Κυρίως σύστημα/Luxilla Comes Ashore.. (#2)

  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Φοβερό σύστημα και αυτό!!!Ειδικά το ηχείο κατ εμέ είναι το καλύτερο σε απόδοση/τιμή!!!

    Συγχαρητήρια!!

    13  26 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Πως και δεν παίζεις απο υπολογιστή?

    14  26 Nov 2011  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Αυτή την εποχή μου είναι οικονομικά ανέφικτο να αγοράσω DAC Η ακόμα καλύτερα music server άξιο σε ποιότητα να σταθεί δίπλα στο Sony.

    Eπίσης το itunes με το οποίο έπαιξα εντατικά απο το 2004 μέχρι το 2009 πλέον μου την δίνει απίστευτα στα νεύρα.

    Γλυκοκοιτάω πρός Luxman μεριά στο DA 200 στο καλό σενάριο η το DA 100 στο κακό σε συνδυασμό με μια λύση τύπου sqeezebox. Eπίσης πολύ μου αρέσει το dac της ΑΜR.
    Δυστυχώς με τις αλλεπάλληλες σφαλιάρες (περικοπές/χαράτσια) συσκευές αυτής της κατηγορίας μάλλον θα προσθέσουν και τις δαπάνες του διαζυγίου στο κόστος τους άσε που εδώ ίδρωσα για να πάρω την Zyx..

    Mάλλον πιο ρεαλιστικό μου φαινεται να καταλήγω στο τέλος σε κανένα rega dac η M1 cilc της musical fidelity γιατι τα άλλα που λέω με το ζοφερό μέλλον που προδιαγράφεται σε λίγο ούτε με το κυάλι δεν θα τα βλέπω...
    Και αυτά μεσοπρόθεσμα φυσικά, προς το παρόν προτεραιότητα έχει η οικογένεια και η συντ΄ρηση των όσων ήδη υπάρχουν!.

    15  26 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Εχεις δίκαιο έχεις πολυ καλη απόδοση με το συγκεκριμένο cd player! Πιο πολυ το λέω για το μεγάλη μουσικη βιβλιοθήκη που θα αποκτήσεις έστω και αν την ακούς λίγο υποδυέστερα με λύση τύπου V-DAC ας πούμε! Στο μελλον, έχεις καιρο!

    16  26 Nov 2011  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    Φαίνεται το μεράκι σου, για το hobby μας ,σε όλες τις φωτό!
    Μπράβο σου για ότι έχεις δημιουργήσει μέχρι τώρα!

    17  26 Nov 2011  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Mikekan wrote:
    Εχεις δίκαιο έχεις πολυ καλη απόδοση με το συγκεκριμένο cd player! Πιο πολυ το λέω για το μεγάλη μουσικη βιβλιοθήκη που θα αποκτήσεις έστω και αν την ακούς λίγο υποδυέστερα με λύση τύπου V-DAC ας πούμε! Στο μελλον, έχεις καιρο!

    Aκριβώς! προς το παρόν με μία ελάχιστη παραχώρηση στην πρακτικότητα νάναι καλά τα cdr και τα.... dvdr.. Μην νομίζεις οτι δεν έχω και εγώ άπειρα FLAC..
    Aπλά στην παρουσα κατάσταση "παρηγορούμαι" με την σκέψη οτι "πόσα cdr αγοράζεις μεγάλε με την τιμή ενός amr dac;"
    Ξεδιαλέγω απο τον υπολογιστή τι θέλω να ακούσω, το γράφω στο αντίστοιχο δισκάκι και τσούπ!... διαβάζω και τους τίτλους απο το cd text άμα λάχει..

    18  26 Nov 2011  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    johnVO wrote:
    Φαίνεται το μεράκι σου, για το hobby μας ,σε όλες τις φωτό!
    Μπράβο σου για ότι έχεις δημιουργήσει μέχρι τώρα!

    Σε ευχαριστώ πολύ. Η διαπίστωση σου με τιμά..

    19  26 Nov 2011  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    nbullamatsis wrote:
    Συγχαρητηρια Luxilla!!!
    Mε τα Luxman εχω συναισθηματικό δέσιμο γιατι ηταν τα πρωτα ενισχυτικά που πλήρωσα με δικά μου λεφτά 15 ετων
    εκανα και ακρόαση τότε αχαχαχα με το joshua tree και τους 2002GR
    331 αν θυμαμαι καλά το 90 και χαρηκα ιδιαιτερα με την επάνοδο τους τα τελευταία χρόνια.
    Καλη διασκέδαση!!!!

    Και τι επάνοδος!..
    Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..

    20  26 Nov 2011  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    AlexD wrote:
    Φοβερό σύστημα και αυτό!!!Ειδικά το ηχείο κατ εμέ είναι το καλύτερο σε απόδοση/τιμή!!!
    Συγχαρητήρια!!

    Το 803s στα αυτιά μου έχει ρεζιλέψει πολλά ηχεία του ίδιου αλλα και πολύ μεγαλύτερου κόστους. Όχι οτι δεν υπάρχουν εφάμιλλα αλλα στην κατηγορία του πεντοχίλιαρου που ανήκαν άντε να είναι ενα δύο.

    Κρίμα που πιά η σειρά 800 μετακόμισε σε ανώτερα-απλησίαστα για τους περισσότερους τιμολόγια, πόσο μάλλον στις δύσκολες μέρες που ζούμε.

    Ηταν ένα παράθυρο στο σοβαρό hiend για τους μικρομεσαίους αρκει να τα ταίριαζες με τα κατάλληλα συνοδα γιατι είναι ανελέητα και αλλάζουν χαρακτήρα σαν χαμελαίοντες ανάογα με τον ενισχυτή που τα οδηγεί.

    Δυστυχώς μαζί με τους μικρομεσαίους εξαφανίστηκε και η σειρά 800 απο τα σχετικά προσιτά τιμολόγια (μάλλον κάτι θα είχαν μυριστεί δεν μπορεί..)

    Όπως καταλαβαίνεις νιώθω πραγματικά προνομιούχος και ευγνώμων που βρίσκονται στο σαλόνι μου..

    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..

    21  26 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μπράβο ρε φίλε σε χαίρομαι για το μεράκι σου που έκανες πραγματικότητα τα δύο αυτά συστήματα έστω και με δυσκολία όπως λες. Είμαστε πού χαρούμενοι όλοι μας που σε έχουμε στην παρέα μας

    22  27 Nov 2011  
  • LUXILLA

    LUXILLA

    Registered

    Και εγώ χαίρομαι που βρίσκομαι εδώ!
    Η δυσκολία πριν δυόμισι χρόνια ήταν απλά προγραμματισμός, τώρα πέον απλά ευχαριστώ τον εαυτό μου που είχε την σύνεση να μην ανοιχτεί... στα όρια του και τώρα ο κάποτε προγραματισμός είναι πλέον ευτυχώς ..μόνο δυσκολία..

    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια που με τιμούν.

    23  27 Nov 2011  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Γειά σου ρε Πέτρο με τα ωραία σου.

    Παρότι δεν έχω ακούσει το σύστημα προσεκτικά (αφού μία μικρη κυρία είχε μονοπωλήσει την προσοχή μου...), είναι πολύ ωραία προσπάθεια με πολύ ποιοτικά συνοδά !!

    24  27 Nov 2011  
 
page 2/3 rows 12/31 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 49ms (19 queries, 19ms)