Eurovision 2015

  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Φοβήθηκαν..σου λέει αν κερδίσει η Ρωσία θα μας το κάνει, ο Πούτιν, κόκκινη επανάσταση! χαχαχαχαχα

    49  23 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Και το wining performance.

    Måns Zelmerlöw - Heroes (Sweden) - WINNING performance LIVE at Eurovision 2015

    Πράγματι επιστήμη το έχουν κάνει οι Σουηδοί. Μιλάμε για βιντεοκλιπ... πάνω στη σκηνή.

    50  23 May 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    μετά από τα ωραία βιντεάκια & σχόλια από Ρούλι & Πλεό σαν επίλογο αναρτώ τα 3 ωραιότερα & αρτιότερα τραγούδια του φετεινού διαγωνισμού, κατά την γνώμη μου πάντα..

     

    νο1.. Γερμανία : Ann Sophie - Black Smoke.. απίστευτη φωνή κάτι μεταξύ Tina Turner & Amy Winehouse

    Ann Sophie - Black Smoke (Germany) 2015 Eurovision Song Contest

     

    νο2.. Αυστραλία : Guy Sebastian - Tonight Again.. βάζω το βίντεο από την studio ηχογράφηση που έχει & hi-end_άδικο ενδιαφέρον.. οne take, αληθινά πνευστά, ωραία ατμόσφαιρα.. φωνάρα!!

    Guy Sebastian - Tonight Again (Australia) 2015 Eurovision Song Contest

     

    νο3.. Ιταλία : Il Volo - Grande Amore.. τρεις πιτσιρικάδες τενόροι με φωνές και στήσιμο επαγγελματιών όπερας..

    Il Volo - Grande Amore (Italy) 2015 Eurovision Song Contest

    51  23 May 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Βάζω και την τελική κατάταξη του χθεσινού διαγωνισμού ώστε να έχουμε μία συνολική εικόνα χώρας και βαθμολογίας.

    Η τελική κατάταξη είχε ως εξής:

    1. Σουηδία – 365 βαθμοί

    2. Ρωσία – 303 βαθμοί

    3. Ιταλία – 292 βαθμοί

    4. Βέλγιο – 217 βαθμοί

    5. Αυστραλία – 196 βαθμοί

    6. Λετονία – 186 βαθμοί

    7. Εσθονία – 106 βαθμοί

    8. Νορβηγία – 102 βαθμοί

    9. Ισραήλ – 97 βαθμοί

    10. Σερβία – 53 βαθμοί

    11. Γεωργία – 51 βαθμοί

    12. Αζερμπαϊτζάν – 49 βαθμοί

    13. Μαυροβούνιο – 43 βαθμοί

    14. Σλοβενία – 39 βαθμοί

    15. Ρουμανία – 35 βαθμοί

    16. Αρμενία – 34 βαθμοί

    17. Αλβανία – 34 βαθμοί

    18. Λιθουνία – 30 βαθμοί

    19. Ελλάδα – 23 βαθμοί

    20. Ουγγαρία – 19 βαθμοί

    21. Ισπανία – 15 βαθμοί

    22. Κύπρος – 11 βαθμοί

    23. Πολωνία – 10 βαθμοί

    24. Ηνωμένο Βασίλειο – 4 βαθμοί

    25. Γαλλία – 4 βαθμοί

    26. Γερμανία – 0 βαθμοί

    27. Αυστρία – 0 βαθμοί

    52  24 May 2015  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Καλημέρα!!!

    Ξεσπαθώσατε οι τσεκουράτοι ξημερώματα...

    Ε, ας γράψει κάποιος τον επικήδειο...εμ σόρρυ, τον επίλογο ήθελα να πω!

    Ας ξεκινήσουμε από το τέλος:

    Εκεί λοιπόν κατά τις 2πμ, το κοντέρ τερμάτισε αναδεικνύοντας νικητή το πλέον άρτιο τεχνολογικά κομμάτι.

    Με σειρά κατάταξης:

    1η Σουηδία
    2η Ρωσία
    3η Ιταλία
    4η Βέλγιο
    5η Αυστραλία
    6η Λετονία
    7η Εσθονία
    8η Νορβηγία
    9η Ισραήλ
    10η Σερβία

    Φέτος πρωτοτυπήσαμε και μεις:
    Εκείνο το 12άρι που ανταλλάζαμε με την Κύπρο;
    Αποτελεί ένδοξο παρελθόν.
    Εμείς πετάξαμε σε αυτή το 10άρι και κείνη το έπιασε και μας πέταξε πίσω ένα 8άρι, μην πουν οι λοιποί φίλοι μας ότι είναι στημένο το παιχνίδι μεταξύ μας... και φάμε καμιά γιούχα μέσα στη Βιέννη, εκτός από τη γιούχα που φάγαμε στη διαδικασία, με το γάντι βέβαια, αφού:

    10 πήραμε από Αλβανία, 5 από Αρμενία, 8 από Κύπρο!
    Και πάπαλα!
    Αυτό ήταν, του χρόνου πάλι, ευχαριστούμε που ήρθατε, μας κέρδισε το μπάσκετ!

    Εμείς, large όπως πάντα, δώσαμε:

    12 στην Ιταλία
    10 στην Κύπρος
    8 στην Ρωσία
    7 στην Βέλγιο
    6 στην Αλβανία
    5 στην Αυστραλία
    4 στην Σουηδία
    3 στην Λετονία
    2 στην Γεωργία
    1 στην Αρμενία

    Αλλά υπάρχουν και χειρότερα!!
    (Ναι, αλλά υπάρχουν και καλύτερα!!)

    53  24 May 2015  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Αυστρία και Γερμανία, από ένα κουλούρι!

    Τώρα θα μου πείτε, γείτονες δεν είναι και αυτοί;
    Γιατί δεν αντάλλαξαν από ένα 12άρι, συναμετάξυ τους, να πάνε λίγο ψηλότερα;

    Όχι!
    Κάποιος πρέπει να είναι τελευταίος και ξεκάθαρα!

    Προσωπικά, ήθελα να κερδίσει η Ιταλία.
    Μου άρεσε απίστευτα η Αυστραλία, αφού ο άνθρωπος ήταν η πιο επαγγελματική παρουσία του διαγωνισμού.

    Η Σουηδία έκανε τη διαφορά με την σκηνοθεσία και τα γραφικά, οκ! Δεν μπορώ να πω, ότι δεν είπα ουάου / ουπς, όταν το πρωτοείδα!

    Περίμενα την Ισπανία να πάει καλύτερα και ... μην βαράτε - η Κύπρος μου άρεσε και ... (Μάνο, τι έχουν τα στελέχη πολυεθνικής δηλαδή;) απλά ήταν ατμοσφαιρικό και εσωτερικής καύσεως το κομμάτι, εγώ πάντως το μήνυμα το πήρα και υπάρχει τουλάχιστον One Thing I Should Have Done, στη ζωή μου.

    Μηνύματα πήγαιναν και έρχονταν χθες βράδυ!

    Πάντως, το μήνυμα που μου ήρθε κατακούτελα, εκεί κάπου στη μέση της βαθμολογίας, ήταν:
    Δεν αρχίζουμε να γράφουμε κανένα κομμάτι χαρούμενο, ξεσηκωτικό, χορευτικό και δεν αφήνουμε τις μπαλλάντες και τις ανάσες και τα βαριαστενάγματα που δεν μας βγήκαν ποτέ σε καλό;

    Δεν είμαστε εμείς για παρακάλια και τελευταίες αναπνοές...
    Εμείς είμαστε για κέφι και αισιοδοξία, χαρά και ευτυχία, μέχρι να καταφέρουμε πάλι να γίνουμε The Number One!!

    54  24 May 2015  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μπράβο στην Έφη και στην Wanda... Pleo δεν σου λέω εσένα μπράβο για την παρουσίαση γιατί κανένα από τα κομμάτια που μου άρεσαν δεν εκθείασες... ελπίζω να κερδίσεις την εύνοια μου του χρόνου που μετά που θα έχει καεί η γούνα μας σε όλα τα υπόλοιπα, θα πάμε με τραγούδι super και θα χτυπήσουμε πρωτιά (εκτός από το κεφάλι μας στον τοίχο)

    55  24 May 2015  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Παρεμπιπτόντως:

    Guy Sebastian - Tonight Again (Australia) - LIVE at Eurovision 2015 Grand Final

    Chuck Armstrong You Got To Deal With It This Superworld

    Πράγματι soul ήταν η συμμετοχή της Αυστραλίας, γι' αυτό και πολύ ωραίο τραγούδι.

    56  24 May 2015  
  • rouli726

    rouli726

    Registered

    Ειλικρινά, ξανακοιτάζω την τελική κατάταξη και απορώ....Εσθονία-Γεωργία-Σλοβενία-Ρουμανία-Αρμενία-Λιθουανία,να μην πω και Αλβανία, είναι σε καλύτερες θέσεις από το δικό μας τραγούδι... ήταν καλύτερα τραγούδια? ήταν καλύτερες εμφανίσεις στη σκηνή? πιο ενδιαφέρουσες....?
    Δεν θα απαντήσω..... ρητορικές οι ερωτήσεις!

    Και το αντίθετο..Ισπανία-Γερμανία-Ηνωμένο Βασίλειο είναι χαμηλότερα από εμάς.

    Θα 'θελα να 'ξερα τί στο καλό ψήφιζαν οι θεατές κι οι επιτροπές φέτος!
    Όχι τίποτε άλλο, αν είναι μόνο η σκηνοθεσία, να στείλουμε τον Σπίλμπεργκ του χρόνου

    57  24 May 2015  
 
page 5/5 rows 12/57 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 49ms (19 queries, 17ms)