Τα λόγια της στιγμής ... (#483)

  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Καλημέρα!!!

    Τι κάνετε;;

    Τον καταλάβατε το σεισμό;

    Πρωινές ερωτήσεις, βαρύγδουπου χαρακτήρα!

    Αλλά ας τα παρουμε από την αρχή:

    Εκεί, περί την 1 μετά τα μεσάνυκτα, όταν όλη η φύσις ησυχάζει και κει που είσαι μεταξύ πρώτου και δεύτερου όνειρου, τσουπ ...
    ένα κουνηματάκι, σαν κάποιος να σε σπρώχνει για να ξυπνήσεις, επειδή είναι η ώρα για το σχολείο. Αλλά φευ! Δεν είναι παρά το γλυκό ταρακούνημα ενός τοσοδούλη σεισμούλη που σου υπενθυμίζει ότι τίποτα δεν είναι ακίνητο! Και ενώ προσπαθείς, μεταξύ ύπνου και ξύπνιου, να εντοπίσεις τι έχει γίνει, τελειώνει. Έτσι απλά! Και ενώ το φωτιστικό από πάνω σου κουνιέται ακόμα, εσύ γυρίζεις πλευρό και ξαναπιάνεις το όνειρο από εκεί που το είχες αφήσει.
    Μόνο που δεν προλαβαίνεις να παίξεις στην σκηνή δεύτερη, κλακέτα πρώτη ... να το πάλι! Αυτή τη φορά πιο έντονο!! "Σήκω!!!", ακούς μια αγουροξυπμημένη φωνή μέσα σου!
    "Σήκω και σήμανε συναγερμό, στο σπίτι!! Πρώτα τα γυναικόπαιδα! Όλοι κάτω από το τραπέζι!Πού βάλαμε τις σφυρίχτες; Θα μας φτάσουν οι κονσέρβες αν μείνουμε θαμμένοι; Νερό στα μπουκάλια βάλατε;" Πανικός!!!
    Πανικός μεν, ελεγχόμενος δε. Πράγμα που σημαίνει ότι πρυτάνευσε η λογική και η υπνηλία και τελικά... σεισμός ήταν και πέρασε! Φύλλο δεν κουνήθηκε στο σπίτι, παρά μόνο εκείνη η φωνή που σώπασε μόλις σταμάτησε το ταρακούνημα, αλλά ... αν θέλουμε, μπορούμε να είμαστε σε κατάσταση ετοιμότητας! Αλλά δεν συντρέχουν λόγοι, εφόσον τρίτο σεισμό δεν καταλάβαμε.

    Πρωί στις 6,πριν φύγω για δουλειά, ανοίγω τηλεόραση.
    5,1! Δοκάρι! Από μέσα μου, όλα εκείνα τα δευτερόλεπτα που κουνιόμουν, έλεγα: "4,8 - 4,9, στα 5 θα αρχίσω να το σκέπτομαι για εγκατάλειψη ύπνου!"

    Πάντως... αυτό ήταν!!
    Δεν μας ξεχνάει ποτέ ο Εγκέλαδος! Έτσι για να μας θυμίζει ότι υπάρχουν και πράγματα έξω από τον έλεγχό μας!

    Καλημέρα και καλή δουλειά σε όλους και μην ξεχνιόμαστε!!

    5785  18 Nov 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Καλημέρα σε όλους τους φίλους και καλή δουλειά...

    5786  20 Nov 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    καλημέρα στους φίλους, καλημέρα στην Γουάντα, καλημέρα σε όλους.. πέρασε ένα αρκετά αγχώδικο τριήμερο αλλά όλα οκ..

    το Σάββατο ωραίο meeting σε συστηματάρα όπου θ' ακούσουμε την περιβόητη "Λερναία Ύδρα" του Θεόφραστου κουρδισμένη δεόντως από τον γκουρού Τοπτιούμπη..

    5787  20 Nov 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Φίλοι μου σας παρουσιάζω το Banner (roll up) toy ACA που μόλις σήμερα παρέλαβα...

    Είναι φιλοτεχνιμένο από ένα φίλο...zoglair τον λένε...

    5788  22 Nov 2014  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Ωραιο Κυριακο!

    Που θα μπει ομως αυτο?

    Πες μου πως θα χουμε δωματιο στην εκθεση?

    5789  22 Nov 2014  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Όντως ωραία!

    Σήμερα το είδαμε κι από κοντά.

    5790  22 Nov 2014  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Καλημέρα φίλοι μου! Καλή συννεφιασμένη Κυριακή να έχουμε. Έχει κρύο έξω και ο καιρός είναι για ζεστό καφέ και μουσικούλες!

    Εξαιρετική η χθεσινή συνάντηση όπως και ο οικοδεσπότης Θεόφραστος!
    Το υλικό ανεβαίνει! Stay Tuned!

    5791  23 Nov 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Toptubes wrote:
    Φίλοι μου σας παρουσιάζω το Banner (roll up) toy ACA που μόλις σήμερα παρέλαβα...

    Για να μην το ψάχνεις... το έχω εγώ...

    5792  23 Nov 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Καλημέρα!!!

    Πολύ όμορφη η αφίσα!

    Κάτι από "Στον αστερισμό του ACA" μου θυμίζει...

    Ε, πώς να το κάνεις; Έχει και τη " Σφραγίδα Τελειότητας"!!

    Πότε είναι η έκθεση;

    Πότε θα στολίσουμε;;

    5793  23 Nov 2014  
  • scoup

    scoup

    Registered

    καλησπερα σε ολους..!!!

    Ενα συστημα ειναι καλο οταν σε κανει να βουρκωνεις !!!

    Dark side of the moon 1973

    5794  23 Nov 2014  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Καλημέρα σε όλους!

    Και καλή εβδομάδα να έχουμε. Άντε και σε λίγες ημέρες η γιορτή το Audio θα είναι εδώ!

    5795  24 Nov 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Καλημέρα σε όλους & καλή εβδομάδα!

    scoup wrote:
    Ενα συστημα ειναι καλο οταν σε κανει να βουρκωνεις !!!

    Και όταν είναι κακό επίσης......

    5796  24 Nov 2014  
 
page 483/620 rows 12/7432 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 136ms (19 queries, 98ms)