Γουστάρεις μια «μουσική βολτούλα»?? (#3)

  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Πραγματικά υπέροχο σύστημα που με την σύνθεσή του παραπέμπει στην χρυσή εποχή του Hi-fi!

    Την onkyo πάντα την εκτιμούσα. Αν και εταιρία πιο consumer είχε και ένα κομμάτι πολύ σοβαρών υλοποιήσεων, για σοβαρούς ακροατές, που πολλές φορές τάραζαν και τα νερά του audio!

    Να το χαίρεσαι!

    25  30 Nov 2013  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Εξαιρετικο Συστημα που “ακουγεται” ακομη καλυτερο απο την υπεροχη παρουσιαση του ιδιοκτητη του.
    Σε ευχαριστουμε Σταματη

    26  30 Nov 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Θα μπορούσε να είναι ένα πολύτιμο "Ταξίδι στο χρόνο"!

    Τελικά, όταν μπορούμε να γυρνάμε την μνήμη μας όσο πιο πίσω μπορούμε, ανακαλύπτουμε μικρούς κρυμμένους θησαυρούς στα βάθη των αναμνήσεών μας.

    Τα πρώτα μας ακούσματα από το ραδιόφωνο και οι εκπομπές της "θείας Λένας" με την γλυκιά φωνή να μας καλεί με το τραγουδάκι "Καλημέρα σας παιδιά" είναι μια πολύτιμη ιστορία που θα κουβαλάμε σε όλη μας τη ζωή.
    Μια ιστορία γεννημένη μέσα στα πιο απλά μουσικά συστήματα της εποχής εκείνης, που όμως ήταν ικανά να μας ταξιδεύουν, δημιουργώντας στη φαντασία μας τις αντίστοιχες εικόνες!

    Ναι, η τεχνολογία έτρεξε με πολλά γκάζια και προσπέρασε αυτές τις εποχές.
    Όμως τίποτε δεν μπορεί να προσπεράσει το συναίσθημά μας και τον τρόπο που το αντιλαμβανόμαστε μέσα από τη μουσική που αναδύεται από τα παλιά καλά μας συστήματα, σύμβολα μιας ανεκτίμητης χρυσής εποχής της ζωής μας.

    Γι αυτό δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο ως προς το ότι, σημασία έχει ο τρόπος που μας αγγίζει η μουσική από όποιο Σύστημα και αν ακούμε.

    Φίλε delamostre, να χαίρεσαι το σύστημά σου, να απολαμβάνεις την αγαπημένη σου μουσική με την οικογένειά σου και ... σε ευχαριστούμε γι αυτή την υπέροχη μουσική βόλτα!

    27  30 Nov 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    φοβερή παρουσίαση και ωραίες φοτος.. βγαλμένη από την ψυχή του κατόχου.. είναι σα να είδαμε ένα τόνο Κρέλια, Τζεφ Ροουλάνια και Μαρκ Λέβισια..

    αυτό είναι το στερεοφωνικό μου και το απολαμβάνω.. μεγάλη κουβέντα.. συγχαρητήρια

    28  30 Nov 2013  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    Delamostre, από την παρουσίαση και μόνο, φαίνεται ότι είσαι
    πολύ ΜΕΡΑΚΛΗΣ!!! Πέρα από αυτό όμως, μου αρέσει πολύ η
    τακτοποίηση των μηχανημάτων! Όλα σε τάξη και αρμονία!
    Μπράβο!!!

    29  30 Nov 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    Για σου ρε Σταμάτη,
    Ποιο ήταν εκείνο το κομμάτι με τις κιθάρες στα όρια που έπαιζες στην έκθεση;

    30  30 Nov 2013  
  • antonisgr

    antonisgr

    Registered

    γιαπανεζικη κουλτούρα

    Σταμάτη μπράβο !!! εξαιρετική συλλογή συσκευών

    καλή διασκέδαση!

    31  30 Nov 2013  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    vet wrote:
    Για σου ρε Σταμάτη,
    Ποιο ήταν εκείνο το κομμάτι με τις κιθάρες στα όρια που έπαιζες στην έκθεση;

    Νικόλα αυτό που άκουσες στην έκθεση ήταν απόσπασμα μόνο το σόλο του Nils Lofgren, που ξεκινάει από το 2:50 στο κομμάτι..
    Ορίστε και ολόκληρο το "Keith don't go":

    Nils Lofgren - Keith Don't Go (HQ)

    32  30 Nov 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Αρχηγέ μου με έφτιαξες όσο δεν μπορείς να φανταστείς... είσαι λάτρης του ωραίου και της μουσικής, γράφεις υπέροχα και αυτή η θύμηση της θείας Λένας πράγματι με συγκίνησε... Δυστυχώς τα παιδιά μας μεγαλώνουν ακούγοντας αηδίες και βλέποντας Γιαπωνέζικα τέρατα σε ιστορίες cartoon... πάει ο Μπακξ Μπάνυ και όλα τα όμορφα παιδικά θεάματα... μόνο βία και καταστροφή...

    Σε ευχαριστούμε που ήλθες στην παρέα μας...

    33  30 Nov 2013  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Σας ευχαριστώ κι εγώ για την ωραία υποδοχή που μου κάνατε.

    Κυριάκο έχεις απόλυτο δίκιο.

    Τα παιδιά "παίζουν" με αυτά που θα τους παροτρύνουν οι γονείς.
    Θα προτιμούσα πάντως τα φιλαράκια των παιδιών μου, να μεγάλωναν παρέα με τη "Φαντασία" του Walt Disnay και τον "Καραγκιόζη" του Σπαθάρη, όπως κάνουν και τα δικά μου ...(τρία τον αριθμό).

    34  1 Dec 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Η σημερινή γενιά μεγαλώνει με άλλα δεδωμένα.Καμία σχέση με 'μας.Καμία όμως.
    Delamostre να χαίρεσαι το σύστημά σου.Με όλο το θάρος...Αυτό που παρατήρησα όμως είναι πως το ηχείο έχει περισσότερες δυνατότητες αλλά και απαιτήσεις.
    IMHO πάντα...

    35  1 Dec 2013  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Σ' ευχαριστώ πολύ!

    Όντως η νέα γενιά μεγαλώνει διαφορετικά από εμάς τους...
    Έλα τώρα, δεν απέχουμε και πολύ δε νομίζεις? Κι εμείς παιδιά είμαστε ακόμα!

    Το συγκεκριμένο ηχείο είναι όντως πολύ δύσκολο φορτίο και θέλει προσεκτικό ταίριασμα ενισχυτή, προενισχυτή και πηγής για να παίξει.

    Κατά τη γνώμη σου, υπάρχει κάποιος αδύναμος κρίκος για την οδήγησή του?
    Don't worry συζητάμε ανοιχτά, no problem!

    36  1 Dec 2013  
 
page 3/16 rows 12/184 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 78ms (19 queries, 45ms)