Aλλαγη σχεδιων - Νεο προτζεκτ - καλωσορισμα!

  • retro_soulman84

    retro_soulman84

    Registered

    Καλως σας βρηκα! Εντελως νεος στο φορουμ και σχετικα νεος σε ηλικια αλλα με τεραστια αγαπη στον ηχο και στην μουσικη - αρρωστος κορνακιας και JBLακιας (JBL 60ς-70ς-80ς βεβαια). Αυτος ειμαι λοιπον!
    Στο σπιτι μου υπαρχουν 2 συστηματα γιατι εκτος του να ακουω παιζω και μουσικη απο πολυ μικρος... Εννοω μιξαροντας! για αυτο το συστημα δεν θα μιλησω πολυ γιατι θεωρω πως δεν ενδιαφερει και πολλα ατομα εδω μεσα, παντως ειναι ενα συστημα αλλιωτικο απο τα αλλα και αρκετα γνωστο εννοωντας οτι εχω συναντησει το συστημα μου σε φορουμ ολου του κοσμου πανω σε ηχο και djing και αυτο πραγματικα με κανει περιφανο! Προσφατα μαλιστα παρουσιαστηκε στο DJ-ROOMS.COM στο οποιο ειναι και ιδιαιτερα δημοφιλες! link

    Τα χρονια ομως περασαν και παρατηρω πως εχω πιο πολυ ορεξη πια να ακουσω παρα να παιξω μουσικη. Και εδω ερχομαστε στο Bedroom συστημα μου και εκει που κανω ολα τα πειραματα μου στον ηχο! Το συστημα αυτο θα μεταφερθει στο σαλονι και το συστημα του σαλονιου θα μεταφερθει στο δωματιο μου με πολλες αλλαγες βεβαια. Παραθετω καποιες φωτο απο το ακουστικο μου συστημα και η συνεχεια θα ειναι οταν ολοκληρωθει με μια αλλη παρουσιαση! ευχαριστω και καλος σας βρηκα παλι!

    ΑΑ! Να πω λιγα λογια για το συστημα μου. Πηγες αυτη τη στιγμη ειναι ενα heybrook ΤΤ2 me rega rb 250 (VDH ανακαλωδιωση) και denon dl 160 κεφαλη, και ενα Thorens td 125 mk2 με SME και μια προσωρινη shure κεφαλη. Ενισχυτης ειναι ενας τελικος VTA 70 μια πιο προσφατη εκδοση δλδ του DYNACO st 70 ο οποιος παιζει εξαιρετικα τα ηχεια μου ! Δυο JBL 4520bk με μεγαφωνα JBL k140 κορνες VITAVOX με drivers τα πολυ καλα και πολυ σπανια YAMAHA JA4280b. Με την αλλαγη θα μπουν κορνες JBL 2365 με drivers JBL 2445j και tweeters JBL 2404. Τα κροσοβερ ειναι καστομ σε enclosures vintage das. προενισχυτης ο Dared sl 2000a.

    τα πικαπια

    τα κρος

    JBL 4520

    JBL 2365

    JBL 2365 & 2445

    JBL 2404

    Η σκονη κανει τον ηχο ποιο γλυκο ! χαχα

    1  26 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    φίλε Νίκο καλωσήρθες.. συγχαρητήρια για το μεράκι και το στήσιμο των δυο πολύ ωραίων συστημάτων..

    προσωπικά μ' ενδιαφέρουν και τα δυο συστήματα εξ ίσου.. Με E&S rotating mixer δεν παίζουν πολλοί.. (παίζει ένας φίλος σ'ένα club στο Πόρτο Ράφτη, δεν θα το αναφέρω για αθέμιτο ανταγωνισμό..)

    καλωσήρθες λοιπόν και πάλι στο φορουμ του ACA καλή διαμονή και να δούμε και άλλες φωτος και πληροφορίες από τα συστήματα !!

    Μάνος

    2  26 Apr 2014  
  • retro_soulman84

    retro_soulman84

    Registered

    Μαλλον μιλας για τον Μπανα

    3  26 Apr 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Καλώς ήρθες Νίκο. Εξαιρετικό το σύστημα αλλά και η άποψή σου.Θερμά συγχαρητήρια!

    4  26 Apr 2014  
  • retro_soulman84

    retro_soulman84

    Registered

    ευχαριστω!

    5  26 Apr 2014  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Καλώς ήρθες Νίκο! Ωραία το πρότζεκτ σου. Το έχω παρακολουθήσει και παλαιότερα σε φόρουμ.

    6  26 Apr 2014  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Καλώς το Νικόλα!
    Επειδή παρακολούθησα την παρουσίαση της προσπάθειάς σου σε άλλο forum, θα ήθελα και από εδώ να σου δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια για άλλη μια φορά, για την εξαιρετική σου δουλειά στο στήσιμο του συστήματος!

    Βάλε βρε συ και τις άλλες φωτό του "κυρίως πιάτου" να γουστάρουμε...

    7  26 Apr 2014  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλώς ήρθες φίλε! Χαίρομαι το μεράκι σου.

    8  26 Apr 2014  
  • retro_soulman84

    retro_soulman84

    Registered

    delamostre wrote:
    Καλώς το Νικόλα!
    Επειδή παρακολούθησα την παρουσίαση της προσπάθειάς σου σε άλλο forum, θα ήθελα και από εδώ να σου δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια για άλλη μια φορά, για την εξαιρετική σου δουλειά στο στήσιμο του συστήματος!
    Βάλε βρε συ και τις άλλες φωτό του "κυρίως πιάτου" να γουστάρουμε...

    περιμενω ενα ζευχαρι καμπινες για να ξεκινησει το προτζεκτ Μετα θα εχει και κυριως και επιδορπιο !

    9  26 Apr 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Όπα ρε αρχηγέ τι τρέλες είναι αυτές;;;;

    Τι να άλλο να πω; Απλά θαυμάζω αλλά από τα υπονοούμενα κατάλαβα ότι έχεις πολύ πράγμα ακόμα οπότε κρατάω τον θαυμασμό μου για αργότερα...

    Καλώς ήλθες στην παρέα μας...

    10  27 Apr 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Καλορίζικα και καλοάκουστα και από εδώ φίλε...

    11  28 Apr 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    καλως τον φιλο μου το Νικο!

    Με τα ωραια κολπα, τα ωραια booth, τα ωραια ηχεια!

    καλως ηρθες στην παρεα μας!

    12  28 Apr 2014  
 
page 1/2 rows 12/20 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 51ms (19 queries, 19ms)