Συνάντηση ACA 29 Μαρτίου 2014, Στ. Γιαννούλης

  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Θα εχω να πω αρκετα, μετα απο εξαντλητικα τεστ, καθ' οτι μερικες ΜΜ με εξεπληξαν...
    Επειδη ομως αυτες οι συγκρισεις θελουν πολυ χρονο, το βλεπω για μετα απο κατι μηνες!
    Ειναι και πολλες οι ατιμες...και παιζουν τοσοι πολλοι παραγοντες μπαλα ταυτοχρονα, που θελει πολυυυυυ υπομονη και προσπαθεια...
    θαχουμε να "τσακωνομαστε" για καιρο!

    49  3 Apr 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Alex, δεν υπάρχει κόντρα, κουβέντα να γίνεται... ο Κρητικός φταίει αυτός και εάν είναι ultra υπαίτιος , η συνέχεια των εξελίξεων στο //θέμα του//

    50  3 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    λέτε ρε παίδες ν' αρμενίζουμε στραβά τόσα χρόνια όλοι εμείς και όλοι οι ανά τον κόσμο χαϊφιντελάδες??? μακάρι να είναι έτσι.. οι ΜΜ είναι και φθηνότερες.. άκουσα κάτι και για εικοσάρικο..

    είμαστε ανοιχτοί είπαμε στις προκλήσεις και στις προσκλήσεις.. απλά τα πράγματα πρέπει να τεκμηριώνονται.. οκ..

    ίσως ήταν και δικό μου λάθος-παράφραση να γράψω για σύγκριση με τις MC.. κανένας δεν είπε κάτι τέτοιο..

    51  3 Apr 2014  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Έλα έλα...Πιάνεστε..Έριξα λίγο λάδι στη φωτιά και εγώ να έχει σούσουρο.

    52  3 Apr 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Manos_Bits wrote:
    άκουσα κάτι και για εικοσάρικο...

    Ο Σταμάτης (στον πρόλογό του) εννοούσε ότι κάνει μια κεφαλή (JVC Z1) μεταχειρισμένη τόσο (συνήθως την βρίσκεις στα διπλα λεφτά και χωρίς βελόνα), μετά σε αυτήν να υπολογίσεις το κόστος μια SAS βελόνας και για την JVC Z1 στοιχίζει $133 συν τα μεταφορικά. Να υπενθυμίσω ότι στην SAS βελόνα το στέλεχος είναι Boron...

    53  3 Apr 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μάνο φίλε μου αν οι ΜΜ ήταν καλλίτερες από τις MC απλά οι MC δεν θα υπήρχαν. Όμως οι MM έχουν να λύσουν ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα που δεν νομίζω να λυθεί ποτέ καθώς καλούνται να μετακινήσουν πολύ μεγάλη μάζα (moving magnet) δηλαδή η βελόνα-καντηλέβερ μετακινεί τον μαγνήτη που έχει μεγάλη μάζα και βάρος... στην περίπτωση των MC η μάζα είναι πολύ μικρή έως αμελητέα καθώς τα τυλίγματα που είναι σε κίνηση είναι πολύ μικρά... δεν είναι τυχαίο που όλοι στράφηκαν στις MC. Βέβαια είναι και μερικές ΜΜ που είναι πράγματι πολύ καλές αλλά όλες τους έχουν ένα βασικό πρόβλημα... είναι πολύ αργές σε σχέση με τις MC αδελφές τους...

    54  3 Apr 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Κυριάκο φιλε μου, επειδή εδώ είπα (χρονικά πριν από το μήνυμα σου) ότι δεν θα ξαναγράψω για κεφαλές κλπ. Μπορώ όμως να σε μεταφέρω σε ξένο φόρουμ (stereophile)...

    55  3 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Βασίλη φίλε μου.. επειδή δλαδή βγήκε o παραδοσιακός Jan Vigne και έγραψε στο stereophile δυο βλακείες, τον οποίον στη συνέχεια το stereophile ΜΠΑΝΑΡΙΣΕ πρέπει δηλαδή να χάψουμε αυτά που έγραφε?? εμείς γνώμη και αυτιά δεν έχουμε??

    56  8 Apr 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Βρε γιαυτό το έβαλα...

    ΥΓ. Έτσι και αλλιώς η κουβέντα μεταφέρθηκε στο νήμα του Anton...

    57  8 Apr 2014  
  • VasilisM

    VasilisM

    ACA Member

    Με τον Σταμάτη Γ. ξαναβρεθήκαμε χθες... στο σπίτι του (γείτονα) Μάνου Κ.... ο αντίπ έχει και φωτογραφικό υλικό!

    58  8 Apr 2014  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    δεν μπόρεσα να έρθω αν και το ήθελα πολύ.. για ανοίχτε θέμα και ρίχτε υλικό..

    59  8 Apr 2014  
 
page 5/5 rows 12/59 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 85ms (19 queries, 53ms)