Συνάντηση ACA, 14 Ιανουαρίου 2017, Γιώργος Παπαεμμανουήλ (#4)

  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    37  15 Jan 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Οι γυναικείες παρουσίες, ομόρφυναν ακόμη περισσότερο την ήδη καταπληκτική βραδιά.

    38  15 Jan 2017  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Μια μουσική υπέροχη χρονιά ξεκινά..

    39  15 Jan 2017  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από εμένα στον Γιώργο και την Λουκία για την θερμή φιλοξενία και τις προετοιμασίες!

    Ο Γιώργος είναι εξαίρετος άνθρωπος και ήρεμη προσωπικότητα με ευγένεια και ειλικρίνεια που την έχω γνωρίσει από την πρώτη στιγμή που τον γνώρισα.

    Εχθές ήταν πραγματικά μία πολύ θερμή συγκέντρωση με πολύ κέφι και όρεξη με τους έντονους δεσμούς των μελών του ομίλου να γίνονται εμφανής μέσα από τις συζητήσεις και την επικοινωνία σε άριστο κλίμα!

    Πολύ κέφι πολύ χαρά και άψογη διάθεση. Παρουσία είχαν και τα δύο νέα μέλη που προστέθηκαν στον σύλλογό μας.

    Έτσι εχθές απολαύσαμε το σύστημα του Γιώργου από κοντά, του οποίο το άκουσμα ήταν μία εμπειρία. Υπέροχες φωνές, υπέροχη μουσική ροή, σαγήνευαν τον ακροατή σε κάθε μουσικό άκουσμα. Οι χάρες της λάμπες έδεναν άριστα με το ηχείο. Εξαίρετες μουσικές επιλογές και υπέροχο πρόγραμμα που μας καθήλωσε από την αρχή μέχρι το τέλος. Είδα πολλά μέλη να απολαμβάνουν την μουσική και να αφήνονται στο άκουσμα κάτι που φαινόταν από εκφράσεις και την γλώσσα του σώματος που εκδήλωνε στον καθένα ξεχωριστά τα μουσικά συναισθήματα.

    Την 'παράσταση΄έκλεψε ένα τραγούδι του οποίου δεν συγκράτησα σωστά το όνομα και παρακαλώ αυτούς που γνωρίζουν να βοηθήσουν. Νομίζω το έλεγαν Κούγκα ή κάπως έτσι.

    Εύχομαι να έχουμε μία καλή χρονιά και το 2017 να μας βρεί καλύτερα όλους. Πολύ καλύτερα!

    Τέλος θέλω να εκφράσω την χαρά μου που είδα από κοντά τον αγαπητό μας Νώντα!

    Καλή Χρονιά A.C.A. !

    40  15 Jan 2017  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Το βρήκαμε!

    Πέφτει απόψε βροχή Κατερίνα Κούκα

    41  15 Jan 2017  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    πριν γράψω κι εγώ τις προσωπικές μου εντυπώσεις να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο και στην σύζυγό του για την υπέροχη βραδιά, την περιποίηση, την φιλοξενία, τα εδέσματα και τις μουσικές..

     

    και συνεχίζω με τις προσωπικές μου εντυπώσεις από το ξεχωριστό σε όψι και ήχο σύστημα που ακούσαμε το Σάββατο.. αναφέρω εδώ τα στοιχεία που συγκράτησα και ήταν σε μέγιστο ποσοστό θετικά..

    - τα εξωπραγματικά δυναμικά, η εξαφάνιση στο χώρο και οι ανθρώπινες φωνές των Rehdeko.. τα 45 db γινόταν στιγμιαία 100 και επέστρεφαν έτσι απλά και απαραμόρφωτα.. οι φωνές υπερβολικά φυσικές καρφωμένες στην εικόνα σε άγχωναν για το πόσο δυνατά ή σιγά θα ακουσθούν.. οι συρμάτινες χορδές του μπουζουκιού, το όρθιο μπάσο, ο αχός από την περιρρέουσα ατμόσφαιρα του live έδινε την αίσθηση του "είσαι εκεί".. ένα πραγματικό "άγγιγμα ψυχής"!!

    - το ότι ο ιδιοκτήτης έχει το παρόν σύστημα μεγάλο χρονικό διάστημα.. η γνώση του κατόχου όσον αφορά στο σύστημα που ακούει πολλά χρόνια και γνωρίζει τόσο καλά.. το hi-end δεν είναι μόνο τράμπες και αλλαγές κάθε 6 μήνες των βασικών συσκευών του συστήματος, είναι μελέτη και βελτίωση των υπαρχόντων συσκευών.. προσωπικά χαίρομαι και σέβομαι τα διαχρονικά συστήματα..

    - Οι τεράστιες διαφορές από κομμάτι σε κομμάτι.. κάποιες κλασσικές ηχογραφήσεις άφησαν να φανούν οι αδυναμίες και οι ηχητικές τους ατέλειες.. άλλο ένα υπέρ, δεν μπορεί κάθε σύστημα να αποκαλύπτει αυτές τις διαφορές.. το ψηφιακό τελικά μπορεί να παίξει καλά!!

    - το dac, ο αδύναμος κρίκος.. είμαι λάτρης της αρμονίας.. τα πάντα στη ζωή μας είναι αρμονία είτε αυτή προέρχεται από μικρές διακυμάνσεις είτε από μεγάλες.. το σύστημα του Γιώργου είναι χτισμένο με προσοχή πάνω σε δυο σπάνια και παράξενα ηχεία τα οποία ηχούν εξαιρετικά ταιριασμένα με έναν επίσης πολύ καλό λαμπάτο ενισχυτή, σ' έναν πολύ όμορφο χώρο.. ταπεινή μου γνώμη, που την εξέφρασα και στο meeting, είναι ότι θα ταίριαζε με το σύστημα ένα εξελιγμένο καλό dac, ισάξιο των ανώτερης ποιότητας ενισχυτικών και ηχείων μιας και το σύστημα παίζει μόνο σε ψηφιακό επίπεδο..

     

    ευχαριστούμε και πάλι τον οικοδεσπότη για το υπέροχο meeting, ευχές σε όλα τα μέλη παλιά και νέα για το νέο έτος με ωραίες μουσικές..

    42  16 Jan 2017  
 
page 4/4 rows 12/42 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 73ms (19 queries, 45ms)