Μηνιαία Συνάντηση ACA 25 Ιανουαρίου 2014, Άκης Μιχαλόπουλος (#12)

  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    στην τρελλα επανω...

    133  1 Feb 2014  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    OK, με πεισατε.αυριο παραγγρλνω τα grande utopia για το wc μου,και θα φωνάξω τον κοτσιδη για φωτογραφιες,με το αζημιωτο βεβαια.

    134  2 Feb 2014  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Πρεπει να εχεις μεγαλο W.C.........

    135  2 Feb 2014  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    οσο ένα γιαπονεζικο σπιτι...

    136  2 Feb 2014  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Εεεε... τοτε παρε οποιο ζευγαρι ΜΕΓΑΛΟ JBL! θελεις ειναι τοσο κακα ηχεια που θα σε "βοηθανε" στην εκκενωση.......

    137  2 Feb 2014  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    χησιμοποιω ηδη ένα JBL για βοηθητικο wc,αστο Αντωνη,ουτε εσυ ουτε κοτσιδης διαβασατε αυτά που εγραψα,ας μην το συνεχισουμε.ΖΗΤΩ Η JBL.

    138  2 Feb 2014  
  • antkots

    antkots

    Registered

    Ζητω τα μεγαλα ηχεια........ολα τα μεγαλα σε μεγεθος ηχεια!!!

    139  2 Feb 2014  
  • Pleo

    Pleo

    Registered

    Αυτό με τα μεγάλα ηχεία και τη ζήτηση στην Ασία ισχύει και για τα prestige της Tannoy. Τουλάχιστον αυτό μου επαναλάμβανε σε αντίστοιχες ερωτήσεις η Tannoy παλιότερα (γιατί στην Ελλάδα το μερίδιο αγοράς για τέτοια ηχεία είναι... ανύπαρκτο).

    Τώρα αν είναι σωστό μεγάλο ηχείο σε μικρό χώρο (ή περίεργο χώρο) για κάποιον που το θέλει, μάλλον περνάει σε δεύτερη μοίρα. Μπορεί οικειοθελώς να έχει αποφασίσει να συμβιβαστεί με τα όποια προβλήματα προκειμένου να έχει κάποια χαρακτηριστικά που εκείνος θέλει.

    Τα χαρακτηριστικά μπορεί και να μην είναι απαραίτητα τεχνικά. Στα μεγάλα prestige ένα χαρακτηριστικό είναι το... επιλεγμένο ουίσκυ που δίνουν μαζί με το ηχείο

    140  2 Feb 2014  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Το ουίσκυ κάποια στιγμή θα φύγει.Τα προβλήματα όμως θα μείνουν (στους Ασιάτες και στους μικρούς τους χώρους).
    Περι ορέξεως...

    141  2 Feb 2014  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Αλλο ξεκινησαμε, αλλου καταληγουμε….
    Για να βαζουμε τα πραγματα στη θεση τους, γουστο του και καπελο του του καθενος με το μεγεθος… το θεμα ειναι αν θελει να ακουει η᾽να μοστραρει και να ¨βλεπει¨(και να δειχνει) ογκο μπροστα του. Αν θελει να ακουει σωστα υπαρχουν κανονες… μεγαλο ηχειο ισον και μεγαλος χωρος και αναποδα.
    Βεβαια γουστο του και καπελο του, του καθενος, ειπαμε… αν θελει να κυκλοφορει σε στενοσόκακα και παιρνει 7 μετρα λιμουζινα αντι να παρει ενα καλο μινι αυτοκινητο…
    Στο συγκεκριμμενο θεμα, ο Ακης εχει πετυχει πολυ καλο συνδιασμο, μεγεθους ηχειου - χωρου για να πετυχει αυτο που ηθελε…. σε αλλους μπορει να αρεσει αυτη η προσεγγιση σε αλλους οχι. Το θεμα ειναι αν το πετυχε και ειναι αυτος ευχαριστημενος, εγω αν και ειμαι απο την … αλλη μερια, του βγαζω το καπελο!

    142  2 Feb 2014  
 
page 12/12 rows 12/142 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 45ms (19 queries, 17ms)