Είδα τον Χάρο με τα μάτια μου (#2)

  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    τελεια παρουσιαση!

    13  24 Apr 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Μάνο φοβερή παρουσίαση!!!!

    14  24 Apr 2013  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    ..σαν να είμασταν εκεί!!!!
    ΜΠΡΑΒΟ Μάνο!

    15  24 Apr 2013  
  • Tsantoulis_Vas

    Tsantoulis_Vas

    Registered

    Φίλε μου Μάνο

    Σε πολλούς τομείς που αφορούν παραμέτρους ηχητικής αναπαραγωγής ζήλεψα το σύστημα του Λουκά !

    Σήμερα ζήλεψα και την ποιότητα των κειμένων σου ! Μπράβο ρε Φίλε !

    Δεν έγραψα κάτι μέχρι τώρα εδώ γιατί σεβάστηκα το ότι είχες αναλάβει εσύ την σχετική υποχρέωση. Θα ήταν άκομψο να αναλάβω σχετική πρωτοβουλία.Συμφωνώ μαζί σου στις καταγεγραμμένες εκτιμήσεις σου ακόμη και στο τελευταίο κόμμα.

    Ως γνωστόν οι υποκειμενικές εκτιμήσεις ενδέχεται να οδηγήσουν σε αντικρουόμενα συμπεράσματα από διαφορετικούς ακροατές. Εδώ όμως υπάρχει μια εντυπωσιακή ομοφωνία . Αυτό απλά κάτι δείχνει !

    ΥΓ.Κατέγραψα τις εκτιμήσεις μου στο avsite . Και αυτό γιατί για χρόνια είμαι μέλος του και υπήρξα συντονιστικό στέλεχος . Εγώ δεν εγκαταλείπω με την πρώτη ευκαιρία τον χώρο στον οποίο έχω αφιερώσει χρόνο και ιδρώτα προσπαθώντας να αναρτήσω θέματα που για κάποια από αυτά είμαι υπερήφανος για την πληρότητα , την τεκμηρίωση και την μετρητική-εργαστηριακή υποστήριξη. Και όλα αυτά με σεβασμό στην αντίθετη άποψη και χωρίς προκατάληψη για οποιαδήποτε σχολή και άποψη προσέγγισης στις audio τεχνολογίες. Αν και ο ελεύθερος χρόνος μου είναι περιορισμένος προσπαθώ να μεθοδεύσω και εδώ αντίστοιχη δραστηριοποίηση στο προσεχές μέλλον.Sorry για το εν μέρει off topic υστερόγραφο.

    16  24 Apr 2013  
  • Alex_Zapantis

    Alex_Zapantis

    BANNED

    Πφφφ...

    Σιγά την ποιότητα των κειμένων...

    Μέχρι και ο τίτλος θυμίζει τις "ρούφες" της Ριζούπολης.

    17  25 Apr 2013  
  • Alex_Zapantis

    Alex_Zapantis

    BANNED

    Πέρα από την πλάκα τώρα, Μάνο σ' ευχαριστούμε για την πραγματικά εξαιρετική παρουσίαση.

    Μάλιστα, θα 'θελα να σε συγχαρώ και για κάτι άλλο:

    Για το γεγονός ότι καθυστέρησες να γράψεις και να "ανεβάσεις" το συγκεκριμένο κείμενο, προσπαθώντας μ' αυτόν τον τρόπο να εξασφαλίσεις (όσο κάτι τέτοιο είναι δυνατό βέβαια) ότι η κρίση σου επηρεάστηκε όσο το δυνατόν λιγότερο από τη συναισθηματική φόρτιση και το """peer pressure""".

    Οι άνθρωποι είμαστε "παπάρες".
    Το μόνο πράγμα που μπορεί να μας προφυλάξει από το να γίνουμε "ΠΑΠΑΡΕΣ" (και ίσως και να μας κάνει και σχετικά αξιόπιστους σε ό,τι αφορά στις αισθήσεις μας) είναι η συναίσθηση της "παπαροσύνης" μας.

    Συμφωνώ επίσης με το Βασίλη τον Τσαντουλή, στο ότι η εντυπωσιακή ομοφωνία μεταξύ των δυο σας αλλά και του Αλέξανδρου (AlexD) - με όλες τις επιμέρους ενστάσεις φυσικά - πραγματικά κάτι δείχνει.

    18  25 Apr 2013  
  • Alex_Zapantis

    Alex_Zapantis

    BANNED

    Φυσικά, ο βαθμός αξιοπιστίας μιας ενδεχόμενης ομοφωνίας εξαρτάται και από τα πρόσωπα...

    19  25 Apr 2013  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Ποιός θα το κρίνει αυτό κούκλε;

    20  25 Apr 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    μεσες ακρες ολοι γνωριζομαστε.
    ευκολα αξιολογεις ποιος κρινει και πως.

    21  25 Apr 2013  
  • vet

    vet

    Registered

    Μανε σουπερ παρουσιαση, μπραβο, αλλα κυριως μπραβο στον κ Λουκα που φιλοξενησε και εφτιαξε τοσο ωραια ατμοσφαιρα.
    Υπαρχουν στην Αθηνα κανα ζευγαρι soundlab να ακουσω και εγω ο πανελακιας?

    22  25 Apr 2013  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Νικ... τα συγκεκριμένα ηχεία στον συγκεκριμένο χώρο με τα συγκεκριμένα ενισχυτικά δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που ακούμε συνήθως... αυτό δεν σημαίνει πως δεν έχεις καλά ηχεία... επίσης σημαίνει πως πρέπει να τ' ακούσεις...

    23  25 Apr 2013  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    "Άσχετε κτηνίατρε" μας πιστεύω ότι στην επόμενη σου εξόρμηση σου στο Λουκά οφείλεις να πας μία βόλτα να ακούσεις αυτό το σύστημα.

    24  25 Apr 2013  
 
page 2/4 rows 12/37 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 48ms (19 queries, 19ms)