Panic Room

  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Πωπω τί μου θύμισες!...

    13  26 Nov 2011  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Ωραίος και εδω!Μου αρέσει η επιλογή σου σε διαχρονικές, επώνυμες εταιρείες...

    Έχω και εγώ ένα κασετόφωνο luxman.Πρέπει να βρώ ιμάντα...

    14  26 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Εχεις δοκιμάσει το ολοκληρωμένο της Luxman στο κεντρικό σύστημα, να δεις το παρελθον και το παρών της εταιρίας? Αν ναι ποιες οι διάφορες? ειναι μεγάλες?

    15  26 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Πολύ ωραία παρουσίαση φίλε μου... Μπράβο σου!!! Ποιό πολύ από όλα μου άρεσε το κείμενο που πλαισίωνε τις φωτογραφίες. Μπράβο και πάντα τέτοια σου εύχομαι.

    16  26 Nov 2011  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Toptubes wrote:
    Πολύ ωραία παρουσίαση φίλε μου... Μπράβο σου!!! Ποιό πολύ από όλα μου άρεσε το κείμενο που πλαισίωνε τις φωτογραφίες. Μπράβο και πάντα τέτοια σου εύχομαι.

    Σε ευχαριστώ πολύ, χαίρομαι που σου άρεσε!

    Πάντως αν και το υλικό (κείμενο/φωτό) ήταν δικό μου πρέπει να αναφέρω στα credits οτι η
    ....σκηνοθεσία.. ήταν του φίλτατου Μιχάλη ο οποιος πρέπει να παραδεχτώ οτι την διεκπεραίωσε με το ίδιο μεράκι που θα το έκανα και εγώ!..

    17  26 Nov 2011  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Mikekan wrote:
    Εχεις δοκιμάσει το ολοκληρωμένο της Luxman στο κεντρικό σύστημα, να δεις το παρελθον και το παρών της εταιρίας? Αν ναι ποιες οι διάφορες? ειναι μεγάλες?

    Κοίταξε.. καταρχάς είναι ανούσιο γιατι ο κατα τα άλλα ικανότατος ενισχυτής του panic room υπολείπεται σημαντικά σε ρεύμα για να διεγείρει τα 803 αρκετά ωστε να επιτρέπονται δίκαιες συγκρίσεις.

    Τώρα τηρουμένων των αναλογιών και λαμβάνοντας υπόψιν οτι και τα δύο ζευγάρια ηχεία είναι παρόμοιας φιλοσοφίας (μεγάφωνα απο kevlar, συμβατικά τουίτερ) μπορώ να σου πώ οτι τα δύο συστήματα μοιάζουν πάρα πολύ μεταξύ τους.

    Το μικρό είναι μια μικρογραφία του μεγάλου που παίρνει κεφάλι σε πολύ μεγάλο βαθμό όμως σε όλες τις χαιφιντελιστικές παραμέτρους.

    Εντελώς συνοπτικά και στρογγυλοποιημένα θα μπορούσα να πώ οτι με παρόμοια ηχητικά γνωρίσματα το ένα είναι ένα εξαιρετικό ΗΙ-FI σύστημα ικανό για πολλές συγκινήσεις ενω το άλλο είναι ένα απόλυτο θηρίο (εξού και το LUXILLA) ικανό για πραγματικά ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ..

    Ειλικρινά απο τότε που "έχτισα" το μεγάλο και χωρίς να αμφισβητώ οτι δεν υπάρχουν καλύτερα συστήματα (δεν είμαι τόσο αφελής) έχω χάσει πιά ευτυχώς την τάση να χάνω τον ύπνο μου με τις διαφορές σε σχέση με άλλα πράγμα πολύ θετικό και που ήταν και το απόλυτο ζητούμενο..

    18  26 Nov 2011  
 
page 2/2 rows 12/18 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 46ms (19 queries, 21ms)