Ultra High End Audition

  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Ένας φιλαράκος μας άκουσε αυτό:

    Ηχεία: Focal Grande Utopia,
    Ενισχυτής, Προ: Conrad Johnson (4)
    Πικάπ: Kuzma XL, Airline and Dynavector XV1-t
    Καλώδια & Power Condition: Shunyata Research

    Κάποιο πουλάκι μου είπε ότι ακόμα ψάχνει το σαγόνι του!

    1  7 Nov 2011  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    ε αντε πειτε για...θα μας σκασετε...εχει κ σαμπ πισω αριστερα...

    2  7 Nov 2011  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    Λοιπόν, επειδή το πουλάκι ήμουν εγω, θα πρέπει να σας τονίσω ότι πριν το ακούσετε να τηρούνται οι ακόλουθες προϋποθέσεις
    1. Να πάρετε αντικαταθλιπτικά για να μην τρέχετε στον Ντίνο το Λάλα
    2. Να έχετε πολυ δουλειά τις επόμενες μέρες ώστε να μην μπορείτε να ανοίξετε το σύστημα σας, όσο καλο και να είναι!

    Ανεξάρτητα με την πλάκα το σύστημα είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΌ!
    Ο οικοδεσπότης είχε την ευγενή καλοσύνη να μας ανεχθεί για πέντε ώρες σε ένα χώρο ο οποίος ήταν dedicated για το σύστημα και τιουναρισμενος τέλεια, γεμάτο απο αποσβεστικά και ονειρικό φωτισμό. Επιπλέον φωτο με λεπτομέρειες το βράδυ.

    Ως προς τον ήχο:
    Ακούσαμε όλα τα είδη της μουσικής. Ότι χαρακτηρίζει ένα τέλειο σύστημα τα είχε σε υπερθετικο βαθμό! Εικόνα, μουσικοτητα, ταχύτητα, χαμηλό, μεσουψηλη, όλα τέλεια!
    Τα τέρατα (focal) εξαφανισμενα, οι CJ δίνανε ότι τους ζητούσε και το Kuzma με τον airline και την xv1-t λειτουργούσαν με απόλυτη ησυχία!

    Μέχρι που βάλαμε κλασσικη και όπερα
    Εκεί χρειαστημακε γναθοχειρουργο!!! Το σαγονι δεν ερχόταν στη θέση με τίποτα! Βινυλια που τα έχουμε λιωσει στο παιξιμο, όπως οι Rapsodies με Stocovski και το Nabucco με τον Muti ήταν σε άλλη δίασταση! Δεν τα έχουμε ξανακούσει έτσι! Κάποια στιγμή ο Ακις κ´ εγω δείξαμε ο ένας στον άλλο τα χέρια μας με σηκωμενες τρίχες.

    Όσα και να σας γράψω δεν είναι ικανά να περιγράψουν το ΣΥΝΑΊΣΘΗΜΑ που βγάζει αυτό το σύστημα.
    Ναναι γερός ο ιδιοκτήτης του να να το χαίρεται! Εγω προσωπικά του είμαι ευγνώμων για τη χθεσινή βραδιά

    3  7 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Θέλω και γω!

    Ο χώρος πόσα τετραγωνικά ήταν Απόστολε?

    4  7 Nov 2011  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    kotsidisjohn wrote:
    ε αντε πειτε για...θα μας σκασετε...εχει κ σαμπ πισω αριστερα...

    Το sub είναι για το HT όταν στηθεί

    5  7 Nov 2011  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    Mikekan wrote:
    Θέλω και γω!
    Ο χώρος πόσα τετραγωνικά ήταν Απόστολε?

    82 τετραγωνικά

    6  7 Nov 2011  
  • kotsidisjohn

    kotsidisjohn

    ACA Member

    νομιζω πως το μονο που μου λειπει για ενα τετοιο συστημα, ειναι οι κουρτινες, που δεν εχω, γι αυτο κ παιζει ετσι.

    7  7 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Το sub δεν δούλευε είναι για το home theater όταν το στήσουν.
    Το δωμάτιο... η αίθουσα ήθελα να πω ήταν απίστευτη. Έχω δει πολλά δωμάτια με ακουστική επέμβαση αλλά αυτό ήταν πάνω από κάθε όνειρο...και το ποιο σημαντικό... ΈΠΑΙΖΕ τρελά. πρώτη φορά άκουσα Utopia να παίζει έτσι.

    8  7 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Παιδιά ο χώρος είναι βγαλμένος από όνειρο διεστραμμένου χαϊεντά !!!

    9  7 Nov 2011  
  • dapost

    dapost

    Registered

    Ζηλεύουμε! Αυτό φαίνεται ένα πραγματικά ονειρικό σύστημα που όμως είναι και σωστά στημένο. Πολύ θα ήθελα να το ακούσω.

    10  7 Nov 2011  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    Toptubes wrote:
    Το sub δεν δούλευε είναι για το home theater όταν το στήσουν.
    Το δωμάτιο... η αίθουσα ήθελα να πω ήταν απίστευτη. Έχω δει πολλά δωμάτια με ακουστική επέμβαση αλλά αυτό ήταν πάνω από κάθε όνειρο...και το ποιο σημαντικό... ΈΠΑΙΖΕ τρελά. πρώτη φορά άκουσα Utopia να παίζει έτσι.

    Μάλλον εννοείς ότι πρώτη φορά άκουσες ΗΧΕΙΟ να παίζει έτσι!

    11  7 Nov 2011  
  • gherop

    gherop

    ACA Member

    E' ρε τι πάνε και ακούνε μερικοί τυχεροί !

    12  7 Nov 2011  
 
page 1/3 rows 12/33 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 52ms (19 queries, 20ms)