Γουστάρεις μια «μουσική βολτούλα»?? (#7)

  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Κουκλιά τα marantz. Περιμένουμε εντυπώσεις.

    73  28 Sep 2014  
  • jomark

    jomark

    Registered

    Δεν κάναμε καμιά ακρόαση όμως , τουλάχιστον όσο ήμουν εγώ εκεί.
    Με τρώει η περιέργεια , για την ικανότητα οδήγησης των 802 απο τα Marantz.
    Μεγειές Σταμάτη, καλοάκουστα .

    74  28 Sep 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    delamostre, περισσότερο από όλα στο στο Σύστημα σου μου αρέσει, το ότι είναι τακτοποιημένο, οριοθετημένο, συμμετρικά βαλμένο και καλοβολεμένο!!!

    Μπράβο, να το χαίρεσαι και καλές μουσικές διαδρομές!!

    75  29 Sep 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Αγαπητη Γουαντα καλημερα.
    Ειναι γεγονος οτι ο delamostre εχει μεγαλο θεμα με την ταξη και το νοικοκυριο. Οχι μονο στις υπεροχες ηχομηχανες του , αλλα γενικοτερα .
    Ειναι τροπος ζωης.Αυτο το συμπερασμα το βγαζει αμεσα κανεις απο την πρωτη και μονο επισκεψη στο σπιτι του.

    76  29 Sep 2014  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Καλοριζικα και καλοακουστα τα μηχανακια Σταματη !!!!
    Να τα ακουσουμε οταν στρωσουν φιλε..........

    77  30 Sep 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Σταματη μετα εισαι εδω....

    78  1 Oct 2014  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    και μετα εδω τελειωνουν ολα...

    79  1 Oct 2014  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Ωραία τα Μarantzάκια που έβαλες Τάκη, αλλά θα θέλω και άλλο ηχείο για να παίξουν..

    Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα που παίρνω με το νέο συνδυασμό, καθώς η διαφορά ισχύος και άνεσης είναι μοναδική, σε σχέση με το προηγούμενο set της Onkyo!

    Άσε που όσο στρώνει, όλο και πιο νέα κρυμμένα μυστικά ανακαλύπτω, ιδιαίτερα σε ορχηστρικά κομμάτια!

    Για παράδειγμα χθες το βράδυ, με ξένισε η αλλαγή της στερεοφωνικής εικόνας και η τοποθέτηση των οργάνων που έγινε πιο συγκεκριμένη και ανοιχτή, μόλις συμπλήρωσε 20 ώρες ακρόασης.
    Σηκώθηκαν όλα πιο ψηλά και απέκτησα τεράστιο βάθος σκηνής, με ανάλυση και ακρίβεια οργάνων και φωνών μοναδική!!

    Στο κομμάτι των Dead Can Dance – Anabasis, η συνοδευτικές φωνές της χορωδίας πλαισίωναν την τραγουδίστρια γύρω και πίσω από αυτήν, ενώ ήταν ακουστικά σαφές ότι αυτή ήταν λίγο πιο μπροστά από τους υπόλοιπους.
    Τα όργανα ξεχώριζαν σε όλες τις διαστάσεις του χώρου, ενώ το χαμηλό γέμιζε παντού με μοναδικό όγκο και χαρακτηριστική άνεση, χωρίς να ενοχλεί!
    Ήταν μια εμπειρία τα κομμάτι!!

    Συνεχίστηκε ο εντυπωσιασμός στο αμέσως επόμενο κομμάτι με εκτέλεση Εrich Κunzel Cincinnati Pops Orchestra το "Zorbas" του Μίκη Θεοδωράκη.

    Τα κρεσέντο στο τέλος αλλά και τα τύμπανα σε σήκωναν από το κάθισμα με τρομερό διαχωρισμό των βιολιών αλλά και εξαιρετικό όγκο τυμπάνων, με το μπουζούκι να είναι έτσι όπως πρέπει - αναλογικό και όχι στρεσαρισμένο από ψηφιακίτηδα..
    Πραγματικά ήταν σα να κρατούσα το όργανο - με πήγε πίσω κάποιες δεκαετίες που έπαιζα χωρίς μικρόφωνα σε παρέες!

    Στο «The man I love» με εκτέλεση του Ben Webster, μαζί με συνοδεία ντράμς πίσω δεξιά του, η ανάσα από το σαξόφωνο και η υγρασία ξεχώριζαν μπροστά στη σκηνή, ενώ το πιάνο ήταν σαφές ότι έπαιζε πίσω αριστερά του, τοποθετημένο λοξά και όχι κάθετα!
    Πραγματικά ...έβλεπες τη θέση του με το άκουσμα!

    Δεν ξέρω που μπορεί να φτάσει το σύστημα, όταν ξεπεράσει τις 100 ώρες στρωσίματος…
    Άλλες 80 έμειναν…
    Ανυπομονώ!!

    80  4 Oct 2014  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Πωπωωω τι να πώ.. Συδυασμός ενισχυτικών ηχείων υγρό όνειρο.. Έχω ξανακούσει B&W (τα μεγάλα 700άρια) με τον ολοκληρωμένο του τριχίλιαρου της marranz και θυμάμαι οτι μου έκανε τρομερή εντύπωση και φυσικά μου άρεσε πολύ αφου στο στύλ αναπαραγωγής είναι ο ήχος που μου αρέσει και έχω φτιάξει και για εμένα (Luxman L590A ii - B&W 803S)..

    Πραγματικά τα θαύμασα τα νέα σου αποκτήματα και αν πρίν είχα φαγούρα τώρα "καίγομαι" να τα ακούσω..

    Μια ερώτηση. Τον πρό της Onkyo τον κράτησες για Dac;..

    81  31 Oct 2014  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    takis6c33 wrote:
    Σταματη μετα εισαι εδω....

    Ωχ...! Τι εργαλειάρα είναι ετούτη;

    82  31 Oct 2014  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    LUXILLA wrote:
    Πραγματικά τα θαύμασα τα νέα σου αποκτήματα και αν πρίν είχα φαγούρα τώρα "καίγομαι" να τα ακούσω..
    Μια ερώτηση. Τον πρό της Onkyo τον κράτησες για Dac;..

    Βρε συ αφού σου έχω ξαναπεί!
    Όποτε θέλεις εδώ είμαστε! Καφεδάκι, ποτάκι και τα συναφή παίζουν ανάλογα την ώρα!

    Τώρα... ο Onkyo εκτελεί χρέη DAC, μιας και από το μενού του μπορείς να τον χαρακτηρίσεις αμιγώς και ως DAC.

    Πόθος βέβαια είναι το SA-11 S1, αλλά χρειάζεται ...ένα φορτηγό λεφτάκια!

    83  1 Nov 2014  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Ωραίο κομμάτι αν και προσωπικά τα οπτικά τράνσπορτ τα έχω ξεπεράσει εντελώς.. Θα σου στείλω pm μόλις βρώ λίγο χρόνο!..

    84  1 Nov 2014  
 
page 7/16 rows 12/184 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 55ms (19 queries, 22ms)