Γουστάρεις μια «μουσική βολτούλα»?? (#14)

  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Τα δύο άλλα στάδια αφορούν αναβαθμίσεις και βελτιώσεις που (πιθανόν) να χρειαστούν.
    Αυτό θα προχωρήσει αφού αξιολογηθεί ηχητικά το μηχάνημα και μετά από αρκετές δοκιμές.

    Πριν ξεκινήσουμε ο Κυριάκος έβγαλε τα βαρέα όπλα μπας και μου αλλάξει γνώμη και αντί να τον φρεσκάρουμε, να τον μετατρέψουμε σε ...single end!

    157  13 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Τελικά επικράτησε η κοινή (δυστυχώς) λογική και πέσαμε με τα μούτρα στη δουλειά να βοηθήσουμε τον χειρούργο.
    Εγώ με κατσαβίδια να ξεμοντάρω, ο Τάκης ο χειρούργος να αναλαμβάνει το project και ο Κυριάκος να κολλάει και να ξεκολλάει, όποτε ο χειρούργος έκανε διάλλειμα για τσιγάρο....

    158  13 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Για τον Denon POA-1000B υπάρχουν 5-6 αναφορές αναβάθμισης από το γνωστό Ιάπωνα "amp8".
    Σε καμία όμως από τις αναφορές του δεν υπήρχε μηχάνημα σ' αυτήν την κατάσταση που είχαμε στον πάγκο.

    Πραγματικά μας εντυπωσίασε η άριστη κατάσταση του ενισχυτή! Προφανώς δεν πρέπει να είχε δουλέψει πολύ κι αυτό φάνηκε αμέσως από την άριστη κατάσταση των βάσεων των λυχνιών αλλά και από τις εξαιρετικές ολοκάθαρες και αψεγάδιαστες πλακέτες του!!
    Καμία επέμβαση δεν είχε γίνει μέχρι εκείνη τη στιγμή....

    Είναι γνωστό ότι όταν ο χειρούργος έχει ένα μηχάνημα, που του φτιάχνει τη διάθεση (από σχέδιο και κατασκευή), γελάνε και τα μουστάκια του...

    159  13 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Χρειάστηκαν περίπου τέσσερεις ώρες για να αλλαχτούν προσεκτικά τα παρακάτω υλικά...

    Και αφού τοποθετήθηκαν τα νέα....

    Ήρθε η ώρα των μετρήσεων...

    160  14 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Με το ..."καλημέρα σας" ο ενισχυτής μέτρησε από την πρώτη στιγμή, ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιες τιμές και στο αριστερό και στο δεξί κανάλι!

    Δείτε τι έβλεπε ο χειρούργος...

    161  14 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Μόλις τελείωσαν οι βασικές μετρήσεις, πήγαμε σε πιο βαθιά νερά.
    Ο Κυριάκος όπλισε τα πυροβόλα...

    162  14 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Ποδαρικό πάντα με το δεξί κάνει κανείς!
    Έτσι για το γούρι!

    163  14 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Να μην αφήσουμε όμως παραπονούμενη και την αριστερά?
    Παιδιά όλα κι όλα!
    Δημοκρατικά πράγματα!

    164  14 Feb 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Η ομάδα λειτούργησε άψογα όπως και ο ενισχυτής!
    Παίδες τα συγχαρητήριά μου για τη βοήθεια και την εξαιρετική δουλειά που κάνατε!!!

    RESPECT!!!!!!!!!!!

    165  14 Feb 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ρε σεις!!! τον δοκιμάσατε να δείτε αν παίζει??

    166  14 Feb 2017  
  • takis6c33

    takis6c33

    Registered

    Μανο ο ενισχυτης επαιξε το ιδιο απογευμα και μαλιστα πολυ καλα.το προτζεκτ εχει και συνεχεια το αλλο σ.κ . Τοτε θα γραψω λεπτομερειες για την σχεδιαση του εν λογω ενισχυτη.

    167  14 Feb 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ρε σαϊνια.. τι έγινε το ακούσατε το μηχάνημα ή του βγάλατε τα μάτια.. θα μας πείτε κανα νέο που μου καμαρώνετε μπρος τους παλμογράφους και τα Fluke??

    ρε Σταμάτη, πάρε το μηχανάκι και έλα σακάτω να το ακούσουμε.. έχω και κάτι νέα δισκάκια μούρλια..

    168  20 Feb 2017  
 
page 14/16 rows 12/184 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 96ms (19 queries, 53ms)