Γιώργο ευχαριστούμε, Κυριάκο άξιος..

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Σήμερα Τετάρτη 8/6/2016 το απόγευμα έγιναν οι εκλογές για το ΔΣ του Audiophile Club of Athens, του δικού μας ACA.. συγχαρητήρια σε όλους τους υποψηφίους και τους εκλεγέντες.. Την σκυτάλη μετά από μια πολύ επιτυχημένη πορεία του Γιώργου Χαιρόπουλου παίρνει στα χέρια του ένα παλιό μέλος, ο Κυριάκος Κουγιουμτζόγλου με πολύ πείρα στο hi-end και ένας από τους μεγαλύτερους γνώστες των αναλογικών μηχανών..

    Θέλω προσωπικά να ευχαριστήσω και να συγχαρώ τον αποχωρούντα Γιώργο για την προσφορά του στο club.. στις μέρες του το ACA σε μια πολύ δύσκολη περίοδο έδειξε έναν εξωστρεφή χαρακτήρα με αποτέλεσμα να εμπλουτισθεί με νέο αίμα, με νέα και πολύτιμα μέλη.. έγιναν επαφές και παρουσιάσεις σε εταιρίες που κανένα άλλο σωματείο δεν έχει τόσο καλά οργανώσει και πετύχει και διευθετήθηκαν ζητήματα με την υπομονή, την πειθώ και την άψογη αντιμετώπιση του Γιώργου.. ακόμα επί των ημερών του και με την αμέριστη βοήθεια του νέου προέδρου Κυριάκου έγινε πραγματικότητα το site μας www.aca.gr, ένας ιστοχώρος με πολύ μεγάλη ποιότητα και εξειδίκευση στην παρουσίαση από κάθε τι αξιόλογο νέο ή παλιό στο χώρο του hi-end και της μουσικής χωρίς διαφημίσεις και banners σε συνδυασμό με το φόρουμ που μας επιτρέπει να ανταλλάσσουμε απόψεις, να παρουσιάζουμε τις συναντήσεις και τα συστήματά μας και γιατί όχι να εκτονωνόμαστε πάντα μέσα στα όρια..

    Θέλω επίσης από δω να ευχηθώ κουράγιο και δύναμη στον Κυριάκο στη νέα του αποστολή, είμαι σίγουρος πως θα τα καταφέρει εξ ίσου καλά στα νέα του καθήκοντα, να γνωρίζει ότι όλοι θα τον βοηθάμε σ' αυτή του την προσπάθεια..

    Τέλος έμαθα με ευχαρίστηση ότι το πάνελ εμπλουτίσθηκε με νέα πρόσωπα, προσωπικά χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί το κάθε τι χρειάζεται ανανέωση για να πάει μπροστά..

    1  8 Jun 2016  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Συγχαρητήρια στον Κυριάκο και του εύχομαι καλή δύναμη στα νέα του καθήκοντα.

    Ένα μεγάλο μπράβο στον Γιώργο Χαιρόπουλο για το ήθος του, τον νηφάλιο και πολιτισμένο χαρακτήρα του και για τις άριστες ισσοροποίες. Όπως επίσης και για όλο το ΔΣ.

    Δεν είμαι χρόνια στο Club αλλά θέλω να πω πως η προσφορά του ΔΣ είναι πρώτα απ' όλα η διαφύλαξη της ενότητας και της συνοχής κάτι που ήταν έντονο στην αίσθηση από την πρώτη στιγμή που έγινα μέλος στον σύλλογο.

    Άλλωστε ο σύλλογος αποτελείται στο σύνολό του από εξαίρετους ανθρώπους.

    2  8 Jun 2016  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Θα ήθελα και εγώ να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον Κυριάκο και στα μέλη που συμμετείχαν στην εκλογική διαδικασία.

    Ο Κυριάκος έχει μία δύσκολη αποστολή. Να συνεχίσει το σύλλογο αυτό όπως τον άφησε ο προκάτοχος του. Οι ιδιαιτερότητες αυτού του χόμπι κάνουν την δουλειά ενός προέδρου μία διαδικασία για ... σκληρά νεύρα. Φυσικά όλο αυτό έχει και την ομορφιά του. Ο προηγούμενος πρόεδρος κατάφερε να μεταμορφώσει το σύλλογο από ένα κλαμπ περίεργων σε ένα πρότυπο σύλλογο φιλόμουσων που μόνο θετικά σχόλια δέχεται από την audio Ελληνική κοινότητα.

    Θεωρώ όμως ότι ο Κυριάκος θα συνεχίσει αυτή την πορεία. Είναι από τους μεγαλύτερους λάτρεις του πικάπ και των λαμπών ενώ έχει ζήσει από κοντά τις δύσκολες στιγμές του συλλόγου. Ας μην ξεχνάμε ότι ο Κυριάκος ήταν αυτός που πήρε το βάρος της δημιουργίας του σάιτ και της διατήρησης του μέχρι σήμερα. Θυμάμαι ακόμα τις ατελείωτες συναντήσεις που είχαμε γι αυτό το θέμα...

    Θεωρώ επίσης επιτυχία το γεγονός ότι υπάρχουν νέα πρόσωπα που συμμετέχουν στις διαδικασίες του συλλόγου.

    3  8 Jun 2016  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Σαν μέλος της εφορευτικής επιτροπής οφείλω να πω ότι ευχαριστήθηκα την διαδικασία.
    Είδα μελη-φίλους που ειχα καιρό να δω,ηταν μια ευκαιρία να επισκεφτώ,μετα απο πολύ καιρό, το μαγαζί του Τάσου,είχα άριστη συνεργασία με τα υπόλοιπα μελη της εφορευτικής επιτροπής και πέρασε ένα ευχάριστο 4ωρο+
    Θεωρώ σημαντικό γεγονός την μεγάλη συμμετοχή των μελών στην ψηφοφορία (31 στους 43) που εμένα προσωπικά μου λέει ότι το ACA εχει παρών και μέλλον!!!
    Νομίζω ότι αυτός που δίνει το κλειδί (Γιωργος) και αυτός που το παίρνει (Κυριάκος ) μαζί με την συμμετοχή όλων μας θα οδηγήσουν-οδηγήσουμε το club σε μέρες διαφορετικές και καινοτόμες.

    4  8 Jun 2016  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    Σήμερα Τετάρτη 8/6/2016 το απόγευμα έγιναν οι εκλογές για το ΔΣ του Audiophile Club of Athens, του δικού μας ACA.. συγχαρητήρια σε όλους τους υποψηφίους και τους εκλεγέντες.. Την σκυτάλη μετά από μια πολύ επιτυχημένη πορεία του Γιώργου Χαιρόπουλου παίρνει στα χέρια του ένα παλιό μέλος, ο Κυριάκος Κουγιουμτζόγλου με πολύ πείρα στο hi-end και ένας από τους μεγαλύτερους γνώστες των αναλογικών μηχανών..
    Θέλω προσωπικά να ευχαριστήσω και να συγχαρώ τον αποχωρούντα Γιώργο για την προσφορά του στο club.. στις μέρες του το ACA σε μια πολύ δύσκολη περίοδο έδειξε έναν εξωστρεφή χαρακτήρα με αποτέλεσμα να εμπλουτισθεί με νέο αίμα, με νέα και πολύτιμα μέλη.. έγιναν επαφές και παρουσιάσεις σε εταιρίες που κανένα άλλο σωματείο δεν έχει τόσο καλά οργανώσει και πετύχει και διευθετήθηκαν ζητήματα με την υπομονή, την πειθώ και την άψογη αντιμετώπιση του Γιώργου.. ακόμα επί των ημερών του και με την αμέριστη βοήθεια του νέου προέδρου Κυριάκου έγινε πραγματικότητα το site μας www.aca.gr, ένας ιστοχώρος με πολύ μεγάλη ποιότητα και εξειδίκευση στην παρουσίαση από κάθε τι αξιόλογο νέο ή παλιό στο χώρο του hi-end και της μουσικής χωρίς διαφημίσεις και banners σε συνδυασμό με το φόρουμ που μας επιτρέπει να ανταλλάσσουμε απόψεις, να παρουσιάζουμε τις συναντήσεις και τα συστήματά μας και γιατί όχι να εκτονωνόμαστε πάντα μέσα στα όρια..
    Θέλω επίσης από δω να ευχηθώ κουράγιο και δύναμη στον Κυριάκο στη νέα του αποστολή, είμαι σίγουρος πως θα τα καταφέρει εξ ίσου καλά στα νέα του καθήκοντα, να γνωρίζει ότι όλοι θα τον βοηθάμε σ' αυτή του την προσπάθεια..
    Τέλος έμαθα με ευχαρίστηση ότι το πάνελ εμπλουτίσθηκε με νέα πρόσωπα, προσωπικά χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί το κάθε τι χρειάζεται ανανέωση για να πάει μπροστά..

    χωρις πανελ δεν γινεται τιποτε,ποτε δεν είναι αργα.Συγχαρητηρια κ ΚΥΡΙΑΚΟ,σιδεροκεφαλος,το μονο που εχω να παρατηρησω είναι ότι το site διολισθαινει προς περιοδικο ποικιλης υλης εδώ και αρκετο καιρο,τα ενδιαφεροντα θεματα hi-end είναι ελαχιστα,προσπαθει ο Μανος αλλα εχει κολλησει με τα dac-dsd-hires..κλπ,ενώ το ολο πραγμα παγκοσμιως εχει γυρισει στις παλιες κλασσικες αξιες.

    5  9 Jun 2016  
  • LSTEPHANIDES

    LSTEPHANIDES

    Registered

    Και τα δικά μου συγχαρητήρια και στον αποχωρήσαντα και στον νεοεκλεγέντα πρόεδρο. Τον Κυριάκο τον γνωρίζω από πολύ παλιά και είμαι σίγουρος ότι θα συνεχίσει αυτό που παρέλαβε και συμμετείχε και θα του δώσει ακόμη μια ώθηση προς τα εμπρός.Λ.Σ.

    6  9 Jun 2016  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    panelistas wrote:
    χωρις πανελ δεν γινεται τιποτε,ποτε δεν είναι αργα.Συγχαρητηρια κ ΚΥΡΙΑΚΟ,σιδεροκεφαλος,το μονο που εχω να παρατηρησω είναι ότι το site διολισθαινει προς περιοδικο ποικιλης υλης εδώ και αρκετο καιρο,τα ενδιαφεροντα θεματα hi-end είναι ελαχιστα,προσπαθει ο Μανος αλλα εχει κολλησει με τα dac-dsd-hires..κλπ,ενώ το ολο πραγμα παγκοσμιως εχει γυρισει στις παλιες κλασσικες αξιες.

    Βρήκες και εσύ τον Μάνο να χαρακτηρίσεις ότι γυρνάει στα hi-res...

    7  9 Jun 2016  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Συγχαρητήρια στο νέο ΔΣ κι από εμένα. Σιδεροκέφαλοι!

    8  9 Jun 2016  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Κυριάκο καλό κουράγιο και καλή συνέχεια.
    Γιώργο καλή ξεκούραση!

    9  10 Jun 2016  
  • scoup

    scoup

    Registered

    Καλη δυναμη κ ορεξη σε ολη την ομαδα..!!!!
    Ειναι σημαντικο που η σκυταλη περναει σε εξισου σημαντικες κ σοβαρες προσωπικοτητες..!!!

    Keep the Hi-End burning

    10  10 Jun 2016  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Τα θερμα μου συγχαρητηρια στον νεο Προεδρο τον αγαπητο Κυριακο, και ενα μεγαλο ευχαριστω στον παλιο Προεδρο τον αγαπημενο Γιωργο!

    Παμε δυνατα!

    Μπραβο σε ολους!!

    Καλη μας συνεχεια!

    11  10 Jun 2016  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Συγχαρητηρια Κυριακο

    12  11 Jun 2016  
 
page 1/2 rows 12/14 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 45ms (19 queries, 16ms)