Είδα τον Χάρο με τα μάτια μου (#3)

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ας μην μεταφέρουμε τις αηδίες και εδω Alex, please.

    25  25 Apr 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Καλά βρε μία πλακίτσα έκανα!!!

    26  25 Apr 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    AlexD wrote:
    "Άσχετε κτηνίατρε" μας πιστεύω ότι στην επόμενη σου εξόρμηση σου στο Λουκά οφείλεις να πας μία βόλτα να ακούσεις αυτό το σύστημα.

    Με τραβολογαει ο Κοτσιδης οταν πάω επάνω.
    Αθήνα δεν εχει τιποτις;
    Να πάρω και τον pass παραμασχαλα....

    27  25 Apr 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    σιγά άμα είχα τα SL να μη σ' άφηνα να φέρεις pass... με τα δικά μου θα τ' άκουγες...

    28  25 Apr 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Μου αρέσουν οι συναισθηματικές προσεγγίσεις...
    Κυρίως αυτές που λειτουργούν σαν βαλβίδα ζωής στην καρδιά της μουσικής.

    Διαβάζοντας το κείμενο του Μάνου, θυμήθηκα το βιβλίο του Πατρικ Ζισκιντ "το άρωμα" και πώς μέσα από τις άπειρες λέξεις που χρησιμοποιούσε για να περιγράψει τις μυρωδιές, εγώ ένιωθα, μύριζα αυτό το άρωμα.
    Και μου φαινόταν απίστευτο πώς μπορούσε να περιγραφεί ένα άρωμα με λέξεις! Με τόσες πολλές και ευρηματικές λέξεις!

    Έτσι και τώρα...
    Είδα τις πύλες της κολάσεως, τις λάμψεις από τις φωτιές, το κυρτό δραπάνι και άκουσα το "θανατικό χορό"...
    Μπήκα στο σπίτι του οικοδεσπότη, είδα τα Σύστημα, αλλά πάνω από όλα "ένιωσα" τη μουσική!
    Αυτή είναι ίσως η μαγεία στα κείμενα του Μάνου:
    Μπαίνεις στο χώρο και ανάμεσα στις λέξεις, αφήνεσαι να περιπλανηθείς στα κρυμμένα μουσικά μυστικά περάσματα, ακολουθώντας το δικό σου μουσικό όνειρο, όπου αυτό σε βγάλει, με όλες τις συνέπειες, αρκεί να μείνει για πάντα ζωντανό το συναίσθημά σου ...
    Αυτό που δεν το αγγίζει καμία αντίρρηση, καμία αντιπαράθεση, κανένα σύνορο...

    Η μουσική είναι συναίσθημα και ο Μάνος ξέρει πολύ καλά πώς να το προσεγγίζει...

    29  25 Apr 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    Manos_Bits wrote:
    σιγά άμα είχα τα SL να μη σ' άφηνα να φέρεις pass... με τα δικά μου θα τ' άκουγες...

    Μην αρχίσουμε και εδώ για οδήγηση....
    Ακου με set τα soundlab...

    30  25 Apr 2013  
  • LSTEPHANIDES

    LSTEPHANIDES

    Registered

    Ακριβώς η μουσική στο άκουσμά της, μας αφήνει μια γλυκιά, την πιο γλυκιά, ίσως, γεύση που πιθανόν θα είχε μόνον ένας φανταστικός ταξειδιώτης του χρόνου. Γιατί με την μουσική, με τους δίσκους, είναι σα να ταξειδεύεις πέρα-δώθε, μπρος-πίσω, στο χρόνο. Κρύβει μια μαγεία μέσα της η μουσική!
    Η μουσική είναι σαν ένα ταξείδι στην Ιθάκη που θέλεις πολλά χρόνια να διαρκήσει γιατί το ταξείδι στην πανέμορφη και απέραντη θάλασσα της δισκογραφίας μας επιφυλάσσει μοναδικές εκπλήξεις και εμπειρίες. Η διαδρομή αξίζει. Άσχετα από το αν, όπως κάθε Ιθάκη, έτσι και η μουσική Ιθάκη έχει τους Κύκλωπες, τις Σκύλες και τίς Χάρυβδεις, αλλά και τις Σειρίνες, τίποτε δεν μπορεί να μας στερήσει την ξεχωριστή ομορφιά της. Λ.Σ.

    31  25 Apr 2013  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ετσι ειναι Λουκά. Όσο και αν έχω πικραθεί πολλές φορές σε αυτο το χώρο αισθάνομαι ευλογημένος που ασχολήθηκα και ακούω τη μουσικη μου σε ένα καλο επίπεδο!

    32  26 Apr 2013  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Κύριε Στεφανίδη, είστε και σεις ποιητής...

    33  26 Apr 2013  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    καλε πιπινι ειναι ο Λουκας, μη τον λες κυριο, στεναχωριεται...

    αφου παραλιγο να τον παντρεψουμε το περασμενο ΣΚ!

    34  26 Apr 2013  
  • panelistas

    panelistas

    Registered

    με ολο το σεβασμο προς το συστημα του κ.ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ,οπως και προς τους λοιπους φανς των πανελ στους οποιους και εγω ανηκω,νομιζω οτι καποια στιγμη θα πρεπει να οργανωσουμε μια ακροαση με τα ηχεια του κ ΛΟΓΟΘΕΤΗ, τα ΑUDIO TECNOLOGIES ESL18.Iσως αναθεωρησουμε πολλα πραγματα για τα παννελ, εγχωρια και ξενα.

    35  26 Apr 2013  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Μπράβο σε όλους σας... στον Μάνο πρώτα από όλα για την υπέροχη παρουσίαση και σε όλους τους υπόλοιπους για την διατήρηση του θέματος σε πραγματικά υψηλό επίπεδο...

    36  6 May 2013  
 
page 3/4 rows 12/37 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 52ms (19 queries, 22ms)