Τα λόγια της στιγμής ... (#619)

  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Spoiler!

    Επιτέλους κι εγώ!!!!

    7417  20 May 2019  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Λοιπόν...

    Αν είναι κάτι που μας χαρακτηρίζει είναι η τρέλα. Ξεκινάω 7.00 το πρωί την μέρα μου για να ανέβω στην εταιρεία που εργάζομαι και μετά να φύγω οδικός Θεσσαλονίκη για δουλειά σε άλλο σημειο. Φτάνω στο σημείο εργασίας στις 15.30. Σχολάω στις 19.30 και στις 20.30 ακούμε μουσική με τη νέα συστηματάρα του Γιάννη. Μόλις είχε μπει σπίτι κι αυτός με ίδιο βαρύ πρόγραμμα. Όλα έγιναν με ένα μήνυμα.

    Τον ευχαριστώ θερμά για την έκτακτη και άριστη φιλοξενία όπως και την σύζυγό του που δέχτηκαν έτσι απρόοπτα.

    Για το σύστημα θα γράψω άλλη στιγμή γιατί η κούραση αυτή τη στιγμή περισσεύει.

    Αυτό που έχω να πω είναι πως δεν περνά να ακούσω τόσο καλό, ασυμπίεστο, ταχύ και δυναμικό ήχο.

    Γιάννη να χαίρεσαι την οικογένειά σου, να είσαι πάντοτε ευτυχής, γεμάτος, δημιουργικός και ευήμερος.

    7418  20 May 2019  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Καλημερα, χαρηκα πολυ που ειδα χθες τον Παναγιωτη, περασαμε πολυ ομορφα για εστω και συντομα, ακουσαμε, τον ειδα, τα ειπαμε εστω στα γρηγορα και χαρηκαμε πολυ.

    Ελπιζω να το χαρηκε εστω και στο συντομο χρονο που ειχαμε, και τον περιμενω φυσικα ξανα, οπως και τις εντυπωσεις του!

    7419  21 May 2019  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλημέρα στην παρέα του ACA

    7420  28 May 2019  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Καλησπερα στον Προεδρο και σε ολους !

    7421  28 May 2019  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Καλησπέρα κι από μένα. Ακομα στην όμορφη Θεσσαλονίκη με απαιτητικό πρόγραμμα εργασίας. Αυτό που έχει μείνει φυσικά οι όμορφες Σαλονικιές το Καλοχώρι και σύστημα του Κοτσίδι.

    Απίστευτος αέρας και δυναμικά με ασυμπίεστο ήχο. Απίστευτο ταίριασμα των sub που αν δεν μου έλεγε ο Γιάννης ότι συμμετέχουν δεν θα έπερνα γραμμή.

    7422  28 May 2019  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Έχει περάσει πάνω από ένα 10ήμερο που επισκέφτηκα τον Γιάννη στον χώρο και τώρα βρίσκω λίγη ηρεμία για να γράψω 2 κουβέντες.

    Βρέθηκα κι εγώ λοιπόν στον χώρο του Γιάννη στην Θεσσαλονίκη και είχα την ευκαιρία να ακούσω από κοντά το σύστημά του.
    Είναι η πρώτη φορά που με φιλοξενεί και το γράφω καθώς δεν είχα την ευκαιρία να ακούσω το προηγούμενο setup.

    Χμμμ...
    Το πρώτο που έχω να πω είναι ότι δεν περίμενα να ακούσω αυτό που άκουσα... Περίμενα να ακούσω ένα καλό σύστημα αλλά το σύστημα του Γιάννη με εξέπληξε.

    Αυτά που μου τράβηξαν την προσοχή ήταν ο απίστευτος αέρας, η δυναμική άνεση και περιοχή του συστήματος με τρομερές δυνατότητες οδήγησης των μεγάλων ηχείων από του ψηφιακούς ενισχυτές. Το χαμηλό το ένιωθες στο στομάχι και αν ο Γιάννης δεν μου έλεγε ότι έπαιζαν και τα sub δεν θα το είχα καταλάβει ποτέ...

    Τρομερό ματσάρισμα και set up υπογούφερ - ηχείων με απίστευτη ομοιογένεια και συνεργασία, στα δικά μου αυτιά.

    Οι ψηφιακοί ενισχυτές με την metric έδιναν μαθήματα ακρίβειας, πιστότητας και απίστευτης ανάδειξης λεπτομέρειας. Εξαίρετη μουσική ροή αλλά και μουσικότητα που με έκαναν να απορώ για όσους λένε ότι οι ψηφιακές ενισχυτές βαθμίδες έχουν κλινικό ή ψυχρό ήχο.

    Ακούσαμε διάφορα είδη μουσικής και τα απόλαυσα όλα. Εντύπωση μου έκανε επίσης το πολύ καλό ηχητικό setup του συστήματος ως προς τον χώρο κάτι που σχολίασα επί τόπου στον Γιάννη καθώς ακούγαμε.

    Μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι είναι ένα από τα συστήματα που έχει μείνει στο μυαλό.

    Δηλώνω γοητευμένος από τα ηχεία, τους τελικούς, αλλά και την metric που δεν είναι τυχαίο που έχουν γραφτεί τόσα πολλά για αυτήν.

    Γιάννη σε ευχαριστώ και πάλι για την φιλοξενία και λίγες σε ημέρες ξανά ανεβαίνω.

    7423  2 Jun 2019  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Σ ευχαριστω για τα πολυ ομορφα σου λογια Παναγιωτη μου, περασαμε πολυ ομορφα!

    Σε περιμενω και παλι, και φυσικα φερε τις μουσικες σου η οτι αγαπας ν ακουσουμε!

    Εις το επανιδειν!

    7424  3 Jun 2019  
  • IoannisSweden

    IoannisSweden

    ACA Member

    Kalimera ,

    Yparxi mia thesi kai tin synatsisi 28 septemvrio ?
    Me ligi tixi tha eimai Athina tote :)

    / ACA member Jannis, Souidia.

    7425  9 Jun 2019  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλησπέρα Γιάννη
    Εγώ θα κάνω την συνάντηση... είσαι ευπρόσδεκτος σαν μέλος του ACA

    7426  9 Jun 2019  
  • IoannisSweden

    IoannisSweden

    ACA Member

    Hello Toptubes !

    Nai, giafto thelo na ertho :)
    Super. Tha prospathiso na ertho !

    7427  11 Jun 2019  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλό καλοκαίρι σε όλους..

    (Χρυσή, Ιεράπετρα, Δρακόδεντρα)

    drakodentra_xhrisi_ierapetra_01

    7428  31 Jul 2019  
 
page 619/620 rows 12/7432 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 158ms (19 queries, 118ms)