Euro_burdion 2010 (#2)

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    2ος προκριματικός γύρος χθες και η ιστορία συνεχίστηκε...
    Χαζο-μπαλάντες, φαλτσο-άριες και η γνωστή κιτς ατμόσφαιρα με τα άσχετα χορευτικά και τις ηλίθιες μεταμφιέσεις...
    Από τα 17 τραγούδια τα μόνα που ξεχώρισαν...

    - Κύπρος...//Jon Lilygreen & The Islanders - Life looks better in spring//...Ροκάκι με έναν Ουαλό πιτσιρικά και το συγκρότημα επί σκηνής με τζην και μακό...Φόρεσαν τα γυαλιά στις φαντεζύ ντίβες(προκρίθηκε)

    - Ιρλανδία...//Niamh Kananagh - It's for you//...Η νικήτρια του διαγωνισμού πριν από 17 χρόνια(1993)...Φωνάρα...συμπαθητικό τραγούδι(προκρίθηκε)

    - Ουκρανία...//Alyosha(Olena Kucher) - Sweet People... //...Με διαφορά το καλύτερο τραγούδι απ' όλα και μια από τις ωραιότερες παρουσίες...Κα-τα-πλη-κτι-κή φωνή και κουκλάρα, μόνη της επί σκηνής και ντυμένη(!!!)...Τραγούδι με τζαζ κατεύθυνση...καμία απολύτως σχέση με Γιουροβίζιον...(προκρίθηκε)

    - Σουηδία...//Anna Bergendahl - This Is My Life//...Κιθαρίστικη ροκ μπαλάντα, καλή φωνή και όμορφη παρουσία...(Δεν προκρίθηκε)

    - Κροατία...//Feminnem - Lako je sve//...Αυτή η συμμετοχή δεν έχι να επιδείξει τίποτα σπουδαίο από μουσικής άποψης...όμως το να κοιτάς το 'συγκρότημα' να τραγουδά...έστω και με κλειστό τον ήχο είναι άλλο πράγμα...παιδιά μη χάσετε το video...(Δεν προκρίθηκε)

    13  28 May 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Ο τελικός το Σάββατο...Αν δεν έχετε τίποτα πιο σοβαρό να κάνετε...δείτε το παρέα με μπυρο-σουβλακο-πιτο-γυρους...όπως προτείνει και το φιλαράκι μου ο Μιχάλης***...

    (***που αν δεν παραλάβει σύντομα τα 'κεραμικά'...τον βλέπω να παθαίνει καμιά μελαγχολία με την πορεία της ομαδάρας του.........Ααααααχ θα το τρέχουμε το καημένο παλληκάααααρι...)

    14  28 May 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    χαχαχαχαχαχ, τώρα τα είδα, καλά δεν θα σας φωνάξω να τα ακούσετε!

    15  28 May 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Θα μας φωνάξεις...και θα μας παραφωνάξεις...και θα κεράσεις και τα μπυρόνια(με μεζέ ενοείται)...

    16  28 May 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Aχ να έρθει εκείνη η μέρα και θα κεράσω όλο το aca!!!:)

    17  28 May 2010  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι στην Ευρώπη δεν ασχολούνται με Eurovision. Μόνο "εμείς" εκστασιαζόμαστε εμπρός σε αυτό το γελείο πανηγυράκι, με ατάλαντους και άσχετους καλλιτέχνες. Το ίδιο συμβαίνει και με το μπάσκετ όπου μόνο εμείς δίνουμε διαστάσεις θριάμβου στις νίκες μας και είμαστε "εθνικά υπερήφανοι" γι' αυτές. Στις ήττες κρυβόμαστε από ντροπή, και το κύρος της χώρας καταρρακώνεται. Αυτά...

    18  28 May 2010  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Κάτι που μου έχει μείνει, είναι του 2000 με το περίφημο τραγούδι του Ρακιντζή "sagapw και τα λοιπά και τα λοιπά"! Σπούδαζα Αγγλία και την επόμενη μέρα όλοι οι ξένοι συμφοιτητές μας took the piss out of us που λέμε, εγώ βέβαια δεν ήξερα καν ότι την προηγούμενη μέρα ήταν ο διαγωνισμός!

    19  28 May 2010  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Mikekan wrote:
    Κάτι που μου έχει μείνει, είναι του 2000 με το περίφημο τραγούδι του Ρακιντζή "sagapw και τα λοιπά και τα λοιπά"! Σπούδαζα Αγγλία και την επόμενη μέρα όλοι οι ξένοι συμφοιτητές μας took the piss out of us που λέμε, εγώ βέβαια δεν ήξερα καν ότι την προηγούμενη μέρα ήταν ο διαγωνισμός!

    Θα ήσουνα σε κανα χαιφιντελο_μάγαζο και θα άκουγες τίποτα tidal.............η γνωστή υπόθεσις.......

    Πάρε λίγο μάτι τώρα τη συμμετοχή της Κροατίας να συνέλθεις κάπως....

    20  28 May 2010  
 
page 2/2 rows 12/20 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 53ms (19 queries, 24ms)