Μηνιαία Συνάντηση ACA 14 Σεπτ 2013, Κυριάκος Κουγιουμτζόγλου

  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Πρώτη πανηγυρική σήμερα της νέας σαιζόν με το επίσημο meeting στον χώρο του Κυριάκου... Σχεδόν άπαντες παρόντες, μέλη και φίλοι του club, σε πολύ ωραία και φιλική ατμόσφαιρα, με ωραίες μουσικές, άφθονη ρακί, μπύρα και εκλεκτούς μεζέδες...

    Με ιδιαίτερη χαρά είδαμε τον Αντώνη Κονιωτάκη, που ανέβηκε από το Ηράκλειο για τη συνάντηση... παρόντες επίσης οι Νίκος και Σοφία, Ο Βλάσης (ψηλός), ο Μιχάλης Γύζης, ο Αντκοτς, οι 'ιατροί' και αρκετοί άλλοι φίλοι...

    Συζητήθηκαν και ανακοινώθηκαν διάφορα θέματα, όπως η συμμετοχή του club στην Hi-End 2013, καθώς και άλλα λειτουργικά και θέματα πρωτοκόλλου... Πρωταγωνιστές εξ ίσου, η άψογη και ζεστή φιλοξενία του Κυριάκου και της Ελένης, το υπέροχο σύστημα και...το τζουκ μποξ...

    1  14 Sep 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Το επίσημο ριβιγιού ανέλαβε ο Πάνος, όλοι μπορούν να γράψουν εδώ εντυπώσεις και σχόλια, ας αναλάβουν δουλειά λοιπόν οι φωτογράφοι της βραδιάς Wanda και Απόστολος για φοτος και βιντεάκια...

    2  14 Sep 2013  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    Καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω τον Κυριάκο την Ελένη και τα δύο πανέμορφα παιδιά τους για την πολύ ωραία βραδυά.
    Οι μουσικές πολύ όμορφες και το σύστημα υπέροχο!

    3  14 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Καλημέρα σας!

    Πιστοί στο καθιερωμένο μηνιαίο μουσικό - και όχι μόνο - ραντεβού μας, είμαστε και πάλι κοντά σας, από τις πρώτες πρωινές ώρες, όπως ήδη διαπιστώσατε, προκειμένου να σας παρέχουμε γρήγορη και έγκαιρη ενημέρωση σχετικά τα βαρυσήμαντα γεγονότα που έλαβαν μέρος σε αυτή την πρώτη φθινοπωρινή συνάντηση των εκλεκτών μελών και φίλων του χώρου τούτου.

    (Λόγω της περίστασης και εφόσον η παρουσίαση αφορά στον Αντιπρόεδρο του club, επιστράτευσα την δημοσιογραφική μου διάλεκτο )

    Τίτλος του έργου:

    ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΜΕ ALEXANDRIA II

    4  15 Sep 2013  
  • gonis

    gonis

    ACA Member

    Hangover χθες,θα επανέλθω...

    5  15 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Χθες, Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου, καθώς η μέρα έφευγε, συναντηθήκαμε όλοι μαζί, μέλη και φίλοι του club, στο σπίτι του εκλεκτού Αντιπροέδρου του aca, Κυριάκου - Toptubes, προκειμένου να προΰπαντήσουμε, εμπρός βήμα ταχύ, την έλευση του φθινοπώρου, με πολύ και καλή μουσική που επρόκειτο να συνοδεύσει τις προσφερθείσες γαστρονομικές απολαύσεις, αλλά και τις σημαντικές αποφάσεις που τέθηκαν στο τραπέζι από τον ίδιο τον Πρόεδρο αυτοπροσώπως.

    Η μέρα δεν επιλέχθηκε τυχαία:

    Ημέρα του Σταυρού..
    ...μάλλον για να κάνεις το σταυρό σου όταν μπαίνεις στο χώρο του Κυριάκου και αντικρίζεις τους δύο γίγαντες!!!

    Πώς βρίσκεις το δρόμο;

    Απλά ακολουθείς τη μουσική!!!!!

    Εις εκ των δύο γιγάντων χωρίς εξωτερική περιβολή...

    6  15 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Ο φίλος μας ο Κυριάκος δεν άφηνε από τα μάτια του, ούτε από τα χέρια του το μεγαλειώδες Σύστημά του!!

    Επέλεγε δίσκους, σπάνια κομμάτια, τα πρόσεχε, τα ζύγιζε, τα υπολόγιζε και δεν άφηνε κανένα να πλησιάσει χωρίς άδεια εισόδου και face control...

    Κοίταζε δεξιά, αριστερά, πάνω, κάτω, πάνω από τα γυαλιά, ακτινοσκοπούσε μην βάλει λάθος κομμάτι και εκτεθούμε ανεπανόρθωτα!
    Καταραμένη πρεσβυωπία!!!

    7  15 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Πήγαινε, ερχόταν, σταματημό δεν είχε!
    Δεν μπορούσα να εκτελέσω το δημοσιογραφικό μου καθήκον...

    Επιτέλους κ. Αντιπρόεδρε!
    Καθείστε σε μία μεριά να μπορέσω να κάνω ευσυνείδητα την δουλειά μου και να ενημερώσω το φιλόμουσο και φιλοθεάμον κοινό μου !!

    8  15 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Κόσμος πολύς!
    Λαός που λέμε και εμείς οι νεολαίοι!!

    Έξω στο μπαλκόνι άρχισαν δειλά - δειλά να δημιουργούνται τα πρώτα πηγαδάκια!

    Ε, να μην χάσω την ευκαιρία...

    Ξεκινήσαμε την κουβεντούλα : " πώς πέρασες τις διακοπές;" (ποιές διακοπές;), " τι έκανες (πέρισυ) το καλοκαίρι;" (ποιός ήρθε;) και άλλα καλλιτεχνικά...

    Οι βαριές συζητήσεις ήρθαν αργότερα!

    Μπαλκόνι λήψη 1!

    O κ. Κων. Δαλκαλίτσης (με πότε επιτέλους θα δούμε και τον Alex;) μετά του φιλτάτου κ. Μιχαλόπουλου (που μου υπενθυμίζει συνέχεια την απουσία μου στην προηγούμενη συνάντησή του - εντάξει, κ. Μιχαλόπουλε, δεν θα ξανασυμβεί - τολμάω να λείψω τώρα πιά;;;;) και μετά του συμπαθούς και χαμογελαστού νεαρού μέλους μας με τα πολλαπλά και άκρως ενδιαφέροντα χόμπυ, Πάνου adgr!!

    9  15 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Μπαλκόνι λήψη 2!

    Εδώ έχουμε μία ιδιαίτερη παρουσία, από τα πρώτα μέλη του club.
    Δεν είχαμε συναντηθεί ξανά, όμως φάνηκε ενήμερος για όλα τα συμβάντα του φόρουμ, καλλιτεχνικά και μη, μουσικά, κυρίως τεχνικά, που δεν είναι το φόρτε μου, όπως θα έχετε ήδη αντιληφθεί, όμως αυτό που ήταν εξαιρετικά συγκινητικό από μέρους του, ήταν η έκφραση της εκτίμησής του σε μένα, μέσα από την παρακολούθηση των θεμάτων και των γραφομένων μου.

    Τι να πω...
    κ. Σιμόπουλε, δεν ξέρω αν το aca είχε πραγματικά ανάγκη από μία wanda, όμως σε ένα χώρο, ο καθένας μπορεί να γίνει πολύτιμος με τον τρόπο του, να δώσει κάτι από την ψυχή του και να πάρει μερικές δροσερές σταγόνες ανθρωπιάς που θα τον κάνουν να πορεύεται με ελπίδα και αισιοδοξία.

    Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

    10  15 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Όπως σας είπα και πριν, ο οικοδεσπότης πήγαινε και ερχόταν ασταμάτητα!

    Μία για να χαιρετήσει τους νεοεισερχόμενους, μία για να διαλέξει τους δίσκους, μία για να αλλάξει τους δίσκους...
    ... σβούρα κανονική!

    Είδα και αποείδα λοιπόν ότι θα με δυσκολέψει στην φωτογράφιση και όποιον έβλεπα να περνάει μπροστά από τα ηχεία, τον μάντρωνα να ποζάρει αντί του Τόμπι (χάριν συντομίας).

    Εδώ τον ρόλο ανέλαβε ο εκλεκτός φίλος Αντώνης - antkots, εισηγητής και βασικός συντάκτης του θέματος "Μινιατούρες Αυτοκινήτων υπό κλίμακα)!!!

    11  15 Sep 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Στο χώρο του Κυριάκου υπάρχουν μερικά απροσδιόριστα αντικείμενα...

    Ορίστε σας παραθέτω το παρακάτω κουίζ:

    Τι είναι αυτά, ξέρετε;
    Ο ευρών αμειφθήσεται με παλιούς καλούς δίσκους Μπούλα - Μπέλα!

    Απροσδιόριστο αντικείμενο 1

    Απροσδιόριστο αντικείμενο 2

    Απροσδιόριστο αντικείμενο 3 (Μα καλά, έβαλαν το χαλί στο ταβάνι; )

    12  15 Sep 2013  
 
page 1/6 rows 12/72 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 97ms (19 queries, 50ms)