Δελτία Τύπου, Ανακοινώσεις Εταιριών - Κατασκευαστών (#2)

  • Audioavm

    Audioavm

    Registered

    Hi to all the Audio fans from Istanbul Turkey.

    We are high end Hi-fi distributor in Turkey representing world renown brands such as Ypsilon Electronics TechDAS Raidho Ansuz Acoustics Ikeda Sound Labs ZYX Phasemation Miyajima Labs Acoustic Revive Stage 3 Concepts and many more.We also carry over 3000 brand new audiophile LPs.

    Please visit our web pages

    www.audioavmhighend.com
    www.audioavm.com

    or contact us at info@audioavm.com

    please follow our facebook pages on the following link

    https://www.facebook.com/groups/audioavmhighend/

    for vinyl

    https://www.facebook.com/groups/Audioavmplak/

    Ozan Turan

    13  9 Dec 2015  
  • UltraKops

    UltraKops

    ACA Member

    Dear Ozan,

    All these brands you carry are available from Greek colleagues of yours and locally supported wonderful.

    It's a pity that your first post is to draw attention to your shop and attract customers.

    14  9 Dec 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    πήραμε ένα ενδιαφέρον δελτίου τύπου από την Audio Soul Ultra που αφορά στην αντιπροσώπιση στην Ελλάδα της ιστορικής Γιαπωνέζικης φίρμας κεφαλών KISEKI.. μπράβο στα παιδιά με τις τολμηρές και ωραίες επιλογές, τον τελευταίο καιρό έχουν πάρει πολύ υψηλής ποιότητας μηχανήματα, VIENNA Acoustics - VPI - PrimaLuna και τώρα τις υπέροχες Γιαπωνέζες KISEKI.. ακολουθεί το δελτίο τύπου..

     

    Αγαπητοί φίλοι,

    Με ιδιαίτερη χαρά, θέλω να σας ενημερώσω ότι αναλάβαμε (Audio Soul Ultra), την αντιπροσώπευση της Ιαπωνικής KISEKI για τη χώρα μας.
    Θα παρακαλούσα να ενημερώσετε και τα υπόλοιπα μέλη, με την υπόσχεση για την καλύτερη τιμή στην Ευρώπη.

    Μετά και την ανάληψη της VPI, οι φίλοι του αναλογικού θα μπορούν να βρουν κορυφαίες λύσεις στο νέο μας κατάστημα στη Γλυφάδα.

    Φιλικά,

    Γιώργος

     

    Audio Soul Ultra (ex- Ultra Audio)

    Fine audio distributions for the passionate listener: VIVA Audio - VIENNA Acoustics - VPI - EMM Labs - Meitner Audio - AMR - Audeze - Artistic Fidelity - Aurender - Gato Audio - iFI - Joseph Audio - Kiseki - M2tech - PrimaLuna -Peachtree - TORUS Power - Wireworld Cable Technology - Hansen Audio - Merging Technologies NADAC - Stealth audio cables - Jorma Design - Vovox

    Tel: (+30) 2103839399 - (+30) 6945 468 789 - Dousmani 5- Glyfada (Athens) - 16675 - Greece - Website: ultraaudio.wix.com/ultra www.audiosoulultra.gr OnLine store: www.audiosoulstore.com

    Premium Resellers:
    Aries Cerat , Audio Valve , Acousense , Burson , dCS , INNUOS, AQUA , Hegel , Essential Sound Products (ESP), GIK Acoustics, Living Voice, Lyra, Transfiguration, Metaxas & Sins, Von Schweikert , VCS, Bel Canto, Boulder, Luxman, Robert Koda , Spectral and more..

    15  10 Mar 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    λάβαμε ένα newsletter από τον κ. Μιχάλη Μυρσιλίδη ο οποίος υλοποιεί κάποιες ενδιαφέρουσες κατασκευές ηχείων, το οποίο και παραθέτουμε..

    Κύριοι

    Είμαι ένας εραστής του hi-fi και της σωστής αναπαραγωγής της μουσικής στον οικείο χώρο μας. Έχω ως DIY ασχοληθεί με κατασκευές μηχανημάτων αναπαραγωγής ήχου και κυρίως ηχείων, αλλά και ανακατασκευή ηχείων, για δική μου χρήση, αλλά και για εξυπηρέτηση φίλων..

    Πάντα ως DIY, μέχρι στιγμής δεν το έχω κάνει για το κέρδος, αλλά για την χαρά της δημιουργίας. Τις ανακατασκευές τις έχω κάνει δωρεάν μέχρι σήμερα. Για να παρουσιάζω τα DIY, έχω φτιάξει ένα blogspot, όπου κάνω τις σχετικές παρουσιάσεις για τους φίλους. Λόγω του ότι η οικονομική κατάσταση έχει αλλάξει τα δεδομένα, αλλά και το ότι έχω αυτή την στιγμή κάποια ηχεία τα οποία πρέπει να τα πουλήσω, για να μπορέσω να συνεχίσω το DIY, θα ήθελα να σας κοινοποιήσω το blogspot, εάν ενδιαφέρεστε βέβαια το οποίο θα το βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο: armonia-speakers.blogspot.gr

    Βέβαια οι κατασκευές είναι αρκετά ιδιαίτερες. Σχετικά με το άκουσμα, εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος, αλλά όπως ξέρετε καλύτερα από εμένα, αυτό είναι υποκειμενικό. Σκοπός, να μην το κρύβω, είναι η εκδήλωση ενδιαφέροντος για κάποιο από τα ηχεία μου. Εννοείται ότι δέχομαι φίλους, συμπάσχοντες προς ακρόαση, χωρίς άλλη υποχρέωση, παρά μόνο τον σεβασμό.

     

     

    Michael Myrsilidis

    site & info: armonia-speakers.blogspot.com

    16  26 Jun 2018  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ένας φίλος από τη Γερμανία ο Rainer Horstmann, με τον οποίο μιλάμε εδώ στο aca και στο whatsbestforum, μου έστειλε ένα newsletter που περιγράφει την εξαιρετική δουλειά που κάνει σχετικά με την κατασκευή άψογων τεχνολογικά και μηχανικά ολοκληρωμένων αναλογικών συστημάτων.. δηλαδή από το πλατώ, τον βραχίονα, τον πλίνθο, το μοτέρ και τα ηλεκτρονικά.. οι κατασκευές πραγματοποιούνται από τον ίδιο στο ιδιόκτητο εργαστήριό του στο Lippstast της Γερμανίας και από την όψη και την περιγραφή πιστεύουμε θα παίζουν εξ ίσου καλά.. την πολύ καλή δουλειά του Rainer παρουσιάζουμε στην κεντρική σελίδα του www.aca.gr

     

     

    17  6 Feb 2019  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    από την Aurion Audio και τον κύριο Γιάννη Δήμου λάβαμε το παρακάτω δελτίο τύπου:

     

    Αγαπητοί φίλοι και φίλες,

    Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι η IKEDA μετά από ένα μεγάλο διάστημα έρευνας στα τέλη Φεβρουαρίου του 2020, θα ξεκινήσει τη διάθεση του νέου μοντέλου βραχίονα Ikeda 12" IT-407SS από ανοξείδωτο χάλυβα, με ενσωματωμένο VTA Tonearm Lifter ως στάνταρ εξάρτημα..

    Αυτό το νέο μοντέλο από ανοξείδωτο χάλυβα θα είναι το κορυφαίο μοντέλο της σειράς ενώ θα συνεχιστεί η παραγωγή και διάθεση του IT-407CR1, ως εναλλακτικό μοντέλο.

     

    Επίσης ο κύριος Δήμου μας έκανε γνωστό το νέο review για το
    Altair G1 Streaming Preamp DAC

     

    John Demos
    Director
    Aurion Ltd
    D. Kyriakou 3
    Athens 14562
    jdemos@aurion.gr
    Tel: 210 8088902
    Mob: 6976560090

    18  5 Mar 2020  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ο Matt Rose της Chesky Records έστειλε πρόταση-προσφορά για 25% έκπτωση στις αγορές του καταλόγου της από το site www.chesky.com που αφορά όλα τα μέλη του ACA.. μπορούμε να προμηθευτούμε τον κωδικό έκπτωσης κάνοντας εγγραφή στο newsletter στην παραπάνω ηλεκτρονική διεύθυνση..

     

    Chesky Marketing
    Wed, Nov 11, 11:01 PM
    to Aca

    Hello,

    I’m Matt Rose from Chesky Records. Chesky Records is a Grammy Award-winning audiophile label that tries to achieve the impression of reality with the most advanced technology available, careful microphone placement, and, most of all, a recording team that pays attention to every minute detail - making your listening experience tangible, pleasurable, exciting, and realistic. We’ve worked with a ton of incredible artists over the years, with recent releases from Casey Abrams, Christian Machado, David Chesky, Priya Darshini, and Anna Nalick.

    We’re currently offering a promotion for members of audiophile societies and would like to extend that offer to the Audiophile Club of Athens. Those that sign up for our newsletter will receive a one time use code for 25% off of our catalog of recordings when purchased through our website. Our newsletter includes information on our latest releases, discounts, audiophile news, and more. If you’re interested in this promotion, you can email Jeff@cheskyrecords.com to sign up for the newsletter, who will then distribute the code once signed up.

    Thanks!

    Matt Rose | Chesky Records
    1650 Broadway, 9th Floor, New York, NY 10019
    marketing@chesky.com

    19  18 Dec 2020  
 
page 2/2 rows 12/19 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 47ms (19 queries, 18ms)