Μην. Συνάντηση ACA, 18 Φεβρ. 2012, Γ. Κοψαυτόπουλος

  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Αγαπητοί φίλοι και μέλη του ACA

    Το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου στις 6 το απόγευμα, θα πραγματοποιηθεί η επόμενη Μηνιαία μας Συνάντηση, την οποία έχει αναλάβει ο Γιώργος Κοψαυτόπουλος. Η εκδήλωση θα γίνει στο χώρο της Stepcom (είναι μέτοχος), λόγω σοβαρού οικογενειακού προβλήματος.
    Αλλά ας αφήσουμε τον ίδιο καλύτερα, να μας μιλήσει για όσα ενδιαφέροντα και εντυπωσιακά ετοιμάζει για εμάς, όπως: Πανευρωπαική πρώτη ακρόαση, και ίσως live event.

    Γ. Κοψαυτόπουλος:
    «Η συνάντηση θα γίνει στο κατάστημα μου, που βρίσκεται στην οδό Γούναρη 24, Ελληνικό (Βασικά είναι Άνω Γλυφάδα αλλά τυπικά ανήκει στο Ελληνικό).
    Είναι πολύ εύκολη η πρόσβαση αφού ακριβώς αριστερά του είναι και το πολυκατάστημα παιδικών ειδών ΜΑΧ.
    Για πληροφορίες το κινητό μου είναι 6945 468 789 και το σταθερό στο κατάστημα 210 9605366.
    Η ακρόαση θα είναι στον υπόγειο χώρο (παρακαλώ δεν επιτρέπεται το κάπνισμα), φαγητό & κουβεντούλα στον ισόγειο χώρο, όπου το κάπνισμα επιτρέπεται. Αν ο καιρός το επιτρέπει και ο εξωτερικός χώρος προσφέρεται για λίγο κάπνισμα και φρέσκο αέρα.
    Σχετικά με το ηχοσύστημα θα είναι μια παραλλαγή του δικού μου, downsized προς τα κάτω, δηλαδή συσκευές των ίδιων κατασκευαστών σε λίγο μικρότερα μοντέλα.
    Είναι γνωστό ότι έχει διαφορά ένα "σπιτικό" σύστημα στημένο με "μπόλικο" fine tuning over the years, για αυτό σε έναν άλλο χώρο θα παρουσιάσουμε μια παραλλαγή του δικού μου.
    Φυσικά και μόνο ο διαφορετικός χώρος και οι συνθήκες ενός καταστήματος - περιορισμοί κάνουν το τελικό αποτέλεσμα διαφορετικό.
    Το setup θα περιλαμβάνει μεταξύ άλλων:
    Το πολύ-βραβευμένο DAC Debussy της dCS, φέτος ως product of the year από το έγκριτο Stereophile, καθώς και από HifiNews, HiFi+ & Tone Audio.
    Θα είναι συνδεδεμένο είτε με σύνδεση asychronous USB via dCS asychronous USB, είτε με το top-loading transport με ιμάντα της BMC Audio μιας Γερμανικής εταιρείας που είναι δημιούργημα σχεδιαστών-μηχανικών ήχου με background σχεδίασης όλων των transport-dacs, phono της C.E.C, AqVox και ενισχυτικών των Restek, Teac κλπ γνωστών εταιρειών.
    http://www.bmc-audio.com/index.php/bmc-cd-player-28.html
    Τα ηχεία θα είναι της Καναδέζικης Hansen Audio που "έκλεψε" φέτος της εντυπώσεις στην έκθεση CES 2012 στο LasVegas.
    H καλωδίωση είναι μεσαία μοντέλα της Σουηδικής Jorma Design & της Δανέζικης ZenSati.
    Θα σας αφήσω για έκπληξη τον ενισχυτή, που θα είναι τοπολογίας true single-ended, ολόφρεσκο μοντέλο που θα παίξει για πρώτη φορά στην Ελλάδα και Ευρώπη για το ACA!!!
    [Σχετικά με τον ενισχυτή έχω να πω ότι έχουν εκφραστεί διθυραμβικά οι Harry Pearson (Absolute Sound), Art Dudley & Steve Guttenberg (Stereophile), Jim Smith, Arthur Salvatore ...κλπ)
    Περισσότερο όμως από αυτά θα ήθελα να εστιάσω στη μουσική που θα μας συντροφεύσει και θα είναι ένα ταξίδι στο χώρο και τον χρόνο.............θέλω να πιστεύω και κυριολεκτικά!
    Αν τα καταφέρουμε θα έχουμε και κάποια άλλη έκπληξη για live event......ο χώρος και ο καιρός μας περιορίζει μόνο....stay tuned.

    Εμείς δεν έχουμε τίποτα άλλο να προσθέσουμε από το να προγραμματίσετε εγκαίρως τη βραδιά σας…
    Αναμένεται κοσμοσυρροή !!!

    Με τιμή
    Γ. Χαιρόπουλος
    Πρόεδρος του ACA

    1  15 Feb 2012  
  • petkef

    petkef

    Registered

    Ώρα;

    2  17 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Από 18.00 και μετά !!

    3  17 Feb 2012  
  • Caraudiotest

    Caraudiotest

    Registered

    Λογικά θα είμαι κι εγώ.

    4  18 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Μερικές φωτογραφίες από τη χθεσινή συνάντηση

    Το σύστημα

    5  19 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Το "μικρό" Hansen

    6  19 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Η πηγή transport της BMC με χρήση ιμάντα και το clamp σε ρόλο flywheel, dac το Debussy της dCS

    7  19 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    O ολοκληρωμένος της Viva, SET υλοποίηση με 24 watt

    8  19 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    9  19 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Οι καλωδιώσεις ήταν Jorma και ZenSati

    10  19 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    11  19 Feb 2012  
  • andreasecon

    andreasecon

    ACA Member

    Η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά....

    12  19 Feb 2012  
 
page 1/3 rows 12/25 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 47ms (19 queries, 18ms)