live το meeting απο τον Ακι (#2)

  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Το φωτογραφικό υλικό είναι άφθονο, αλλά θα το ανεβάσω σε δόσεις για να έχει σασπένς

    Λοιπόν λέω να ξεκινήσω από το τέλος ...

    Η στιγμή της κοπής της πίτας και η ανακήρυξη του τυχερού της χρονιάς!

    Ο Πρόεδρος την ευλογεί, ενώ μάλλον ξέρει ότι δεν πρόκειται να πέσει στο λουρί, καθώς θα πάρει το πρώτο κομμάτι, το ακριανό που ουδέποτε έχει το τυχερό νόμισμα (...είμαι κακιά)
    Εδώ μαζί στέκει και ο φοβερός δημιουργός αυτής της φανταστικής πίτας, φρουρός της απόλυτα δίκαιης και συμμετρικής κοπής της.

    Την άλλη φορά προτείνω να έχουμε κομμένα όλα τα κομμάτια και να τα μπερδέψουμε, έτσι ώστε τυχαία να πάρει ο καθένας το δικό του.
    Χαλάει το τελετουργικό, βέβαια, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα...

    13  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Η κοπή της πίτας δεν είναι εύκολο πράγμα ...
    Θέλει απόλυτη ακρίβεια και αυτοσυγκέντρωση.
    Το εγχείρημα ανέλαβε ο δημιουργός της, υπό την επίβλεψη της Προεδρίας ...

    14  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Στη συνέχεια προστέθηκαν και άλλα μέλη που παρακολούθησαν με κατάνυξη την ιεροτελεστία ...

    15  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Νομίζετε ότι το να κόψεις μια πίτα σε 40 ισομεγέθη κομμάτια είναι απλό πράγμα;
    Όχι, βέβαια!
    Επιστρατεύθηκαν χάρακες, μοιρογνωμόνια, ημίτονα, συνημίτονα, αλγόριθμοι, η ΝΑΣΑ κλπ και πέσαν όλοι με τους ανιχνευτές μετάλλων να ψάξουν για το τυχερό κομμάτι ...

    16  15 Jan 2012  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    Κριμα που δεν ηρθε και ο Τονυ, που μαλλον δεν ελαβε το mass-email, αν και του ειχε σταλει. Ξερω γιατι μιλησαμε κατα τη διαρκεια της χθεσινης Συναντησης, οτι στεναχωρηθηκε παρα πολυ και το εξεφρασε προς εμενα με το δικο του μοναδικο τροπο. Πρεπει να του αναγνωρισουμε, οτι η ιδεα του ραδιοφωνου και των ζωντανων αναμεταδωσεων των εκδηλωσεων του Ομιλου του ανηκει. Ελπιζουμε την επομενη φορα να βαλει το χερακι του, για να ειναι ακομα καλυτερη η αναμεταδοση. Ασε που μπορει να κερδιζε και το φλουρι που παρεμπιπτοντως κερδισε ο Νωντας....Πληροφοριακα λεω οτι η γυναικεια φραξια του Ομιλου παριστατο παντοδυναμη και μια απο αυτες θα γραψει τα της γευσιγνωσιας.

    17  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Και ω του θαύματος, η πίτα κόπηκε σε 40 κομμάτια!!!!

    Ήμασταν 37 (νομίζω, αν μέτρησα καλά), οπότε περίσσεψαν και 3 που κόπηκαν σε μικρά κομματάκια για μεζεδάκια!!

    Ο καθείς πήρε και το κομμάτι του, όπως και ο UltraKops εδώ.
    Να σημειώσω ότι πήρε ένα από τα μεγαλύτερα κομμάτια (πώς έγινε αυτό, Πρόεδρε;) για να έχει πιο πολλές πιθανότητες να τύχει το φλουρί.
    Αλλά δεν ήταν αυτός ο ... εκλεκτός!
    (Αργότερα θα σας πω ποιός ήταν}

    18  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Εδώ, κάποιοι παλιοί καλοί γνώριμοι, από άλλο τόπο και σε άλλο χρόνο.

    Ο κ. DOL FON, βρισκόταν κοντά μας!

    Θυμάμαι ότι ήταν ο πιο φωτογενής από όλους τους φίλους που φωτογράφησα μερικά χρόνια πριν και σας διαβεβαιώ ότι το χάρισμα αυτό, το διαθέτει ακόμα!

    Να δείτε και μόνοι σας!
    Εδώ με τον UltraKops!

    19  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Πρόεδρε, γιατί μαρτύρησες το νικητή;

    Αφήστε πια και τους ταλαίπωρους ρεπόρτερς να κάνουν καλά τη δουλειά τους ...

    Σταματάω για λίγο και θα επανέλθω δριμύτερη με φωτογραφίες του τυχερού αλλά και των παρευρισκομένων και με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες

    Μείνετε συντονισμένοι .

    ΔΙΑΚΟΠΗ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ

    20  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Εδώ είμαστε πάλι...

    Και ενώ είχαν δοθεί όλα τα διαθέσιμα κομμάτια της νοστιμότατης πίτας και όλοι μασουλούσαμε απολαυστικά, το φλουρί δεν είχε βρεθεί ακόμα.
    Όλοι κάναμε την ίδια σκέψη: "Μήπως το κατάπια κατά λάθος;"

    Και εκεί που νομίζω ότι το φλουρί είναι σοκολατένιο και μόλις έχω τρακάρει μαζί του, ακούω κάποιον να αναφωνεί:" Α!!! Νάτο!!! Εδώ!! Εγώ!!!"

    Βέβαια, όσο και να θες να χαρείς με την τύχη του άλλου, δεν πιστεύω να υπάρχει άνθρωπος που τη δεδομένη στιγμή δεν θα σκεφτεί: Κρίμα δεν είμαι εγώ ...
    ή κάτι άλλο που δεν μπορώ να γράψω εδώ

    Να η στιγμή που ο Πρόεδρος αναγγέλλει τον νικητή σε κλίμα ενθουσιασμού!!!
    " Εδώ είναι, παιδιά! Τον κρατάω! Δεν τον αφήνω να φύγει!"

    Τυχερέ Νώντα!!!

    21  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Και ιδού το τεκμήριο, για όσους δεν πιστεύουν!
    Προσέξτε το βλέμμα του Προέδρου!

    22  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Και να και το αντίκρισμα!
    Ένα δώρο σε κόκκινο γιορτινό περιτύλιγμα που όμως ο τυχερός δεν άνοιξε ενώπιόν μας ...

    23  15 Jan 2012  
  • wanda

    wanda

    Smiley Queen

    Όμως και στον κατασκευαστή της υπέροχης πίτας, που δεν ήταν μια απλή πίτα αλλά είχε νοστιμότατα κομματάκια σοκολάτας και δαμάσκηνα, δόθηκε αναμνηστικό δώρο χάριν εκτιμήσεως της προσφοράς του!!

    Ευχαριστούμε πολύ!!!

    600Χ 0

    24  15 Jan 2012  
 
page 2/5 rows 12/50 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 88ms (19 queries, 50ms)