Έρευνα για Φωτογραφική Μηχανή (#4)

  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Πάντως έχω την εντύπωση οτι σε μεταχειρισμένα βρίσκεις πολύ καλό και ποιοτικό πράγμα.

    Παράδειγμα η olympus xz-1 φεύγει στα 100 ευρώ. Δέν την θεωρώ πολύ καλή για το σήμερα αλλα είναι μία μηχανή που θα βγάζεις πολύ καλές φωτογραφίες για compact. Σκέψου οτι αν πάς σε άλλες κατηγορίες θα πάρεις κάτι περσινό σε τιμή πολύ καλή.

    37  15 Oct 2014  
  • dapost

    dapost

    Registered

    Έγινε η παραγγελία. Για να δούμε, θα βγει lemon ή orange!

    38  24 Oct 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Αντε με το καλο να σου ρθει! Ενημερωσε μας, και καλες ληψεις, να βλεπουμε κ τιποτα!!!

    (υγ. και μη ακουτε κ πολλα πολλα "χαζα" για λεμονια κ μπουρδες των "forums"...δεν κανει κ πολυ καλο...Λεμονι σε μηχανη δηλαδη? το ειδες πολλες φορες?? Αααανντε, αν λεω, αν ποτε κατσει στραβος κανας φακος, κ παλι third party. Μη το κανουμε θεμα...)

    39  24 Oct 2014  
  • dapost

    dapost

    Registered

    Συμφωνώ! Άντε, να μας κάνεις και κανένα μαθηματάκι Γιάννη μας για να βελτιωθούμε. Ελπίζω μέχρι τις εκθέσεις του Νοεμβρίου να την έχω και να σου τη δώσω να "παίξεις" μαζί της!

    40  24 Oct 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Nα κανω ρε φιλε, με χαρα, αλλα.....
    τι μαθημα να σου κανω εγω, ας τα μαθω πρωτα εγω καλα, και μετα θα τα δειξω στους αλλους...

    οσο ζουμε μαθαινουμε!

    αλλα φερε, "δωστην μου" να "την παιξω" λιγο !

    41  24 Oct 2014  
  • dapost

    dapost

    Registered

    Ε όχι και τόση μετριοφροσύνη πια! Τα βλέπουμε τα έργα σου και τα θαυμάζουμε!!! Αφού σκέφτομαι να ξανα-παντρευτώ για να με φωτογραφήσεις εσύ

    42  24 Oct 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Aπαγορευεται να ξαναπαντρευτεις....

    εισαι καλα παιδι μου? αρρωστος? τρελλος??

    γιατι θα κανεις τετοιο πραγμα??

    μου φαινεται χρειαζεσαι κανα ΠΣΚ εδω Θεσνικη να γιατρευτεις λιγο...

    43  24 Oct 2014  
  • dapost

    dapost

    Registered

    Λοιπον, για να ολοκληρωσω το θεμα, η μηχανουλα (panasonic lx100) ηρθε και μεχρι στιγμης το παραξενο μυαλο μου δε εχει να της καταλογισει καποιο αρνητικο. Ειναι καλυτερη απο οτι την περιμενα και νομιζω θα με κανει να ασχοληθω πιο σοβαρα με τη φωτογραφια (μια και το αλλο χομπυ το εχουμε ψιλο-καψει απο τοτε που αρχισαμε τις μετρησεις και τα διαφορα ). Γιαννη, περιμενω τα φωτα σου!

    Μερικα δειγματα, χωρις πολυ παιδεμα:

    link

    44  9 Nov 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Καλοριζικο να τη χαιρεσαι κ να την απολαυσεις!

    Καλοκλικωτη!

    (απ τις φωτο που εστειλες, αν κ δεν ειναι ασχημες, δε μπορω να πω πως ειναι ενδεικτικες στο να βγαλω ασφαλες συμπερασμα...)

    45  10 Nov 2014  
  • dapost

    dapost

    Registered

    Ευχαριστώ!

    46  10 Nov 2014  
 
page 4/4 rows 12/46 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 59ms (19 queries, 24ms)