Ακρόαση στου Antkots... (#4)

  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    petkef wrote:
    Όλοι στην ίδια θάλασσα ταξιδεύουμε.Ο καθένας με διαφορετικό σκάφος.
    (ο Αντώνης είναι τόσο ευχαριστημένος με το σύστημά του που γελάνε και τα μουστάκια του)

    Με λίγα και ποιητικά λόγια! +1000

    37  13 Jul 2013  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Καλημερα Πανο και σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια ,η ομορφη παρεουλα που βλεπεις μαζευτηκε σπιτι μου περυσι.

    Αλλα ειπα να "ανεβασω" στο σαιτ τα γουφερακια του 9800, ανευ λογου και αιτιας βεβαια........

    38  14 Jul 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    petkef wrote:
    Όλοι στην ίδια θάλασσα ταξιδεύουμε.Ο καθένας με διαφορετικό σκάφος.
    (ο Αντώνης είναι τόσο ευχαριστημένος με το σύστημά του που γελάνε και τα μουστάκια του)

    αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος που άκουσε το σύστημα του Αντώνη και δεν έμεινε ευχαριστημένος και ο ίδιος

    39  14 Jul 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μάνο μην παίρνεις όρκο γιατί υπάρχει... ξέρεις ο γνωστός ύποπτος που δεν κοιτάει το δικό του σύστημα που κράζει αλλά θέλει να κάνει και κριτικές στα συστήματα άλλων...

    40  14 Jul 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    antkots wrote:
    Καλημερα Πανο και σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια ,η ομορφη παρεουλα που βλεπεις μαζευτηκε σπιτι μου περυσι.
    Αλλα ειπα να "ανεβασω" στο σαιτ τα γουφερακια του 9800, ανευ λογου και αιτιας βεβαια........

    Αντώνη ούτε που κοίταξα τις ημερομηνίες... Αλλά φαίνεται ότι περάσατε πάρα πολύ ωραία!

    41  14 Jul 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Πάντως από τις φωτός φαίνεται να μην "βαράει" και πολύ

    42  14 Jul 2013  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    ειναι σιγουρα το κορυφαιο ηχειο για home-theater.

    43  15 Jul 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Το σίγουρο είναι ότι παίζει πολύ καλά και είναι κορυφαίο ηχείο... ο Αντώνης βέβαια τα παίζει όλα στα όρια τους και έχει συνήθως 8-9 μποφόρ κύμα στο δωμάτιο...

    44  15 Jul 2013  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    panelistas wrote:
    ειναι σιγουρα το κορυφαιο ηχειο για home-theater.

    Εχεις προσωπικη εμπειρια και το λες αυτο;
    Αν ναι θα ηθελα και εγω να δω-ακουσω HC με L-R ηχεια των 20+ Κ€...

    45  15 Jul 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    panelistas wrote:
    ειναι σιγουρα το κορυφαιο ηχειο για home-theater.

    Ναι δεν παίζει "μουσική". Δεν βαράει 25% παραμόρφωση σε υψηλές στάθμες και γι αυτό η JBL θεωρείται κακή εταιρεία και δεν έχει όνομα στον ήχο….

    Φυσικά στην ίδια κατηγορία εντάσσονται και λοιποί βιαστές της μουσικής όπως focal, b&w, kef, wilson audio κτλ...

    46  15 Jul 2013  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα,εχθες βραδυ αργα γυρισα και σημερα ειδα τα γραφομενα.

    Φιλε πανελιστα,η JBL ειναι μια ιδιαιτερη εταιρεια που εχει μονο φιλους η εχθρους,το 9800 ειναι το Νο 2 ηχειο στην ιεραρχεια της με πρωτο το 66000 (everest).

    Ειναι εσφαλμενη η αποψη της μονοδιαστατης χρησης σινεμα, (για οσους γνωριζουν).

    Τελος παντων πρεπει καποιοι ανθρωποι να ενημερωνονται σωστα πριν διαμορφωσουν και καταθεσουν επισημα την αποψη τους, και εσυ φιλε μου δεν τα εχεις ακουσει για να εχεις αποψη.......(ειμαι σιγουρος οτι δεν τα εχεις ακουσει).
    Σε καμια περιπτωση δεν θελω να σε προσβαλλω.

    Χρηστο ο αντικαταστατης του 9800 ειναι το 9900 το οποιο δεν εχει βηρυλλια και κοστιζουν με το αναλογο φινιρισμα κοντα στα 50.000ε.

    Αλεξ με καλυψες απολυτα φιλε μου.

    Οντως τα παιζω δυνατα .....εως πολυ δυνατα,αλλα το ηχειο κρατα την πληρη ηχητικη του ταυτοτητα και την νιρβανα που απλοχερα προσφερει απο τον ψιθυρο εως τον κεραυνο,οπως ειχε γραψει και ο φιλος μου Τηλ.Κατσενης στο HITECH.

    Επειτα απο καμια 40αρια ζευγη ηχειων που εχω αλλαξει κατεληξα σε αυτο,τυχαιο .....δεν νομιζω......

    47  16 Jul 2013  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    φιλε ANTKOTS,το ποστ ηταν επιτηδες προβοκατορικο για να αναψουν λιγο τα αιματα,μπας και ξεφυγουμε απο την διολισθηση σε forum ποικιλης υλης.Ο προεδρος ειδε την φακα και δεν δαγκωσε,απλα συμφωνησε διαφωνωντας διακριτικα.Ο σκοπος επετευχθη.Το εναυσμα μου το εδωσε το στησιμο του συστηματος που ειναι προσανατολισμενο σε home-cinema,χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι δεν αποδιδει εξισου καλα και σε δικαναλο.Δεν ξερω αν τα δικα σου ηχεια ειναι καλυτερα απο τα everest,που το 2008,2009,και 2011 ακουσα επι ωρες στο ειδικα διαμορφωμενο χωρο της jbl,με ενα πυργο ενισχυτικων να τα υποστηριζουν.Ηχος εντυπωσιακος,αλλα οταν τελειωνει η εκθεση θυμασαι αλλα συστηματα.

    48  16 Jul 2013  
 
page 4/15 rows 12/177 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 56ms (19 queries, 27ms)