Μηνιαία Συνάντηση ACA 14 Δεκ 2013, Πάνος Αδαμόπουλος

  • Tsantoulis_Vas

    Tsantoulis_Vas

    Registered

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Πάνο και στην ευγενέστατη σύζυγό του για την εξαιρετική φιλοξενία και την εγκάρδια υποδοχή !
    Εύχομαι στο συμπαθέστατο ζευγάρι ο ερχόμενος υιός να είναι υγιής και να τους γεμίσει ευτυχία και χαρά!

    Η συνάντηση ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα και με άφησε με πολύ ευχάριστη «επίγευση».
    Οι εκτιμήσεις μου συνοπτικά εντοπίζονται στα εξής :

    1) Μου έκανε εξαιρετική εντύπωση η ακριβής και λεπτομερής αναφορά του Πάνου στις επί μέρους συνιστώσες του συστήματος του. Θεωρώ αναγκαίο το αυτονόητο:
    Η επίσκεψη ,στον χώρο κάποιου μέλους, δεν αποσκοπεί απλά σε μια συνάντηση φίλων. Αυτό μπορεί να γίνει και σε οποιονδήποτε χώρο. Από την στιγμή που μαζευόμαστε στον χώρο κάποιου ,εκείνο που προέχει είναι η ειδική ενημέρωση.

    Ενημέρωση που αφορά στην προσωπική φιλοσοφία του οικοδεσπότη όσον αφορά στην προσέγγιση του hobby και στην ιδιαιτερότητα σχεδίασης και λειτουργίας των επί μέρους συσκευών. Είναι τραγικό κάποιος να μην «γνωρίζει» τα μηχανήματα του και να παρουσιάζει αυτά με κοινότοπες ,ανούσιες και άχρηστα συνοπτικές αναφορές.
    Ο Πάνος εδώ απλά πήρε άριστα.

    2) Το σύστημά του Πάνου μου άρεσε ! Είχε καλή τονική ισορροπία, εκτεταμένο συχνοτικό «εύρος» , καλή λεπτομέρεια , καλά δυναμικά χαρακτηριστικά και επαρκώς τρισδιάστατο χαρακτήρα. Θα ήθελα να ξανακούσω το σύστημα μόνος μου, καθήμενος στην ιδανική θέση , με οικείο σε μένα πρόγραμμα.

    Πάντως είχα σαφώς την αίσθηση ότι το σύστημα δεν προέκυψε από ένα ετερόκλητο συνονθύλευμα μηχανών που υπαγορεύτηκε από reviews και χαζοχαρούμενες συμβουλές «γκουρού» του χώρου. Μου αρέσει που ο Πάνος το ψάχνει αρκούντως μεθοδικά και συνθέτει τις επιλογές του με βάση συγκεκριμένες- καθορισμένες στοχεύσεις και ηχητικές επιδιώξεις.

    1  16 Dec 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Βασίλη σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου όπως και για τα θετικά σου σχόλια που με τιμούν ιδιαίτερα!

    Ευχαριστώ επίσης όλους όσους με τίμησαν με την παρουσία τους στη συνάντηση αλλά και όσους δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν.

    Ήταν η πρώτη μου συνάντηση όντας μέλος του ACA και ήθελα όλα να κυλήσουν ομαλά και ευχάριστα.

    2  16 Dec 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Όσοι λοιπόν βρέθηκαν το Σάββατο στο σπίτι μου είχαν την ευκαιρία να ακούσουν το σύστημά μου το οποίο αποτελείται από τα εξής συστατικά:

    Analog Source: Nottingham Analogue Interspace Rega RB300+Clearaudio Aurum
    Digital Source: Marantz CD 6OOO OSE Limited Edition
    Amplifier: Luxman SQ-38U tube integrated amplifier with built in tube phono stage
    Speakers: Audio Physic Scorpio II
    Cables: The Chord Cobra (interc)
    Ultralink Excelsior Time Alligned (speakers)
    Audio Agile (power)
    Power Conditioner:Audio Agile Line power

    3  16 Dec 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Λίγες ώρες πριν την συνάντηση.

    4  16 Dec 2013  
  • panos_adgr

    panos_adgr

    ACA Member Audio Addicted

    Το πρόγραμμα που είχα επιλέξει για την συνάντηση ήταν πολύ μεγάλο και έτσι κατά την διάρκεια των ακροάσεων περιορίστηκα στα παρακάτω μουσικά θέματα, που τελικά δεν ήταν λίγα. Το αντίθετο μάλιστα.

    1)Χάρης και Πάνος Κατσιμίχας - Παίξε βραχνή μου φυσαρμόνικα (LP)
    2)Χάρης και Πάνος Κατσιμίχας - Προσωπικές Οπτασίες(LP)
    3)Andreas Vollenweider - The Woman & The Stone(CD)
    4)Σταμάτης Σπανουδάκης - Πόλεμος(CD)
    5)Σταμάτης Σπανουδάκης - Κατακτήσεις(CD)
    6)Cris Spheeris - Dia del Sol(CD)
    7)Kayah & Bregovic - Tabakiera(CD)
    8)Pink Floyd - Mother(CD)
    9)Pink Floyd - Nobody home(CD)
    10)Tchaikovsky - Swan Lake, Op. 20: Act 1. Valse(CD)
    11)Stokowski - Liszt Hungarian Rhapsody No.2(CD)
    12)Carol of Harvest - Somewhere At the End of the Rainbow(LP)
    13)Esperanto Rock Orchestra - Obsession(LP)
    14)Lucifer's Friend - Ride In The Sky(LP)
    15)Lars Danielsson - Yerevan ( Hamasyan, Tigran)(LP)

    Το πρώτο μάλιστα λόγο όμορφων στοίχων αφιερώθηκε σε όλους τους παρευρισκόμενους της συνάντησης.

    Για σχόλια και εντυπώσεις θα λάβετε γνώση από τους παρευρισκόμενους της συνάντησης.

    5  16 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Το Σαββάτο είχαμε την μηνιαία συνάντηση του συλλόγου μας στο σπίτι του αγαπητού νέου μέλους μας Πάνου Αδαμόπουλου.

    6  16 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Κατηφορίσαμε κατά τον Πειραιά αργοπορημένοι όπως πάντα, έτσι για να αγχώσουμε τους οικοδεσπότες...

    Φτάνοντας βρίσκουμε τον Πάνο να λάμπει και να ετοιμάζει τους δίσκους για την παρουσίαση και την ευγενέστατη σύζυγό του Καλλιόπη γεμάτη αγωνία για το πότε θα εμφανιστούν οι φίλοι-μέλη του ACA και εμένα από την άλλη μεριά να την "κουρδίζω" ότι δεν θα έλθει κανένας...

    7  16 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Τα παρεάκια άρχισαν αργά αλλά σταθερά να κάνουν την εμφάνιση τους και η συνάντηση να αρχίζει...

    8  16 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μία ευγενέστατη δεσποινίς η Χρύσα, φίλη και συνεργάτης του Πάνου έκανε τα πάντα για να περνάμε ευχάριστα και κερνούσε ασταμάτητα...

    Συγνώμη αλλά και λόγω των ημερών είχε και κέρατα... πολλά!!!

    9  16 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Εδώ ο Ανδρέας σε μία από τις συνήθεις αγορεύσεις του με χαμόγελο όπως πάντα...

    10  16 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    11  16 Dec 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    12  16 Dec 2013  
 
page 1/5 rows 12/52 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 86ms (19 queries, 53ms)