ένας αναλογικός Ελβετός

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    ο τίτλος του παρόντος είναι σε συνέχεια του νήματος ένας ψηφιακός Ελβετός..

    στις 30/12/2014 βρεθήκαμε 'ανεπίσημα' μια μικρή παρέα στον Βαγγέλη ο οποίος έχει επαναπατρίσει το σύστημα στο γνωστό του χώρο εδώ στην Ελλάδα..

    ο Κυριάκος ο οποίος κατέφθασε με μεγάλη καθυστέρηση από τρομερό μποτιλιάρισμα, ρύθμισε (με εμένα βοηθό να κάνω την αγγαροδουλειά ) τον βραχίονα με την νέα κεφαλή του raven, όπου το πράγμα ήρθε και έδεσε τέλεια..

    ακούσαμε λοιπόν το αναλογικό με την καιούργια κεφαλή και τα επίσης ολοκαίνουργια ενισχυτικά του Βαγγέλη τα CAT JL3.. εδώ θα ομολογήσω ότι το σύστημα του Βαγγέλη είναι από τα αγαπημένα μου με τον ήχο του ειδικά με το Vekian Dac να είναι κορυφαίος των κορυφαίων και να έχει μείνει ανεξίτηλος στ' αυτιά μου..

    αυτή τη φορά δεν ακούσαμε καθόλου ψηφιακό, δυστυχώς το σύστημα δεν έχει στηθεί ακόμα πλήρως, ακούσαμε μόνο βινύλια με τον ήχο να έχει όλα εκείνα τα καλά προηγούμενα στοιχεία καθώς και τα νέα που προσέθεσαν οι νέοι τερατώδεις (φανερά άστρωτοι) τελικοί της CAT..

    φυσικά η παρέα ήταν τέλεια μαζί με την Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα τις ωραίες λιχουδιές και τα ποτά, ευχαριστούμε τον Βαγγέλη, θα ακολουθήσουν κάποιες φοτος..

    1  6 Jan 2015  
  • geno

    geno

    Registered

    2  6 Jan 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    3  6 Jan 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    4  6 Jan 2015  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Το όνομα της κεφαλής Μάνο;

    5  7 Jan 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    μια Dynavector (ακριβή).. δε θυμάμαι ποια ακριβώς.. αν θυμάται ο Κυριάκος ας μας πει ή ο ίδιος ο Βαγγέλης.. επίσης αν κάποιος έχει τις φοτος με την παρέα ας τις ανεβάσει..

    6  7 Jan 2015  
  • RHAPSODY

    RHAPSODY

    ACA Member

    Dynavector XV 1S, με αναβαθμισμένο cantilever.

    Φωτογραφίες έρχονται

    7  10 Jan 2015  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Καλορίζικοι οι νέοι τελικοί και καλοάκουστοι!!!

    Είχα γνωρίσει τον Βαγγέλη από κοντά πριν χρόνια. Ήμουν μικρότερος τότε και ούτε φανταζόμουν ότι θα βρισκόμουν στο ACA μερικά χρόνια αργότερα. Είχαμε βρεθεί σε μια έκθεση στο δωμάτιο της Symphonic Emporium ακούγοντας τα Montana XP με τους Cary anniversasy και μου έλεγε πόσο καλύτερα παίζουν με CAT... Θυμάμαι επίσης που μου έλεγε ότι μόλις είχε αγοράσει τα ηχεία του (KAS) και πώς ετοίμαζε τον χώρο που θα έστηνε το σύστημά του.

    Από τότε δεν τον έχω συναντήσει ξανά. Δεν έτυχε.

    Καλοάκουστα και πάλι!

    8  10 Jan 2015  
  • George

    George

    Registered

    Βαγγέλη καλωσόρισες, μας έλειψες καιεσύ και το super σύστημά σου.

    9  13 Jan 2015  
  • RHAPSODY

    RHAPSODY

    ACA Member

    Έστω και αργοποπημένος λόγω κυκλοφορίας, ο χειρούργος κατεύθασε.
    Τα εργαλεία του επειασαν ενα τραπέζι !
    Η επεμβαση χρειάστηκε 2 ημίχρονα.
    Απόλυτη επιτυχία.
    Η XV 1S εγκαταστάθηκε.
    Περισσότερα σε επόμενη φάση......δουλεύω αύριο.

    10  13 Jan 2015  
  • RHAPSODY

    RHAPSODY

    ACA Member

    Η φωτό δεν θέλησε να έρθει

    11  13 Jan 2015  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    η φωτό ήρθε και απεικονίζει τον γνωστό τύπο Top-Tubes να χεριάζει το πικάπιον του Ευάγγελου..

     

    kyriakos_built_vangelis_01

    12  15 Jan 2015  
 
page 1/2 rows 12/17 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 56ms (19 queries, 22ms)