Ultra High End Audition

  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Αχ!! τον κάρφωσα και το ευχαριστήθηκα κιόλας...εκλογές έρχονται

    25  7 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Toptubes wrote:
    Αχ!! τον κάρφωσα και το ευχαριστήθηκα κιόλας...εκλογές έρχονται

    26  7 Nov 2011  
  • pavgeris

    pavgeris

    Registered

    Γεια σας φιλοι.
    Με πολυ ενδιαφερον διαβασα την αναφορα σας σε αυτο το ωραιο και πιθανοτατα μοναδικο συστημα. Ειναι χαρα για εμας στο ACA να βλεπουμε τετοια συστηματα, μεγαλα, φροντισμενα και στο σωστο τους χωρο.
    Φυσικα στη συναντηση σας δεν παραβρεθηκα προκειμενου να εχω γνωμη και αποψη. Αν και εδω που τα λεμε, τι γνωμη μπορει να εχει κανεις οταν απλα και μονο αντικρυζει τα τερατα της JM Lab αλλα και ολους τους αλλους θρυλους...
    Απο την πλευρα μου το μονο στο οποιο θα ηθελα να σταθω ειναι οτι ισως θα επρεπε να ημαστε λιγακι πιο μετριοπαθεις σε εκφρασεις θαυμασμου και εκστασης. Η ακροαση ενος τετοιου μοναδικου ηχοσυστηματος φυσικα και προκαλει θαυμασμο, δεος, κλπ, τοσο στην οψη του οσο και στο ηχητικο του σκελος. Ωστοσο επειδη μας διαβαζουν και μελη εκτος club, ταπεινη μου αποψη ειναι οτι ισως να ηταν καλυτερα εαν κρατουμε λιγο πιο μετριοπαθεις τονους.
    Εξαλλου, οπως λεει και η παροιμια, εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο. Για το εαν τωρα υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτο, μπορουν να απαντησουν μονο οσοι παραβρεθηκαν.
    Καλες ακροασεις για τον ευτυχη ιδιοκτητη!

    27  8 Nov 2011  
  • nbullamatsis

    nbullamatsis

    Registered

    Καλημέρα παιδιά
    Μιχάλιδες χρόνια πολλά!!!!

    Απίστευτη ομοιότητα με ενα σύστημα και χώρο που είχα τη τύχη να ακούσω πριν ~2 χρόνια.
    Σε σημείο που μπορει να είναι το ιδιο ανακαινισμένο με τα νέα φοκαλ και ενισχυτικά.
    Είναι λίγα σκαλοπάτια κάτω από τη γη?
    'Ηταν η πρώτη φορά που άκουσα σωστά αυτό το ηχείο (εστω το προηγούμενο μοντέλο)
    Πραγματικά καθηλωτικό ειδικά σε μεγάλες ορχήστρες
    Respect

    28  8 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Καλως ήρθες Πετραν!

    Thanks Nick να είσαι καλα φιλαρακι μου! περνά απο το άλλο θέμα για γλυκό!

    29  8 Nov 2011  
  • Manos_Bits

    Manos_Bits

    Chairman Administrator

    Μιχάλη χρόνια πολλά... να σε χαιρόμαστε !!!

    30  8 Nov 2011  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Σε ευχαριστω καλε μου φιλε!

    31  8 Nov 2011  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    pavgeris wrote:
    ...
    Απο την πλευρα μου το μονο στο οποιο θα ηθελα να σταθω ειναι οτι ισως θα επρεπε να ημαστε λιγακι πιο μετριοπαθεις σε εκφρασεις θαυμασμου και εκστασης. .... Ωστοσο επειδη μας διαβαζουν και μελη εκτος club, ταπεινη μου αποψη ειναι οτι ισως να ηταν καλυτερα εαν κρατουμε λιγο πιο μετριοπαθεις τονους.
    Εξαλλου, οπως λεει και η παροιμια, εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο. Για το εαν τωρα υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτο, μπορουν να απαντησουν μονο οσοι παραβρεθηκαν.

    Αγαπητέ Πέτρο,
    μπροστά σ' ένα τέτοιο σύστημα μόνο μετριοπαθής δεν πρέπει να είσαι στην κρίση σου.
    Διότι το σπουδαιότερο που σου έδινε η ακρόασή του ήταν, όπως τόνισα και στο αρχικό posting μου, το ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ. Ακριβά συστήματα έχουμε ακούσει πολλά, τουλάχιστον εγώ. Μερικά πλησίαζαν κάποια από τα στοιχεία του, όπως εικόνα, ακρίβεια, λεπτομέρια κλπ, αλλά όλα απείχαν έτη φωτός από το συγκεκριμένο ως προς τη μουσικότητά του.
    Και επειδή μας διαβάζουν πολλοί οι οποίοι θέλουν να μάθουν αλλά και άλλοι οι οποίοι θεωρούν τον εαυτό τους γκουρού, ενώ μερικοί είναι "κουφοί" αλλά και κακοπροαίρετοι, εμείς που είχαμε την τύχη να το ακούσουμε ας τους ανοίξουμε τα μάτια, μαζί με τα δικά μας, για να καταλάβουν τι σημαίνει ULTRA HIEND, αλλά κυρίως ότι με π@ρδές αυγά δεν βάφονται.

    32  9 Nov 2011  
  • Toptubes

    Toptubes

    ACA Member

    Και η δική μου ταπεινή άποψη είναι ότι το σύστημα που ακούσαμε ήταν συγκλονιστικό...

    33  8 Dec 2011  
 
page 3/3 rows 12/33 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 61ms (19 queries, 23ms)