Μηνιαία Συνάντηση ACA 25 Ιανουαρίου 2014, Άκης Μιχαλόπουλος

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εδώ και πάλι για άλλη μία χρονιά, για άλλη μία καθιερωμένη μηνιαία συνάντηση του ACA, για άλλη μία κοπή πίτας στο σπίτι του συνήθως ύποπτου φίλου και μέλους μας, Άκη Μιχαλόπουλου.

    Τέτοια κοσμοσυρροή σε πολύ λίγες συναντήσεις είχαμε δει καθώς το νέο super ηχείο, τα νέα μονομπλόκ (τέσσερα παρακαλώ) και ο νέος προ ήταν όπως αποδείχτηκε μεγάλος μαγνήτης...

    1  26 Jan 2014  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Να πω ότι η συνάντηση ήταν απλά φοβερή και όσοι δεν μπόρεσαν να έλθουν απλά έχασαν μια πολύ μεγάλη εμπειρία...

    Παραδίδω την σκυτάλη στην Wanta που μας έχει πάντα πλούσιο φωτορεπορτάζ με το ανάλογο σχόλιο...

    2  26 Jan 2014  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Το τελευταίο σχόλιο με πόνεσε πάρα πολύ! Πραγματικά κρίμα που έχασα την συνάντηση.

    Αναμένουμε εντυπώσεις και σχόλια και εύχομαι κάποια στιγμή να μπορέσω να ακούσω από κοντά το σύστημα του Άκη.

    3  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Δέχομαι τη σκυτάλη και είμαστε έτοιμοι να μπούμε στον αγωνιστικό χώρο!

    Καλημέρα σε όλους και καλή κούρσα μέσα από μια υπέροχη μουσική και όχι μόνο, βραδιά που μας πρόσφεραν οι φίλοι μας Άκις και Μαίρη!!

    4  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Αναζητώντας την Aπόλυτη Mουσική Utopia

    Χρησιμοποίησα την λέξη «Αναζητώντας» σκόπιμα, καθώς αναγκάστηκα να τροποποιήσω τα αρχικά μου σχέδια για την παρουσίαση, αφού με περίμενε μια μεγάλη έκπληξη από το πρώτο κιόλας βήμα, στο σπίτι του Άκι.

    Είχα πει ότι αυτή τη φορά θα πάω διαβασμένη για τα ηχεία και θα κάνω εγώ την έκπληξη, αλλά … τελικά έπαθα κατάπληξη, καθώς άλλα ηχεία περίμενα και άλλα με βρήκαν!!

    Και ενώ έχω προετοιμαστεί για τα STELLA Utopia, όπως αναφέρονταν στο προφίλ του οικοδεσπότη, βρέθηκα σε δύσκολη ψυχική κατάσταση, όταν αντίκρισα κάτι τελείως διαφορετικό!

    Ο οικοδεσπότης είχε προειδοποιήσει: Θα υπάρχουν πολλές εκπλήξεις, αλλά εγώ ουδέποτε πήρα το μήνυμα!
    Και ιδού η έκπληξη της βραδιάς!

    Ένα τελείως διαφορετικό από τα συνηθισμένα ηχείο!
    Με την αίσθηση του μοναδικού και τη λεπτομέρεια του "κατασκευασμένου γι αυτό το σκοπό"

    5  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Παρόλα αυτά, όσοι πορευόμαστε παρέα με την μουσική δεν σταματάμε ποτέ να προσπαθούμε να προσεγγίσουμε το ιδανικό, το άπιαστο, το φανταστικό, το τόσο καλό για να είναι αληθινό!! Και αυτό ναι! Είναι η έννοια της Ουτοπίας αλλά αυτής που δεν είναι μόνο η άπιαστη τελειότητα αλλά χαράζει την πορεία μας με πυξίδα την αισιόδοξη άποψη της ζωής και τη δυνατότητα της ψυχής να ονειρεύεται και να ελπίζει μέσα από την Μουσική!!!

    Ε, μια τέτοια πορεία χαράχθηκε χθες το βράδυ στο σπίτι του Άκι και της Μαίρης, με οδηγούς τα δύο τεράστια ηχεία, που το όνομά τους δεν κατάφερα να το συγκρατήσω, όσο φιλότιμες προσπάθειες και αν κατέβαλα. Οπότε τις πληροφορίες για το Σύστημα τις αφήνω και πάλι στους ειδικούς του χώρου μας και περιορίζομαι μόνο σε αυτό που κάνω πάντα σε όλες τις συναντήσεις που έχω την τιμή να συμμετέχω!

    Άκι και Μαίρη, το να παρουσιάσω την συνάντηση στο ζεστό σπιτικό σας είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω για να σας ευχαριστήσω για φιλοξενία σας!

    6  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Έτσι, χθες βράδυ, είχαμε τη χαρά και την δυνατότητα να προσεγγίσουμε την δική μας μουσική ευτυχία, ταξιδεύοντας μέσα στο μουσικό όνειρο που είχε διαλέξει για μας ο οικοδεσπότης.

    Όμως η βραδιά είχε μόλις ξεκινήσει και όσοι φτάναμε σιγά σιγά, παραδοθήκαμε στην χαλαρή κουβεντούλα με την ευχή αυτός ο χρόνος, που μόλις ξεκίνησε, να είναι ο καλύτερος, όπως πολύ εκφραστικά τραγουδούσε ένας παλιός αγαπημένος τραγουδοποιός...

    Τρεις φίλοι μοιράζονται τα όσα τους γνωρίζει ο κ. Χρήστος ...

    7  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Εκεί κοντά και ο φίλος μας ο petkef με τον κ. Σιμόπουλο!
    Δεν άκουσα τι έλεγαν αλλά δίκιο είχαν!

    Αν και ο Πέτρος μου ζήτησε οι φωτογραφίες να τον δείχνουν λίγο πιο αδύνατο, έκανα ότι μπορούσα!
    Πέτρο, μην ανησυχείς.
    Μια χαρά είσαι!
    Απλά ο φακός μας προσθέτει λίγο βάρος αλλά είναι ψεύτικο!
    Και γω πάντα τον ίδιο φόβο έχω...

    Το παν είναι να χαμογελάμε και να το διασκεδάζουμε!!!!

    8  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Να 'μαστε και μεις!!!

    Η γυναικεία ομάδα, power!!
    Δεν ξέρω πώς μας βρίσκετε, αλλά δίνουμε μια ευχάριστη νότα στην ατμόσφαιρα!

    Εδώ, η Μαρία, η Κατερίνα σύζυγος petkef και moi aussi μαζί με την οικοδέσποινα!!

    9  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Κατέφτασε και ο Πρόεδρος και οποία παράλειψις!!
    Σημασία δεν μου έδωσε.
    Μόνο, πήγε πιο κει και συνομιλούσε με τον Αντώνη και τον κ. Τσαντουλή.

    Βέβαια, μετά δικαιολογήθηκε αλλά ήταν αργά για δάκρυα!
    Δεν τον συγχώρησα!

    10  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Λίγο πιο πέρα στην τραπεζαρία ο Απόστολος και ο Τάσος απορροφημένοι σε κάτι πολύ σημαντικό που επιφυλάσσομαι να σας πω τι ήταν (βασικά δεν άκουσα ) ...αλλά συμφωνώ απόλυτα!

    Δεν με παίρνει να διαφωνώ στις συναντήσεις, αλλιώς θα περάσει κρίση το επάγγελμα και σεις θα μείνετε απληροφόρητοι

    Οπότε ...

    11  26 Jan 2014  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ο οικοδεσπότης πίσω από τον μπουφέ δίνει τις οδηγίες του στους παρευρισκομένους, προκειμένου όλα να είναι υπό έλεγχο!

    Δεν ξέρω αν συμφωνεί ο jadis, αλλά για μια πετυχημένη βραδιά έχει σημασία και η παραμικρή λεπτομέρεια!!

    12  26 Jan 2014  
 
page 1/12 rows 12/142 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 48ms (19 queries, 19ms)