ACA εκδήλωση Audio Temple, Τετάρτη 21 Δεκ. 2011 (#7)

  • VLASSIS_S

    VLASSIS_S

    ACA Member

    Πολυ ωραια βραδυα με θετικες ακουστικες εντυπωσεις.

    Απο οσους παρεβρεθησαν δεν γκρινιαξε κανεις.

    Οι εντασεις ηταν υπεραρκετες αλλα με το μεγαλο ηχειο επρεπε να καθεσαι στην δευτερη σειρα. Ο χωρος εχει μετρηθει και εχουν τοποθετησει μπασοπαγιδες συντονισμενες στους 70 κυκλους.

    Μετα την υπεροχη ακροαση πηγαμε για φαγητο αλλα και γλυκο.

    Καλη χρονια και παντα τετοια.

    Moved on 2012-01-01 16:31:24 from «Audio Temple Παρουσίαση»

    73  22 Dec 2011  
  • johnVO

    johnVO

    Registered

    Πράγματι ακούσαμε ένα ¨μεγάλο¨ σύστημα .
    Θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές με τον Μανο.
    Στα θετικά, δεν έχω να προσθέσω κάτι...
    Σαν ¨αρνητικο¨ όμως ,θα έλεγα ότι το σύστημα προσωπικά εμένα με κρατούσε
    κάπως μακριά απο το μουσικό γεγονός. Καθαρό , γρήγορο ,αναλυτικό όμως
    ίσως λίγο κλινικό . Θα τονίσω όμως και πάλι, ότι σε γενικές γραμμές ακούσαμε ένα
    εξαιρετικό σύνολο!
    Έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις αλλα και με πολλά προσπεκτ( dolfon γελάς ,το ξέρω )
    Η βραδιά συνεχίστηκε με πλούσια γύρο-εδέσματα και καλο παγωτό.
    Ένα έξτρα ευχαριστώ στον Βλάσση που τράβηξε το ¨κουπί¨ να μας μεταφέρει με το αυτοκίνητο
    του μεσα στους γεματους νερό δρόμους.

    Moved on 2012-01-01 16:31:24 from «Audio Temple Παρουσίαση»

    74  22 Dec 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Γιάννη... μάλλον θα έλεγα πως οι μουσικές που ακούσαμε ήταν 'κλινικές', παρά το ίδιο το σύστημα...

    Βλάση... μπορεί να υπήρχαν μπασοπαγίδες αλλά οι αντανακλάσεις ήταν έντονες... Όταν μιλούσε μπροστά στο σύστημα ο αντιπρόσωπος η φωνή του ακουγόταν με κανονιοκότατο echo...

    Νίκο nbullamatsis... αναφέρω πως τα μεγάφωνα είναι 'custom made'... δεν λέω 'in house'...

    ***
    Δολ Φον... την έχεις βαμένη... Σε ρώτησα αν θα πάμε για after και μου είπες όχι... και μετά μου την κάνατε στη ζούλα... απαράδεκτοι κοιλιόδουλοι χαϊεντάδες...

    Moved on 2012-01-01 16:31:24 from «Audio Temple Παρουσίαση»

    75  22 Dec 2011  
  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    Mάνο αν και κάνω τον γκρινιάρη δεν λέω οτι κάνεις κάπου λάθος
    συμπληρώνω απλά τα εργοστάσια των μεγαφώνων.

    Moved on 2012-01-01 16:31:24 from «Audio Temple Παρουσίαση»

    76  22 Dec 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Manos_Bits wrote:
    Γιάννη... μάλλον θα έλεγα πως οι μουσικές που ακούσαμε ήταν 'κλινικές', παρά το ίδιο το σύστημα...
    Βλάση... μπορεί να υπήρχαν μπασοπαγίδες αλλά οι αντανακλάσεις ήταν έντονες... Όταν μιλούσε μπροστά στο σύστημα ο αντιπρόσωπος η φωνή του ακουγόταν με κανονιοκότατο echo...
    Νίκο nbullamatsis... αναφέρω πως τα μεγάφωνα είναι 'custom made'... δεν λέω 'in house'...
    ***
    Δολ Φον... την έχεις βαμένη... Σε ρώτησα αν θα πάμε για after και μου είπες όχι... και μετά μου την κάνατε στη ζούλα... απαράδεκτοι κοιλιόδουλοι χαϊεντάδες...

    Θα ήταν περιορισμένο το φαΐ!

    Moved on 2012-01-01 16:31:24 from «Audio Temple Παρουσίαση»

    77  23 Dec 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    nbullamatsis wrote:
    Mάνο αν και κάνω τον γκρινιάρη δεν λέω οτι κάνεις κάπου λάθος
    συμπληρώνω απλά τα εργοστάσια των μεγαφώνων.

    Αυτό λέω κι εγώ... εννοείται πως συστήνεται, επιβάλλεται θα έλεγα, να γράφουμε και να συμπληρώνουμε πληροφορίες...

    Moved on 2012-01-01 16:31:24 from «Audio Temple Παρουσίαση»

    78  23 Dec 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Από τον ιδιοκτήτη του Audio Temble και οικοδεσπότη μας την περασμένη Τετάρτη 21 Δεκ 2011, Δημήτρη Κωνσταντίνου, λάβαμε το ποιο κάτω μήνυμα:

    "Ευχαριστούμε τα μέλη του συλλόγου σας για την επίσκεψη στον χώρο μας.Χαρήκαμε για την γνωριμία και τα καλοπροαίρετα σχόλια και τις συστάσεις σας.Οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να κάνει ακρόαση και ιδιαιτέρως κατόπιν ραντεβού.Παραμαίνουμε στην διαθεσή σας για ότι χρειαστείτε πάντα στις καλύτερες τιμές διεθνώς,και ευχόμαστε καλές γιορτές σε όλους."

    Από την πλευρά του ACA τον ευχαριστούμε πολύ για την πολύ όμορφη βραδιά με τα κορυφαία μηχανήματα, τις ωραίες μουσικές και την φιλοξενία.

    79  25 Dec 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Από τον Δημήτρη Κωνσταντίνου της Audio Temble, λάβαμε το ποιο κάτω διευκρινιστικό μήνυμα σε σχέση με την προέλευση των μονάδων και υλικών που αποτελούν τα ηχεία Magico την οποία και σας παραθέτω αυτούσια:

    "Σχετικά με τα σχόλια στο forum θα ήθελα να διευκρινίσω οτι οι μονάδες νανοτεχνολογίας των ηχείων της MAGICO κατασκευάζονται στο Ισραήλ απο εταιρία που παράγει έλικες ελικοπτέρων γι' αυτό περιέχουν και Rohacell όπως αυτοί.

    Το tweeter έχει διάφραγμα βυρηλίου και proprietary motor system MR-1 της MAGICO.Ως εκ τούτου καμία απο τις μονάδες
    της εταιρίας δεν είναι ελεύθερα διαθέσιμη στην αγορά.

    Η καμπίνα και ο σκελετός κατασκευάζονται in house διότι η εταιρία διαθέτει CNC εξοπλισμό.

    Περισσότερες πληροφορίες στο www.magico.net.
    Αυτά πρός αποφυγή λανθασμένων εντυπώσεων."

    Ευχαριστώ πολύ

    Δ. Κωνσταντίνου
    Audio Temple

    80  27 Dec 2011  
  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    Θα με συγχωρέσετε κύριε Κωνσταντίνου που μάλλον βιάστηκα
    δυστηχως δεν ειχα ενημερωθεί για τα νέα μοντέλα
    ειχα μείνει στα mini

    και στα μικρότερα που παρουσιασατε
    πιστευω η ακριβή σειρά της scanspeak link
    η οποια μάλιστα εχει και δύο κατοχύρωσεις στον σχεδιασμό της, ειναι μεγάλο πλεονέκτημα για τα Magico.

    Πρόσθετα επειδή πολλοί δεν γνωρίζουμε τον Dr Podzsus
    δειτε τι εκανε το '35...
    Δυστηχως δεν ειχα ψαξει αρκετα τα γουφερ της Magico οπως ανέφερα,
    ειχα μεινει σε οπτικές ομοιοτητες link
    link

    Καλή χρονιά!!

    Moved on 2012-01-01 16:31:24 from «Audio Temple Παρουσίαση»

    81  28 Dec 2011  
 
page 7/7 rows 12/81 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 74ms (19 queries, 29ms)