Το "άστρωτο¨" συστημά μου

  • Markosm70

    Markosm70

    Registered

    Γεια σας φιλοι της μουσικής

    Σας στέλνω μία φώτο από το σύστημα μου
    Για την μουσική
    τελικοί Mark Levinson 33H
    Προενισχυτής Krell PAM 3
    Ηχεία Β&W 801 S3
    Καλώδια Purist Audio Design

    Για το Home Cinema
    Ενισχυτης Cayin Spark DP12
    Bluray LG HR 550
    Ηχεία Monolite Reference
    Προβολέας Epson EH-TW3600

    Αυτά. Θα βγάλω και φώτο της εγκατάστασης για το Home theater η οποία είναι αξιόλογη με υλικά της Oelbach.

    Είμαι ακόμα στο στήσιμο και τακτοποίηση.....

    Ελπίζω να σας προξενεί ενδιαφέρον.

    Με εκτίμηση
    markosm70

    1  13 Mar 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    b&w και mark levinson.Το σύστημα σου πρέπει να είναι σκουπίδι φίλος!!!!Φυσικά και αστειεύομαι!!!!Ωραίο σύστημα και πολύ ωραία στημένο...

    Άντε περιμένουμε!!!

    Μόνο, βάλε αρκετές φότο απο το δικάναλο και πιο λίγες απο το πολυκάναλο γιατί το σάιτ είναι στημένο σε δικάναλη φιλοσοφία...

    2  13 Mar 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Εξαιρετικό φίλε Μάρκο!

    Αν μπορείς βάλε και κάποιες φωτογραφίες!

    Ποια καλώδια purist έχεις?

    3  13 Mar 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλό στρώσιμο λοιπόν!!!

    4  13 Mar 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Ωραίοοοοςςςς!!!!Τί πηγή έχεις?dac?transport?

    5  14 Mar 2012  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Ωραιο συστημα έχεις markosm70.
    Πρόσεξα ότι τα ηχεία σου είναι αρκετά στριμένα προς τα μέσα. Κάθεσαι σε καρέκλα που βάζεις ανάμεσα στους καναπέδες στη συνέχεια του τραπεζιού, όπως φαίνεται στη φωτογραφία, η στους καναπέδες όταν κάνεις ακρόαση;
    Όπως είναι τοποθετημένα τα ηχεία, νομίζω οτι θα έχεις πολύ στιβαρή, δεμένη και με καλό βάθος εικόνα, αλλά ίσως να μην ειναι αρκετά ζωντανός και με μεγάλη εικόνα ο ήχος σου. Αυτό βέβαια εξαρτάται και από την ακουστική του διαμορφωμένου με αντικείμενα (έπιπλα, χαλιά κλπ) χώρου. Έχεις καταλήξει σε αυτό το στήσιμο επειδή έτσι σου αρέσει να ακούς; Το έχεις ψάξει το θέμα;
    Οι ενισχυτές κάθονται απέυθείας στο πάτωμα;
    Περιμένω αν θέλεις κάποια σχόλιά σου.

    6  14 Mar 2012  
  • Markosm70

    Markosm70

    Registered

    Γεια σας φιλοι μου.

    Το "στησιμο" του συστήματος είναι στο μηδέν. Δεν ειχα μεχρι τωρα τον χρονο να ασχοληθω.
    Για να σας πω την πικρη μου αληθεια εχω απογοητευτεί από τους τελικους που αγορασα προσφατα και αντικατέστησαν τον αγαπημενο μου Jeff Rowland M5 MKII ο οποιος γέμιζε ολο το χωρο με ζεστο, ζωντανό ταξης Α ηχο!!! Τωρα λοιπον με τους τελικους αναφορας Mark Levinson 33H έχω μικρη σκηνη και τα βαθια μπασα του Jeff εχουν χαθει!!! Εχει πολυ ωραια χροια απο τα μεσαία μπασα και πάνω. Εχω κανει και ειδικη εγκατασταση ρευματος για ολο αυτο το συστημα.
    Θα προτεινα λοιπον να ερχοσασταν κανενα ΣΚ τωρα που ανοιγει ο καιρος και μπορειτε να κανετε και κανενα μπανακι στην ωραια μας Κουρουτα να φαμε να πιουμε και νυστικοι να Hiend..νταθουμε!!!!! Εχω και ωραιους σπανιους δισκους αναφορας.
    Τα καλωδια Purist ειναι τα elements. Tων ηχειων biwire 3μετρα και interconect 1m. Αυτά έπαιζαν ωραια με τον Jeff.
    Οι ενισχυτες δεν πατανε απευθειας στο εδαφος. Βρίσκονται πανω σε βαση.
    Ο χωρος μου θελει πολυ δουλεια για να παίξουν αυτα τα μηχανηματα. Πριν ημουν σε εναν ιδανικο χωρο 5,5χ8,5χ2,8. Βρισκεται ακριβως απο πανω μου στο πατρικο. Εχω πολλα να σας πω και θα σας τα γραφω λιγα λιγα.

    προς το παρον αυτα...

    να ειστε καλα

    7  14 Mar 2012  
  • Markosm70

    Markosm70

    Registered

    Ξέχασα να σας γραψω την πηγη! Το ψευτο Accuphase DP500

    8  14 Mar 2012  
  • Markosm70

    Markosm70

    Registered

    ενα ενα μου'ρχονται.....
    Εχω κατι φοβερες ηχογραφησεις σε κασσετες μεταλλου TDK απο ενα συστημα αναφορας στην Ιταλια του φίλου μου Francesco Proto οταν ειχε τον Audio Note Gakuon!!!!
    Το κασσετοφωνο ειναι το TEAC V-7000

    ελπιζω να μην ξεχασα κατι

    9  14 Mar 2012  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Markosm70 wrote:
    ενα ενα μου'ρχονται.....
    Εχω κατι φοβερες ηχογραφησεις σε κασσετες μεταλλου TDK απο ενα συστημα αναφορας στην Ιταλια του φίλου μου Francesco Proto οταν ειχε τον Audio Note Gakuon!!!!
    Το κασσετοφωνο ειναι το TEAC V-7000
    ελπιζω να μην ξεχασα κατι

    Ναι... ξέχασες την ημερομηνία κα την ώρα που θα τ' ακούσουμε όλα αυτά...

    10  14 Mar 2012  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Δεν ξέρω τι λέει ο φίλος μας αλλά εμένα μια χαρά συστηματάρα μου φαίνεται και αν ασχοληθεί και λίγο μαζί του θα ακούσει αγγέλους.

    11  15 Mar 2012  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    ΜΜΜΜΜΜμμμ... πολύ ωραία πράγματα!..

    12  19 Mar 2012  
 
page 1/2 rows 12/22 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 63ms (19 queries, 24ms)