συναρμολογηση συστηματος.βοηθεια (#2)

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Bέβαια σε 20τμ δύσκολο να στήσει σωστά Martin Logan. Μάλλον απο ηχείο το KEF θα κρατούσα και εγώ!

    13  18 Oct 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Πάντως φίλε σε πληρώνω για να ακούσω το kef με δυνατό διακοπτικό ενισχυτή ή δυνατό τρατζίστορ.Είναι τρομερό ηχείο.
    Πάντως είναι και τί σου αρέσει σε αυτά.Υπάρχουν άνθρωποι που σκίζουν τα ρούχα τους για κόρνες.Επειδή βλέπω και ένα ribon καλό είναι να κρίνεις εσύ τί σου αρέσει.Το kef σίγουρα είναι κορυφαίο στην κατηγορία του.

    14  18 Oct 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Αν και νομίζω οτι και θεωρητικά τα άλλα ηχεία που έχεις είναι υποδεέστερα του kef.Οπότε κλείνουν οι επιλογές...

    15  18 Oct 2012  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    PARASKEVAS wrote:
    λοιπον αγορασα τα περιστερια και παω για το κλουβι,αλλα παλι αναποδα το εκανα ,επρεπε να φτιξω πρωτα το κλουβι.δεν βαριεσαι τα ελευθερωνω .λοιπον σοβαρα τωρα ,τα kef θελω να κρατησω και εγω και ασ μην ειναι ο χωρος πολυ μεγαλος20 τετραγπρος το παρον,βεβαια ειναι χωρος μονο για τη μουσικη.Ακουω απο jazz ,rock μεχρι κλασικη αναλογα με τη διαθεση τον καιρο η την ωρα.τωρα με τα χρηματα που θα συγκεντρωσω απο αυτα που δεν θα κρατησω συν οτι χρειαστει βλεπουμε.Δεν υπαρχει χωρος για αλλες λανθασμενες επιλογες ,τα ντουλαπια ειναι γεματα.αυτα που εχω γραψει οτι εχω δεν περιλαμβανουν τα της εικονας προβολεις ,οθονες και γκαντζετακια'[fatman]

    Φιλε Παρασκευα δυσκολες εποχες για ξεφορτωμα-σκοτωμα!

    16  18 Oct 2012  
  • PARASKEVAS

    PARASKEVAS

    Registered

    καλο το πικαπ αλα τι να το κανεις χωρις δισκους,καποια στιγμη το προσπαθησα με ενα linn lp 12 απο τα πρωτα βεβαια χωρις πολλες αναβαθμησεις αλλα η προσπαθεια τερματιστηκε στους 20 δισκους ,αγορασμενους καινουριους απο το satourn .

    17  18 Oct 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    classD που αναφέρει ο Πέτρος δεν είναι και τόσο άσχημη ιδέα... όσο κι αν φανεί περίεργο οι ψηφιακοί ενισχυτές έχουν πολλά κοινά με τις λάμπες, συν το ότι έχουν πολύ ισχύ...

    πάρε τον Πέτρο που φλερτάρει τώρα τελευταία με classD και αρχίστε το ψάξιμο...

    18  18 Oct 2012  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    Με τα ηδη υπαρχοντα θα εφτιαχνα 2 συστηματακια
    Το ενα πρωτο
    crimson 640 e3 mono 170w
    conconance cyber 222
    moon cd 5,3 rs
    kef 207 ref 1
    και δευτερη εναλλακτικη για αυτο το set up σε ηχειο το
    martin logan clarity

    Το δε δευτερο ειναι
    sun audio sv-kt 88 single end 8wx2
    conconance cyber 222
    audio technologies \ribon visaton ,fullrange visaton
    πηγη βαλε οποια σου αρεσει

    19  18 Oct 2012  
  • PARASKEVAS

    PARASKEVAS

    Registered

    το πρωτο συστημα το εχω δοκιμασει με τα clarity ,και πραγματικα εχει πολυ καλο αποτελεσμα ,επισης εχω δοκιμασει και το δευτερο με τα clarity με πολυ καλα αποτελεσματα σε jazz .Βλεπω ομως οτι τα πολυκαναλα δεν τα αναφερετε καθολου και ηταν απο τις πιο καλες επιλογες οταν τα επελεξα και με καλες βαθμολογιες\ο nad ειχε 10 στον ηχο\και ο adcom με μεγιστη καταναλωση 2900 w οδηγει τα παντα.Θελω επισης να ρωτησω αν τα κef που δεχονται τριενυσχηση μπορουν να οδηγηθουν απο διαφορετικους ενυσχητες\πχ λαμπα στα tweter transistor mid bass

    20  19 Oct 2012  
  • jadis_boy

    jadis_boy

    ACA Member

    PARASKEVAS wrote:
    .Θελω επισης να ρωτησω αν τα κef που δεχονται τριενυσχηση μπορουν να οδηγηθουν απο διαφορετικους ενυσχητεςπχ λαμπα στα tweter transistor mid bass

    Να που μπορουν να μπουν τα πολυκαναλα για δοκιμη
    οσο για την δυναμη καλα τα λες αλλα απο ποιοτητα δεν

    21  19 Oct 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    PARASKEVAS wrote:
    ....................Θελω επισης να ρωτησω αν τα κef που δεχονται τριενυσχηση μπορουν να οδηγηθουν απο διαφορετικους ενυσχητεςπχ λαμπα στα tweter transistor mid bass

    καλημέρα... για δες υπάρχει κάτι σχετικό εδώ...

    22  19 Oct 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Γίνεται πολυ-ενίσχυση αλλα θέλει νομίζω ίδιους ενισχυτές μεταξύ τους.

    23  19 Oct 2012  
  • PARASKEVAS

    PARASKEVAS

    Registered

    AlexD wrote:
    Γίνεται πολυ-ενίσχυση αλλα θέλει νομίζω ίδιους ενισχυτές μεταξύ τους.

    Nai διαβασα το σχετικο αρθρο για την πολυενυσχηση αλλα δεν ειναι πολυ ξεκαθαρα τα πραγματα,δοκιμαζεις και αν σου αρεσει το κρατας.αν βαλω για παραδηγμα τον adcom bass ,crimson mid ,sun audio tweter και φερω τα levels απο τον nad που εχει αυτη την δυνατοτητα,πως σας ακουγεται.Ρωταω πρωτα γιατι τα μηχανηματα δεν τα εχω ολα εδω ,τα kef και o adcom ειναι στην Αθηνα. να δοκιμασω η να το ξεχασω καλυτερα

    24  22 Oct 2012  
 
page 2/3 rows 12/30 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 56ms (19 queries, 25ms)