Eurovision 2016 (#2)

  • rouli726

    rouli726

    Registered

    καλησπέρες σε όλους!
    καλώς τη wanda μας!
    δυστυχώς με έχει χτυπήσει αλύπητα μια ίωση και για αυτό δεν έχω ποστάρει νεότερα ακόμη....

    ευελπιστώ μετά το πάσχα που θα επιστρέψω από τις διακοπές να είμαι δριμύτερη και να σας..αποτρελάνω εντελώς τελείως με τας γιουροβιζιονικάς ανταποκρίσεις!

    Καλό Πάσχα σε όλους, προς το παρόν!

    13  23 Apr 2016  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Τους ματιάσαμε τους Ρουμάνους. Δεν θα συμμετέχουν στο διαγωνισμό. Η EBU ακύρωσε τη συμμετοχή τους λόγω ληξιπρόθεσμης οφειλής της Televiziunea Română (TVR).

    link

    14  24 Apr 2016  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Με τη δική μας συμμετοχή δεν έχουμε ασχοληθεί μέχρι τώρα.

    Ας δούμε κατ' αρχήν το τραγούδι που στέλνουμε.

    Χάρρυ Κλυνν - Λαϊστέρα άλλο μη κουνίεσαι.....

    Συγνώμη λάθος... αυτό στέλνουμε.

    Argo - Utopian Land (Greece) 2016 Eurovision Song Contest

    Κατά τη γνώμη μου, πρόκειται για μια προσπάθεια που πατά επάνω σε μια ιδέα που κάποτε μας έδωσε την πρωτιά (ποντιακή λύρα, νταούλι) αλλά μοιάζει με ό,τι πιο ασύνδετο έχω ακούσει μέχρι στιγμής στον διαγωνισμό... .

    Κατ' αρχήν ενώ έχει πιασάρικα σημεία, τη λύρα και το ρεφραίν, όλο το υπόλοιπο που είναι τύπου... rap απλά δεν κολλάει με τίποτε. Το δε video... δεν το κατάλαβα

    Ας θυμηθούμε πως το πιασάρικο ρεφραίν και η ποντιακή λύρα μας είχαν δώσει στο παρελθόν την πρώτη θέση.

    Helena Paparizou - My Number One (Greece) 2005 Eurovision Song Contest

    15  24 Apr 2016  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Καλησπέρα καλησπέρα!
    Έφτασε η ώρα για το φετινό διαγωνισμό, νωρίτερα από κάθε άλλη φορά.

    Απόψε, στην Globe αρένα, λαμβάνει χώρα ο πρώτος ημιτελικός της Eurovision, όπου θα έχουμε την ευκαιρία να απολαύσουμε 18 χώρες μεταξύ αυτών την δική μας χώρα και την αγαπημένη μας Κύπρο. Η Ελλάδα θα εμφανιστεί στην δεύτερη θέση με τους Argo και το «Utopian Land» ενώ η Κύπρος στην ενδέκατη με τους Minus One και το «Alter Ego». Οι δέκα χώρες με την υψηλότερη βαθμολογία, θα προκριθούν στον μεγάλο τελικό της 14ης Μαΐου 2016. Για τον πρώτο ημιτελικό, δικαίωμα ψήφου έχουν οι χώρες που διαγωνίζονται σε αυτόν, όπως επίσης η Σουηδία, η Γαλλία και η Ισπανία.

    Όπως διαβάζουμε στον ogaegreece.com, στον σχολιασμό για την Ελληνική αναμετάδοση θα έχουμε για άλλη μια φορά, την Μαρία Κοζάκου και τον Γιώργο Καπουτζίδη. Ο πρώτος ημιτελικός θα αναμεταδοθεί ζωντανά σήμερα 10 Μαΐου 2016 ώρα Ελλάδος 10:00 μ.μ. και μπορείτε να τον παρακολουθήσετε :

    1. ΕΡΤ1

    2. ΕΡΤHD

    3. www.ert.gr

    4. Eurovision TV

    5. YouTube Eurovision TV

    Ακόμη, όπως ανακοινώθηκε, ο καλλιτέχνης που θα εμφανιστεί στο διάλειμμα του τελικού, που οι τηλεθεατές συνήθως δεν το βλέπουν, θα είναι ο Justin Timberlake.

    Eκτίμησή μου είναι πως κι εμείς κι η κυπριακή αποστολή θα περάσει στον τελικό του Σαββάτου, αν και θεωρητικά ο 1ος ημιτελικός ειναι ο δυσκολότερος από τους δυο.
    Ευελπιστώ επίσης, η σκηνική εμφάνιση των συμμετοχών να μην μας απογοητεύσει όσο τα τραγούδια αυτά καθαυτά.

    Ο φίλτατος pleo στην πρώτη σελίδα έχει ποστάρει recap των 2 ημιτελικών οπότε δείτε τα να έχετε μια ιδέα του τί θα δούμε και θα ακούσουμε απόψε.

    Τις προβλέψεις μου για τον τελικό σας τις κρατάω για την Παρασκευή.

    υ.γ. πώς το λένε... "Καλή επιτυχία Ελλάδα" :)
    υ.γ.2. προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσε να βλέπω βίντεο και να μαθαίνω πληροφορίες από τις πρόβες. κάτι μου λέει από τα λίγα που είδα για τη συμμετοχή μας ότι θα ξαναθυμηθούμε την Παπαρίζου φέτος

    16  10 May 2016  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Θα τη θυμηθουμε σκηνοθετικως. Γιατι μουσικως... Η μερα με τη νυχτα.
    Καλη μας επιτυχια.

    17  10 May 2016  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Μαλιστα. Η αισθηση μου ειναι το κοινο κοιμηθηκε και αν μας δωσει κανα βαθμο η Κυπρος εχει καλως.
    Πολυ κατωτερη των προσδοκιων η σκηνικη παρουσια.
    Ακομα και οι σχολιαστες δεν σχολιασαν... .

    18  10 May 2016  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Προλαβαίνω να πάρω πίσω την πρόβλεψή μου για πρόκρισή μας στον τελικό?

    19  10 May 2016  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Μαθηματα σκηνοθεσιας αυτη τη στιγμη απο την Αρμενια.
    Η αλλιως πως κανεις ενα μετριο κομματι και μια μετρια φωνη φαβορι για να περασει ανετα.

    Και τωρα ενα απο εκεινα που ξεχωρισα... .

    20  10 May 2016  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Ρωσια τωρα. Αυτο που πιστευω οτι θα κερδισει.

    21  10 May 2016  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Τρομερο....

    Σκηνοθεσια Φωκας Ευαγγελινος γαρ.

    22  10 May 2016  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    κατα τη γνωμη μου αυτα που αξιζουν να περασουν ειναι φινλανδια, κροατια, αρμενια, σαν μαρινο, ρωσια, τσεχια, κυπρος, ισλανδια.

    κι επειδη μενουν 2 κενα, ευελπιστω μπας και χωθουμε χαχαχαχαχ
    υ.γ.μαλλον θα περασει κι η εσθονια αν κ δεν με αρεσε ο ξανθομπαμπουρας

    23  10 May 2016  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Γραψαμε ιστορια. Για πρωτη φορα δεν περασαμε σε τελικο.

    24  10 May 2016  
 
page 2/6 rows 12/67 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 103ms (19 queries, 62ms)