Verity Parsifal Ovation - Atmasphere M60 mk2 (#15)

  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    169  30 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Παντως το νεο ακουσμα ειναι πολυ ενδιαφερον, πλεον εχω δυο συστηματα, πολυ κοντα μεταξυ τους αλλα κ πολυ μακρια ταυτοχρονα, απλα πρεπει λιγο να συνηθισω για να μπορω να εκφερω μια σωστη κ εμπεριστατωμενη κριτικη , γνωμη κ αποψη.

    Ειναι με λιγα λογια πιο πληρες (συχνοτικα), ναι μεν πιο "φλατ" αλλα ομορφο, αρεστο κ εντυπωσιακο!

    Απεκτησα περισσοτερα πριμα κ αερα-αναλυση ψηλα, ογκο κ ατακα στα χαμηλα, εκεινη τη μεσαια με τις φωνες πλεον να συνηθισω κ θα μαι αρχοντας!!

    Οσο ακουω κ αποκτω περισσοτερη αποψη για το τι εχει γινει

    170  30 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Προχθες παντως μετα απο μια διωρη ακροαση , μπορω να πω πως εμεινα ευχαριστημενος κ εντυπωσιασμενος.

    Πιο "γεματος" ηχος, πληρης συχνοτικα, στακατος κ ρωμαλεος.

    Βεβαια, η το μυαλο μου ειναι εκει ακομα η οι μεσαιες, φωνες , πνευστα, σαξοφωνα, καραμουζες κλπ ειναι λιγο πιο πισω, πιο φλατ.

    Το καταλαβε αμεσως κι η γυναικα μου.

    Επισης σε ενα σχετικα γρηγορο Α-Β τεστακι πικαπ-dac , στο ιδιο βεβαια κοματι , χ3 φορες σε διαφορετικα κομματια, καταλαβα πως πλεον η το ψηφιακο μου τμημα ειναι πολυ πολυ καλο κ παιζει αριστα, η το πικαπ μου δε ματσαρει , δεν ταιριαζει να το πω με την προενισχυση στη μετρικ.

    Με λιγα λογια το ψηφιακο επαιξε καλυτερα.

    Περιεργο, διοτι αυτο ποτε δεν ειχε συμβει εως σημερα..

    Θα το ερευνησω παντως.

    Σημερα προγραματιζω μια Α-Β συγκριση ας πουμε, με τα 2 συστηματα, Ice-Metric και ψηφιακα αρχεια απ τη μια , και μετα atma τελικοι-προενισχυτης και Πλατω, οπως παλια δηλαδη.

    Μονο τα καλωδια ηχειων θ αλλαζω..

    Ετσι θα εχω μια πιο εμπεριστατωμενη ισως αποψη, αν κ νομιζω πως ξεκιναει να μ αρεσει το νεο ακουσμα!

    Αυτα

    171  30 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Καλησπερα λοιπον με αλλαγες στα ηχεια!

    PB recovered post #69984-0

    PB recovered post #69984-1

    PB recovered post #69984-2

    172  5 Apr 2017  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    PB recovered post #69985-0

    PB recovered post #69985-1

    PB recovered post #69985-2

    PB recovered post #69985-3

    PB recovered post #69985-4

    PB recovered post #69985-5

    PB recovered post #69985-6

    PB recovered post #69985-7

    PB recovered post #69985-8

    173  5 Apr 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Γιάννη είναι κούκλες.. συγχαρητήρια φίλε.. να τα χαίρεσαι και να τα ευχαριστηθείς με ωραίες μουσικάρες.. (και να τ' ακούσουμε κι εμείς κάποια στιγμή όταν στρώσουν.. )

    174  5 Apr 2017  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    kotsidisjohn wrote:
    ...

    απο τον Βαραγκη τα πηρες?

    175  6 Apr 2017  
  • CHRIS66

    CHRIS66

    Registered

    Καλορίζικα φίλε μου .Καλές ακροάσεις να έχεις.
    Τι ηχεία είναι ?

    176  7 Apr 2017  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Γιάννη το ηχείο δείχνει εξαιρετική επιλογή.

    Γνώρισα τον Γιάννη με ένα συνδυασμό verity με λαμπάτους ενισχυτές.
    Θυμάμαι οτι άλλαξες τις λάμπες με ένα διακοπτικό σέτ. Η εικόνα που είχα ήταν οτι το σύστημα έδεσε αρκετά καλά με τους διακόπτες.

    Όμως παρότι το αποτέλεσμα την τελευταία φορά που ήρθα σπίτι σου ήταν άριστο, ομολογώ οτι ένιωθα πως το εξαιρετικό προηγούμενο ηχείο που είχες ήταν μικρό για το χώρο σου ο οποίος είναι ένα μεγάλο σαλόνι. Σίγουρα τώρα θα είδες μεγάλη διαφορά σε όγκο πληροφορίας που λαμβάνεις.

    Το ηχείο που πήρες εκ πρώτης όψης, δείχνει πολύ καλή και προσεγμένη κατασκευή ενώ δένει και πολύ καλά με το σαλόνι σου.

    Καλοάκουστα.

    177  7 Apr 2017  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    CHRIS66 wrote:
    Καλορίζικα φίλε μου .Καλές ακροάσεις να έχεις.
    Τι ηχεία είναι ?

    τα sonus faber του παραπετάσματος,βλ Λιθουανια,αν η τιμολογιακη πολιτικη της εδώ αντιπροσωπειας είναι όπως στην βορεια ευρωπη,τοτε θα κλεισουν σπιτια..

    178  8 Apr 2017  
  • Georgelibero

    Georgelibero

    Registered

    Γιαννη ,Καλοριζικα πολυ ωραια , πανεμορφα
    Καλες ακροασεις

    179  9 Apr 2017  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Γιαννάκη το έκανες πάλι το θαύμα σου... καλορίζικα φίλε και σου εύχομαι να περάσεις πολλές και όμορφες στιγμές μαζί τους... ρε πολύ όμορφα είναι!!! Ελπίζω να παίζουν το ίδιο καλά αλλά από ότι διαβάζω είναι εξαιρετικά...

    180  11 Apr 2017  
 
page 15/16 rows 12/192 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 79ms (19 queries, 42ms)