόγειο ~5x~7x2.7 χωρίς παράλληλους τοίχους κατά το μήκος (Integrated Concrete Form)
    Thermal stability controller (heat/cool)

    1  6 Oct 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    πολύ ωραίο σετάπ, όλα τα μηχανήματα, ιδιαίτερα τα ενισχυτικά το DAC και τα ηχεία..

    το κοινό απαιτεί φοτος!!

    2  6 Oct 2015  
  • madmacs99

    madmacs99

    Registered

    Nikon 14-24/f2.8 κανείς? Σύντομα...

    3  6 Oct 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μεγάλε τι καλούδια είναι αυτά;;; Τα συγχαρητήρια μου!!! Να δούμε και καμία φωτογραφία...

    4  7 Oct 2015  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Πολύ ενεργοβόρος είστε κύριε madmacs...

    Όλα πολύ ωραία μηχανήματα.Αν θα μπορούσες να συγκρίνεις,με δυο κουβέντες,τον Line Magnetic με τον Audio Note.

    5  7 Oct 2015  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Ένα αρκετά ενδιαφέρον σύστημα...

    Και στο ψηφιακό και στο αναλογικό κομμάτι.

    6  7 Oct 2015  
  • madmacs99

    madmacs99

    Registered

    Δεν είμαι πού καλός στο να γράφω reviews. Αλλά ένα εύκολο που μπορώ να πω είναι ότι το ποτενσιόμετρο του Jinro απλά με σκοτώνει! Εδώ λέμε να γλυτώσουμε τα bits και τα clicks και νατα πάλι μπροστά μας.

    Ο Jinro παρά τις GE VT4C, 7044 και όλα τα περιφερειακά δείχνει να έχει το γνωστό house sound που τόσο μου αρέσει αλλά μου αφήνει μια αίσθηση "αναιμίας" όταν δεν παίζει με 94+ db ηχείο. Ο LM δίνει την αίσθηση δύναμης και ταχύτητας και νιώθεις ότι αυτές δεν ειναι 845 αλλά 833! -- Υπερβολή

    Με το ηχείο που μου τρώει τη ζωή αυτό τον καιρό (Marten Miles III) απομεινάρι μιάς "οκτάβας" KT120, η κεραμουργία του Σουηδού σου δίνει να καταλάβεις εύκολα ότι ο LM δεν είναι copy/paste. Καθαρός όσο του επιτρέπεται, γλυκός αλλά όχι στα σιρόπια, όχι giant killer αλλά εύκολα me too. Αν υπολογίσεις και τη διαφορά τιμής, τότε έχουμε θέμα...

    Σύντομα θα έχω στα χέρια μου και τον 219 και τότε θα σας πω σίγουρα οτι πέτυχε. Πρέπει να συγκρίνεις τα βαπόρια με το tonnage τελικά;

    7  9 Oct 2015  
  • madmacs99

    madmacs99

    Registered

    madmacs_system_01

    8  14 Oct 2015  
  • madmacs99

    madmacs99

    Registered

    Δε μου εμφανίζονται οι φωτό. Help...

    9  15 Oct 2015  
  • scoup

    scoup

    Registered

    Κανε λογαριασμο στο photobucket κ μετα κανεις copy-paste το λινκ της φωτο μεσω του εικονιδιου image απο πανω

    10  15 Oct 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    madmacs99 wrote:
    Δε μου εμφανίζονται οι φωτό. Help...

    κάνε όπως σου λέει ο Γιώργος (ανέβασέ τις σε κάποιον server με κατάληξη .jpg).. προς το παρόν για να δούμε το ωραίο σύστημα την έφτιαξα εγώ στον server του ACA..

    11  15 Oct 2015  
  • madmacs99

    madmacs99

    Registered

    Νομίζω η μία εμφανίστηκε. Τις έχω στο google.

    Είμαι σε μια αναδιάρθρωση αυτές τις μέρες γιατί περιμένω τον νέο LM...

    12  15 Oct 2015  
 
page 1/2 rows 12/24 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 98ms (19 queries, 64ms)