Συνάντηση - Ακρόαση Στον Χρήστο (Πιλότο)

  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Τα συγκεκριμένα ηχεία ήταν (και θα είναι) πόθος!

    Από μικρό παιδί θυμάμαι τα συναισθήματα που μου προκάλεσαν όταν έπεσε στα χέρια μου το επίσημο prospectus της Tannoy.
    Το βασιλικό στέμμα σε προϊδεάζει για το τι μπορεί να ακολουθήσει, όταν αρχίσουν να σου «μιλούν»!

    Και ναι!
    Τα λόγια είναι λίγα για να περιγράψω αυτό που έζησα χθες στο σπίτι του, μόλις έγινε η αποκάλυψη!

    Το πρώτο συναίσθημα που μου ένιωσα όταν τα είδα (χωρίς ακόμα να τα ακούσω) ήταν:
    ΔΕΟΣ!!

    Το δεύτερο που ένιωσα ήταν:
    ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΓΓΙΓΜΑ ΨΥΧΗΣ!

    133  17 Nov 2013  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Η ακρόαση έγινε μέσω του θηρίου της Popcorn, το οποίο ήταν φορτωμένο με σκληροδίσκι 2 TB μουσικών αρχείων, όλα υψηλής ανάλυσης σε WAV παρακαλώ…

    Κουρκούνης speaking σε dac και ενισχυτικό και φύγαμε!!!

    Ο ήχος πραγματικά σου μιλάει!
    Αν κλείσεις τα μάτια, σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι μέσα στη μουσική, ανάμεσα στην ορχήστρα, θεατής σε συναυλία, σε μπουάτ, ή θαμώνας σε κάποιο μπαράκι της Νέας Υόρκης, πίνοντας το παλαιάς ωρίμανσης 18άρι από τα δρύινα βαρέλια…

    134  17 Nov 2013  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Ένας αξέχαστος ήχος!
    Μπορώ με άνεση να τον χαρακτηρίσω ως το «φυσικότερο άκουσμα» που έχω νιώσει από κάτι «μη ζωντανό»!

    Αλλά... τι να δείχνει άραγε ο Τάκης εκεί κάτω???

    135  17 Nov 2013  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Η εταιρία ξέρει πολύ καλά να προσέχει τους premium πελάτες της!!!
    Εύγε στην TANNOY!!!

    136  17 Nov 2013  
  • delamostre

    delamostre

    ACA Member

    Ένα σύστημα που καταδεικνύει, την ώριμη πλευρά των απόψεων του οικοδεσπότη για τον ήχο!

    Κε Χρήστο σ’ ευχαριστώ από καρδιάς για την πρόσκληση και την ευκαιρία που μου έδωσες, να μπω έστω και νοητά στην αίσθηση του αληθινού - του πραγματικά εξαιρετικού αντρικού ήχου!

    Εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να απολαμβάνεις το υπέροχο αυτό σύστημα, που με πολύ κόπο έστησες, δίνοντάς σου το συναίσθημα της ψυχής αβίαστα, σε σένα και τους καλούς φίλους σου!

    Θέλω να κλείσω την αναφορά μου με μια φράση:
    Respect μεγάλε έφηβε!

    137  17 Nov 2013  
  • Anton

    Anton

    ACA Member

    Μπραβο, πολυ χαιρομαι οταν βλεπω συστηματα φροντισμενα - οχι μονο μηχανηματα - φτιαγμενα μεσα απο πολυ ¨ψαξιμο¨…
    Θα ηθελα να το ακουσω…
    Και ποιος δεν θαθελε, να μου πεις...

    138  17 Nov 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    Mπραβο παιδια, σουπερ!

    139  17 Nov 2013  
  • kostas_papas

    kostas_papas

    Registered

    Το συστημα του Χρηστου το εχω ακουσει αρκετες φορες και παντα ο ηχος του σε μαγευε...

    Εχτες ομως επαιζε τελειως διαφορετικα, πολυ πολυ καλυτερα απο τις αλλες φορες. Ειναι φανερο οτι εχει κανει καποιες βελτιωσεις που με την πειρα του απεδωσαν τους αναμενομενους καρπους...

    Ευχαριστουμε Χρηστο για την προσκληση και την φιλοξενια, μπραβο για το συστημα σου, να το χαιρεσαι οσο περισσοτερο μπορεις και να αισθανεσαι υπερηφανος γι αυτο.

    140  17 Nov 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    Να πω και εγω ενα ευχαριστω για την προσκληση παρολο που δεν τα καταφερα (πηγα στο.. εξοχικο...)
    Χρωσταω επισκεψη...

    141  17 Nov 2013  
 
page 12/12 rows 12/141 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 83ms (19 queries, 53ms)