Καλώς σας βρήκα!

  • C_Kalavrytinos

    C_Kalavrytinos

    Registered

    Ευχαριστώ Μάνο. Από ό,τι αισθάνομαι και αντιλαμβάνομαι από μερικές συζητήσεις έχει υπάρξει κάποιο "σχίσμα" στον όμιλο ίσως λόγω διαφορετικών απόψεων των μελών.
    Δεν ήθελα να ταράξω τα νερά, απλά να πω πως μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το πάθος του συγκεκριμένου ατόμου.

    Το καινούριο βίντεο το είχε πάρει το μάτι μου καθώς ήταν στα προτεινόμενα.
    Χαίρομαι να βλέπω μέλη με τόση αγάπη για το αντικείμενο.
    Κοιτώντας τη σελίδα σας καθώς και άλλων μελών, βλέπω ότι είμαστε πολλοί μηχανικοί εδώ μέσα!

    13  27 May 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    C_Kalavrytinos wrote:
    Γεια χαρά συνάδελφε!
    Φυσικά και θα ρωτήσω!
    Ερώτηση πρώτη:
    Ο κύριος στο βίντεο Greek Audiophile που μιλάει για την αδράνεια του πλατό του (με την custom-made στεφάνη) είναι ενεργό μέλος; Mου έβαλε ιδέες για μεταπτυχιακή εργασία για απομόνωση δονήσεων!
    Εσύ εξασκείς το επάγγελμα;

    Δουλεύω στο χώρο των τηλεπικοινωνιών, στη πλευρά του Marketing πλέον! Αν επιτρέπεται σε ποιο πανεπιστήμιο σπουδάζεις?

    14  27 May 2012  
  • C_Kalavrytinos

    C_Kalavrytinos

    Registered

    Α, μια χαρά. Τέλειωσα το Bachelor το καλοκαίρι στο Birmingham City και συνεχίζω στο ίδιο με μεταπτυχιακό σε Manufacturing, FEA και Knowledge Based Engineering.
    Eσύ?

    15  27 May 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Στο Reading!

    Για την ιστορία δεν υπήρξε σχισμα στον όμιλο απλα αποχώρησαν 1-2 μέλη, λόγω ασυμφωνίας χαρακτήρων!

    16  27 May 2012  
  • C_Kalavrytinos

    C_Kalavrytinos

    Registered

    Μάλλον κατάλαβα σε ποιους αναφέρεσαι.
    Μπορώ πιστεύεις να φτιάξω ένα topic στα Εκτός θέματος για να πάρω συμβουλές και προτάσεις για να βελτιώσω σιγά σιγά το σύστημά μου?

    17  27 May 2012  
  • Mikekan

    Mikekan

    ACA Member

    Φυσικα και μπορείς, το ρωτας? Η σωστη κατηγορία ειναι η high End!

    18  27 May 2012  
  • C_Kalavrytinos

    C_Kalavrytinos

    Registered

    Οκ, ευχαριστώ!

    19  27 May 2012  
  • apokon

    apokon

    ACA Member

    Mikekan wrote:
    Στο Reading!
    Για την ιστορία δεν υπήρξε σχισμα στον όμιλο απλα αποχώρησαν 1-2 μέλη, λόγω ασυμφωνίας χαρακτήρων!

    Φίλε Χρήστο καλώς ήρθες!
    Ο Mike τα λέει ευγενικά! Τους στείλαμε σπίτι τους λόγω φασίζουσας συμπεριφοράς και βλακείας!
    Για να λέμε τα πράματα με τ´ όνομα τους!

    20  27 May 2012  
  • C_Kalavrytinos

    C_Kalavrytinos

    Registered

    Καλώς σας βρήκα.
    Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς!(θα μου επιτρέψετε τον ενικό?, εξάλλου όλοι εδώ φαντάζομαι πως κρύβουμε μέσα μας ένα παιδί )
    Έχω υπάρξει μέλος διάφορων ομίλων (μοντελιστών, φωτογραφίας, μηχανοκίνητου αθλητισμού) και πάντα συναντούσα τέτοιες συμπεριφορές. Αλλά στο τέλος τους απομόνωνε η ομάδα.

    Παρε(μ)πιπτόντως, διαβάζω τώρα τις συμβουλές για αρχάριους.

    21  27 May 2012  
  • AlexD

    AlexD

    ACA Member Moderator

    Καλησπέρα Χρήστο.

    Και εγώ μηχανολόγος!!!!Ενεργειακός όμως...χεχχε

    Καλωσόρισες και απο εμένα.Ελπίζω να σε βοηθήσουμε στις αναζητήσεις σου σε αυτό το χόμπι.

    22  28 May 2012  
  • C_Kalavrytinos

    C_Kalavrytinos

    Registered

    Ευχαριστώ συνάδελφε!

    Ήδη μου έχουν λυθεί οι μεγαλύτερες απορίες. Είμαι σίγουρος όμως ότι θα γεννηθούν κι άλλες...

    23  28 May 2012  
 
page 2/2 rows 12/23 first page  previous page  goto page...  next page  last page 
(C) ACA - All Rights Reserved
powered by zoglair
page generated in 69ms (19 queries, 37ms)