Verity Parsifal Ovation - Atmasphere M60 mk2 (#14)

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Γιάννη αν μπορούσε η Metric να σου δώσει κορυφαίο DAC, λαμπίλα αλλά με δυναμικά ανάλυση και αμεσότητα δεν θα υπήρχε άλλος κατασκευαστής ρε φίλε, όλοι Metric θα είχαμε αγοράσει!

    157  25 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Mα, παιρνουν και καμια αλλη?

    158  25 Jan 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    kotsidisjohn wrote:
    Σημερα λοιπον ειναι η μεγαλη μερα, η μεγαλη πρεμιερα!
    τα ψηφιακα μονομπλοκια, τελευταιας γενιας ICE της B&O, γεφυρωμενα, 2χ500w , ειναι ετοιμα και θα ερθει το βραδακι ο Κωστας ΕΑΡ ο μαστορας να με σινιαρει...
    με καινουρια σπεσιαλ καλωδια ρευματος, ηχειων, και καρφι σε xlr για απευθειας χρηση ως προ-dac, θα μετρησουμε το χωρο πριν ( με τις λαμπες-κομπρες) και τον υπαρχων προ και μετα θα ξαναγινουν μετρησεις και θα κανει τα μαγικα του ο doctor sound να μη μου το κανει στεγνο-μονιτορ- κλινικο-αυστηρο αλλα να ριξει καμια λαμπιλα σε συνδυασμο με δυναμικα, αναλυση κ αμεσοτητα...
    πολλα ζηταω;;
    θα βαλουμε βεβαια κ το πλατω με την koetsu στη metric με ψηφιακη ριαα , ψηφιακο βυνιλιο δηλαδη, να δουμε πως θα κελαηδησει...
    ο κωστας υποσχεται παπαδες, διακους, κλαματα, γελια κλπ...
    τι θα γινει αραγε;;
    Θα με μιλατε ακομα αν γινω ψηφιακος;;;

    Εγώ δέν θα σου ξαναμιλήσω αν τολμήσεις και κάνεις τα παραπάνω!!!

    159  25 Jan 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    kotsidisjohn wrote:
    Mα, παιρνουν και καμια αλλη?

    Mακάρι ρε φίλε, το ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου να ξετρελαθείς με αυτό που θα ακούσεις και να μην ασχοληθείς ξανά και μετά να ψήσεις και μένα και να τη τσιμπήσω ώστε να βάλω στην άκρη και 5 φράγκα αφού θα πουλήσω και το προ. Μακάρι!

    160  25 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Μιχαλη, εχει ενδιαφερον παντως, το ξερεις δεν ειμαι κολλημενος, αλλα διαλακτικος, αν μ αρεσει θα το πω.Αν οχι, παλι θα το πω...

    Αλλα ρωτα κ το Βλασση, η ας μας πει κι αυτος την αποψη του για προ κ Μετρικ...

    Θα μου πεις τωρα, ο καθενας λεει τα δικα του.

    Αλλα τον προ τον εδιωξε!

    161  25 Jan 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ο καθένας λέει τα δικά του φίλε μου, προσωπικά εμπιστεύομαι μονο τον εαυτό μου και αυτόν μονο υπό συγκεκριμένες συνθήκες....

    Το θεμα ειναι τι θες εσυ καλές μου φίλε! Εσυ θα ζήσεις με το σύστημα!

    Εντυπώσεις!!! Λέγε....

    162  26 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    λογω ελλειψης χρονου, θα γραψω καποια λιγα λογακια, απλα κ περιγραφικα , οσο μπορω, και καποιες φωτο κ συνεχιζουμε...

    163  30 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    λοιπον. στησαμε μικροφωνα, πριν κ μετα, καναμε διαφορα με το φιλο Κωστα (δηλαδη αυτος τα εκανε...!) και τελικα αυτη τη στιγμη παιζω για την ωρα με τη Μετρικ σαν προ-dac και με τους ψηφιακους μονομπλοκ

    Παρακαμψαμε τον προ μου και τους τελικους atma, οπως και το phono stage, που πλεον κανει ισοσταθμιση riaa η Μetric.

    Απλα πρεπει να συνηθισω το νεο, πλουσιοτερο κατ εμε ακουσμα.

    164  30 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    165  30 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    166  30 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    167  30 Jan 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    168  30 Jan 2013  
 
page 14/16 rows 12/192 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 97ms (19 queries, 55ms)