Ακρόαση στου Antkots... (#14)

  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    panelistas wrote:
    εγω θα συνεχισω υπο τις εξεις προυποθεσεις,πρωτον οταν ο Ant ξαναβρει το χαμενο χιουμορ,και την ψυχραιμια του,και οταν ο Top σταματησει να αναιρει τον εαυτο του.Σας ενημερωνω οτι η απαιτηση σας να υπογραψω δηλωση οτι τα jbl ειναι τα καλυτερα ηχεια του κοσμου για να μην με διαγραψετε δεν προκειται να γινει δεκτη.Μολων λαβε.

    Βρε συ πανελίστα πραγματικά δέν κατανοώ τί ρόλο παίζεις εδώ μέσα.
    Καταλαβαίνω ένα τύπο ερωτευμένο με τα πάνελ. Δέν καταλαβαίνω όμως καθόλου την φάση "κρίνουμε τα πάντα λές και τα ξέρουμε όλα".

    Κανείς δέν είπε οτι τα JBL είναι τα καλύτερα ηχεία μιας και ο όρος είναι αδόκιμος για ένα τεχνικό χόμπι. Όμως δέν είναι δυνατόν να μας βάζεις ένα ηχείο "της σειράς" και να το συγκρίνεις με την ναυαρχίδα της κατηγορίας.

    Βάλε τουλάχιστον μία χαρωπή φατσούλα για να δούμε οτι κάνεις πλάκα. Όχι τίποτα άλλο. Αλλα θεωρώ οτι στην κατηγορία που είσαι μπορείς να εκφράσεις άποψη και να υπάρξει κόσμος που να την εμπιστευτεί.

    Με το να συγκρίνεις την βούρτσα με την π@@@@@ το μόνο που καταφέρνεις είναι να καταστρέφεις τη δική σου άποψη και γνώμη σε κάποιο επόμενο θέμα που θα συζητήσουμε για θέματα που γνωρίζεις καλά.

    Τώρα θα σε παρακαλούσα να μή συνεχίσεις αυτό το "παραμύθι" γιατί κανείς δέν σου ζήτησε να πείς οτι κάτι είναι το καλύτερο. Αν δέν σου αρέσει το ηχείο πήγαινε σε δίπλα θρέντ και μίλα για πάνελ.

    Καλημέρα!

    157  23 Jul 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Σιγά να μη σε διαγράψουμε... και κανένας δεν αναιρεί κανέναν... τα Cerwin Vega XLS 215 είναι εξαιρετικά για τα 1500€ που στοιχίζουν και τα JBL είναι κάτι άλλο και σε άλλο επίπεδο... είναι σαν να συγκρίνεις αγκινάρες με Lamborghini... το ένα είναι λαχανικό και το άλλο super car... τόσο απλά... και για να έχουμε καλό ερώτημα ποιο από τα δύο ηχεία έχεις ακούσει εσύ και έχεις και άποψη;; ρωτάω γιατί εγώ τα έχω ακούσει και τα δύο οπότε έχω άποψη...

    158  23 Jul 2013  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Γιωργο,πιστευω οτι το θεμα δεν πρεπει να κλειδωθει γιατι θα εχουμε και συνεχεια ακροασεων .........

    Ο Αλεξ νομιζω οτι τοποθετησε πολυ σωστα την χωροθετηση του θεματος ,περι αποψεων, του φιλου πανελιστα.

    Κυριακο ο πανελιστας δεν εχει ακουσει τιποτα απο τα δυο,αλλωστε το ειπε μονος του.

    Ζησε φιλε μου με τα πανελια σου και ασε μας στην ησυχια μας,εστω και με τα λαθη μας περναμε καλα.

    Τελος παντων για να τελειωνει η πλακα φιλε μου πανελιστα βρες καποιο αλλο θεμα να ασχοληθεις και μην "λερωνεις" αλλο το θεμα αυτο.

    Βλεπεις οτι και η πλακα εχει τα ορια της και εσυ προσπαθεις να τα ξεπερασεις.

    Σε ευχαριστουμε πολυ για την συμετοχη σου στο συγκεκριμενο.

    159  23 Jul 2013  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    AlexD wrote:
    Βρε συ πανελίστα πραγματικά δέν κατανοώ τί ρόλο παίζεις εδώ μέσα.
    Καταλαβαίνω ένα τύπο ερωτευμένο με τα πάνελ. Δέν καταλαβαίνω όμως καθόλου την φάση "κρίνουμε τα πάντα λές και τα ξέρουμε όλα".
    Κανείς δέν είπε οτι τα JBL είναι τα καλύτερα ηχεία μιας και ο όρος είναι αδόκιμος για ένα τεχνικό χόμπι. Όμως δέν είναι δυνατόν να μας βάζεις ένα ηχείο "της σειράς" και να το συγκρίνεις με την ναυαρχίδα της κατηγορίας.
    Βάλε τουλάχιστον μία χαρωπή φατσούλα για να δούμε οτι κάνεις πλάκα. Όχι τίποτα άλλο. Αλλα θεωρώ οτι στην κατηγορία που είσαι μπορείς να εκφράσεις άποψη και να υπάρξει κόσμος που να την εμπιστευτεί.
    Με το να συγκρίνεις την βούρτσα με την π@@@@@ το μόνο που καταφέρνεις είναι να καταστρέφεις τη δική σου άποψη και γνώμη σε κάποιο επόμενο θέμα που θα συζητήσουμε για θέματα που γνωρίζεις καλά.
    Τώρα θα σε παρακαλούσα να μή συνεχίσεις αυτό το "παραμύθι" γιατί κανείς δέν σου ζήτησε να πείς οτι κάτι είναι το καλύτερο. Αν δέν σου αρέσει το ηχείο πήγαινε σε δίπλα θρέντ και μίλα για πάνελ.
    Καλημέρα!

    1.τα cerwin-vega δεν ειναι πανελ.2.δεν τα εχω ακουσει 3.εχω ακουσει τις ναυρχιδες jbl,τα everest,που παιζουν σιγουρα χειροτερα απο τα 9800.4.καποιος εχει κατι ηχεια αγγιναρες που τα ενισχυει με accuphase lamporgini,σιγουρα ειναι τρελλος,δεν τον ξερω,καποιος αλλος ομως τον ξερει και δεν υποστηριξε κατι τετοιο.5.μην μου αποδιδετε πραγματα που δεν εχω πει για ξερολες,και μαλιστα επιμενετε.6.δεν υποστηριξα ποτε τα ηχεια ΜΟΥ,υποστηριζω ολα τα ηχεια ανεξαρτητως φιλοσοφιας,ανεξαρτητως τιμης,ο καθενας επενδυει σε οτι του κανει στο αυτι 7.δεν προσεβαλα ποτε κανεναν,ουτε χαπια σας συστηνω, ουτε ψυχιατρους,με την ευκολια που μερικοι κανουν,ουτε κατεβαζω το επιπεδο στις βουρτσες και στις π..... 8.δεν σας ξερω δεν με ξερετε,αρα δεν υπαρχει τιποτε το προσωπικο,τουλαχιστον απο μενα.9.αν απευθυνομαι σε ατομα που βλεπουν κωμωδια και πρεπει να βγει στην οθονη φατσουλα για να γελασουν λυπαμαι,δεν ειναι δικο μου το προβλημα.10.ευχαριστω που φροντιζετε την εκτονωση μου.

    160  23 Jul 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Τώρα μάλιστα τα έβαλες όλα στη θέση τους...
    Ο γνωστός μου κανονικά οδηγεί ένα ζευγάρι B&W Nautilus με τους ενισχυτές Accuphase αλλά έχει και ένα Vega για διάφορες εκδηλώσεις που κάνει σπίτι του (πάρτι)...

    161  23 Jul 2013  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Κατι παλιες φωτογραφιες ηρθαν στην επιφανεια.....για να μην ξεχναμε απο ξεκινησαμε καποιοι.......

    162  9 Jan 2015  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Τα καλα στοιχεια υπηρχαν απο τοτε.....διακρινεται ο τελικος CITATION TWELVE DELUXE και ο προ της PHASE LINEAR.
    Τα ηχεια που επαιζα με αυτο το συστημα ηταν τα KEF 103.2,τα υπολοιπα ηταν SHARP OPTONICA.

    163  9 Jan 2015  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Εδω προστεθηκαν τα ενισχυτικα της ADCOM 555 MKII τα οποια δουλευαν μονομπλοκ 600 βατ /καναλι.
    Τα ηχεια ηταν τα KEF 105.2 MKII και τα JBL 4412 STUDIO MONITOR.

    164  9 Jan 2015  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Εδω διαπιστωσα την ελλειψη της ισχυος...........το SL 1210 MKII ειναι παρων !
    Επισεις αυτο που ειναι διπλα στον προ,στο 2ο ραφι, ειναι ενα CD PLAYER PHILIPS 850 MKII,κορυφαιο για οσους το θυμουνται.
    Προστεθηκε και το κασετοφωνο της TEAC V7000 ,το οποιο και εχω ακομη........

    165  9 Jan 2015  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Το 1210 ΜΚΙΙ δεν ειναι αυτο που εχω τωρα,αυτο της φωτο πουληθηκε και την θεση του πηρε ενα LINN SONDEK LP12 με πρι πρι MARK LEVINSON και βραχιονα - κεφαλη της INFINITY.
    Επισεις ο προ αντικατασταθηκε με εναν ΑDCOM 565 ηταν υπεροχος για την εποχη του.
    Τωρα απο ηχεια και ενισχυτικα .....εκει εγεινε το ελα να δεις,καθε 15 ημερες πηγαινοερχοντουσαν τα παντα

    166  9 Jan 2015  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Καλησπερα στην παρεα μας.....την βοηθεια σας σας παρακαλω,στην συνευρεση αυτη ηταν και καποιος φιλος ο οποιος ασχολειται με την εμπορια ανταλλακτικων μοτοσυκλετων.
    Μπορειτε να με βοηθησετε να επικοινωνησω μαζι του γιατι δεν θυμαμαι καν ποιος ειναι.......
    Σας ευχαριστω πολυ.

    167  3 Oct 2016  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Γεια σου Αντωνη
    Η απαντηση σου :
    Χατζημηνας Γιωργος
    Σου εστειλα SMS με τα σχετικα ...
    Μελος ACA και παιδι ΣΠΑΘΙ !!!

    168  3 Oct 2016  
 
page 14/15 rows 12/177 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 54ms (19 queries, 22ms)